Οι Slayer έρχονται για τελευταία φορά στη χώρα μας για το AthensRocks Festival!

@Rebel γιατι το εχασες αυτη τη φορα;

1 Like

Διακοπαρω Κέρκυρα… Δεν είχα ευελιξία για άλλη ημερομηνία. Δεν εξαρτωταν μόνο από μένα αυτό

Τους έχω δει το 2013, το " πάλι" ισχύει δυστυχώς για το Big 4

Τους έχω δει 10, 13, 16 (graspop) και χθες. Πραγματικά χιλιόμετρα μαλκρια οι προηγούμενες εμφανίσεις (ειδικά αυτή του 13) με την χθεσινή.

Βίντεο δικό μου.

4 Likes

Απίστευτα φορτισμένη στιγμή από αυτές που δεν ξεχνάς. Δεν ήμουν εκεί δυστυχώς αλλά και μόνο το βίντεο αρκεί…
Τιτάνας Araya, ένα απλό “Θα μου λειψετε” και ευχαριστώ ήταν αρκετό. Απλός και ειλικρινής χωρίς φανφάρες.
Ευχαριστούμε για όλα!

1 Like

Πάντως λείπανε οι σιδερένιοι ΑΕΤΟΙ/4πλά φλογιστρά που είναι αρκετά ωραίο εφέ. Ισώς όμως να έπερνε φωτιά κανονικά η σκηνή.

Δυο μέρες μετά και ακόμη να συνέλθω πλήρως. Δεν προσπερνιούνται εύκολα οι εικόνες και οι ήχοι του Σαββάτου.

Αν θέλετε, μπορείτε να ρίξετε και μια ματιά στην ανταπόκρισή μας, που κρατηθήκαμε πολύ ώστε να μην αποτελείται από κραυγές Slayeeeeeer και Waaaaaaaar για ένα ολόκληρο κείμενο.

13 Likes

Φοβερο review αδερφέ, και γω 2 μέρες δουλειά δεν μπορώ να συντονιστώ με τίποτα όπως και οι φίλοι μ, ήταν το λαιβ της 10ετιας για μένα, συγχρονισμενες πολλές καταστάσεις το κάνανε επος

2 Likes

Τελειώνω δουλειά, πέντε από εμάς στο γραφείο ήμασταν στη συναυλία και από το πρωί συζητάμε γι’ αυτήν. Χώρια τους τριγύρω που ρωτούν “πώς ήταν” χωρίς να ακούν, αλλά επειδή κατάλαβαν είτε από σόσιαλ είτε από άλλους γνωστούς τους ότι έγινε πόλεμος!

6 Likes

Ουτε μια ωρα δε συγκεντρωθηκα στη δουλεια σημερα… Το μυαλο ακομα στον πολεμο

6 Likes

Πρέπει να κυκλοφορήσει dvd από κάποια συναυλία της περιοδείας , αυτό το πράγμα πρέπει να αποθανατιστεί οπωσδήποτε ! το ίδιο ισχύει και για legacy of the beast tour

8 Likes

Εκεί που δουλεύεις, προσλαμβάνουν;
Στους δικούς μου χώρους δουλειάς αυτο που λέτε για τους Slayer, που δεν μπορείτε ακόμα να συνέλθετε από την καυλα, το πάθανε με τον Κούλη την προηγούμενη βδομάδα.

20 Likes

:rofl:

Εντάξει, δεν δουλεύω στο Gagarin ξερω γω, έχουμε απ’ όλα τα κουμάσια στο γραφείο όπως αντιλαμβάνεσαι. Υπάρχουν και εκείνοι που αναρωτιούνται “τι κάνει ο μπάρμπας μέσα στα πιτ” (βασικά αναρωτιούνται και τι είναι τα πιτ τέλος πάντων), όμως γενικά γίνεται καλό παιχνίδι. Υπάρχει πολλή διαφορετικότητα, με metal κιθαρίστες, ενα punkακι (η μεγάλη μου συμπάθεια), thrashers, χιπ χοπάδες, seattle lovers, σκυλάδες και έντεχνους να συνυπάρχουν. Παράπονο δεν έχω, έχω ζήσει χειρότερα σε άλλες δουλειές παλιότερα :smiley:

Και με Κούλη χάρηκαν αρκετοί από τους παραπάνω πάντως…

5 Likes

Εντάξει μωρέ καλά ήταν… :stuck_out_tongue_closed_eyes:

16 Likes

Ενδεχομένως να έπαιξε ρόλο στην επιτυχία της συναυλίας το ολοκαίνουργιο Clair C12 line array. Αν θυμάστε πριν 3 εβδομάδες είχε παίξει πρώτη φορά στο Σταύρος Νιάρχος. Εγώ ήμουν στο στήσιμο του μικρού stage εκεί αλλά φυσικά το είχα τσεκάρει στο μεγάλο.

Δυστυχώς, ακόμα ένα επαγγελματικό ραντεβού με έκανε να χάσω ακόμα μια συναυλία φέτος.
Δεν παραπονιέμαι πάντως. Το κούλης effect με έχει πιάσει. Έχω χεστεί στη δουλειά και στα ταξίδια με καλές αποδοχές και πάμε για άλλα.
Και εγώ προσωπικά έχω μεγάλη κάβλα για την ήττα ΣΥΡΙΖΑ, όχι τόσο για τη νίκη ΝΔ.

Να φανταστείτε σε ένα παρτι που θα παίξει φίλος DJ φανατικός Συριζαίος (και παίρνει και χαρτζιλίκι) και από κάτω του έχω ετοιμάσει κομπανία με μπλούζες και σημαίες ΟΝΝΕΔ, ΝΔ και ΠΑΣΟΚ

2 Likes

#monopasok

2 Likes

https://www.youtube.com/watch?v=HyQOu78LmoU

Καποια απτα σημεία που πιάστηκαν στο φακο ενος τυπου αν και λείπουν πολλα δυνατα ακομα…Για κατι τετοια λαιβ πρεπει να φτιαχτει η μηχανη χρονου ρε μπουστημ

2 Likes
2 Likes

Lars approves! :stuck_out_tongue_closed_eyes:

2 Likes

το ειδαν κατι ασχετοι με μεταλ φιλοι στο gazetta και με ρωταγαν :rofl::rofl:

1 Like