Slipknot-All Hope Is Gone

simfono :wink:

Και εγώ… :wink:

Και εγω συμφωνω με εσας που συμφωνειτε!!!

Οι θεοι SLIPKNOT με την κυκλοφορια του vol.3 ηρθαν στο νουμερο 5 στα charts της αμερικης.Πειτε μου ποιο αλλο συγκροτημα (με ακραιο ηχο)το εχει καταφερει αυτο.
Επισης οποιος ξαναπει οτι οι SLIPKNOT ειναι nu-metal θα παρακαλουσα να ξαναπαει δημοτικο να μαθει λιγο τα ειδη της μουσικης.Αν εισαι ασχετος οτι ειδος δεν γνωριζεις μην το βαπτιζεις οπως γουσταρεις.Κατα τη δικια μου γνωμη παντως ο τελευταιος ειναι ενας πολυ εξελιγμενος πειραματικος δισκος που ισως μου φερνει λιγο math-core στο μυαλο αλλα και παλι δεν μιλαω,αν και ακουω SLIPKNOT απο τοτε που τους ειχε δειξει για πρωτη φορα το Jamming…
A,βρειτε να ακουσετε ενα συγκροτηματακι τους stonesour…
PEOPLE=SHIT

To Vol. 3 eitan poli diaforetiko kai exei epireastei poli apo ta side projects ton members opos Stone Sour gia paradeigma. Exei akoma kai akoustiki kithara mesa, pios tha to perimene. Tespa, ayto pou thelo na po einai oti an den sas endieferan (?) oi Slipknot den tha eisastan edo ayti ti stigmi kai apla tha agnoousate ayto to thread.

telos

den me endiaferoun… aplos anarotiomoun pos kapios mpori na akoui tetia… pragmata!! :stuck_out_tongue:

Pistepse me, polloi.

Ψάχνω πάντως ακόμα να βρω άτομο άνω των 25-30 που να ακούει Slipknot. Ή μήπως και πάλι βάζω πολλά; Φυσικά και δεν είναι επιχείρημα για την ποιότητα της μουσικής ενός συγκροτήματος η ηλικία των ακροατών του, αλλά σίγουρα βγαίνουν αρκετά συμπεράσματα, πολλά εκ των οποίων έχουν εκφραστεί προηγουμένως (κυρίως από τον WhiteWolf).

Έχω αρκετούς φίλους στις ηλικίες που ανέφερες που ακούνε Slipknot και πολλά groupάκια αυτού του είδους…(συμπεριλαμβάνοντας και εμένα)…

Αυτό δεν σημαίνει οτι λιώνουν καθημερινά με τα τραγούδια των slipknot…απλά και δεν τους απορίπτουν σαν μπάντα.

Οκ δεν είναι να τους απορρίπτεις αλλά παραξενεύομαι που έχουν τόσους πολλούς και τόσο φανατικούς οπαδούς…Που ξέρεις ίσως στο μέλλον να είμαι και εγώ φανατικός αλλά κάνουν λάθος οι πιο πολλοί από αυτούς όταν θέλουν να δημιουργηθεί νέα κατηγορία μουσικής τάχα διότι μόνο οι slipknot παίζουν αυτό το είδος…

Οχι αυτό είναι πολύ λάθος όπως και το να φανατίζεσαι με κάτι τόσο πολυ που να λες οτι σου κατεβαίνει και να αναθεωρείς πράγματα για την μουσική που ισχείουν για δεκαετίες τωρα…

Σοβαρα?? Το ιδιο δεν ισχυει ομως και για πολλους και πολυαγαπημενους μας καλλιτεχνες??

  • Sabbath και σταυροι…
  • Arthur Brown/Alice Cooper/WASP και αιματηρα σοου…
  • Manowar και πολεμικες ενδυμασιες…

Και ενα σωρο αλλοι…

Δεν καταλαβαινω ειλικρινα το προβλημα καποιων με το image των Slipknot, οταν δεν εχουν προβλημα με ολους αυτους που προανεφερα…

  • οι sabbath αν δν ειχαν τους σταυρους θα τους ακουγα πολυ περισσοτερο
  • το ιδιο και με τον alice cooper
  • το ιδιο και με τους manowar

λοοοοοοοοοοολ!:lol: :lol:

σορυ για το γελιο αλλα ειναι λιγο αστειο. αν σκεφτεις οτι οσοι αναφερεις βγηκαν μια εποχη και οτι το ροκ ηταν η μουσικη της ‘αντιδρασης’ αν το παρεις ετσι, το ιματζ αυτο βασικα πουλουσε. ε , δε νομιζω ο γερος λυκος να μαθει νεα κολπα στα τελευταια του ε;

και δεν εχουν ολοι οι λαοι τα ιδεωδη των ελληνικων σκυλων-ουυυ-σατανα-666 τυπου λουκά ελληνικων δεδομενων. ισως καποιοι λιγοτερο ή καποιοι περισσοτερο, αλλα και παλι, τετοια αγνοια δε την εχουν σε τετοιο βαθμο οι περισσοτεροι λαοι της ευρωπης.

παντως για να μην ειχαν σταυρους κτλ, καποιοι θα επρεπε να αλλαξουν και στιχους, και ισως και μουσικη καθως δε θα κολουσε να παιζει καποιος ντουμ και να φορας χιππικα λουλουδωτα παντελονια π.χ.:lol:

Πρωτα απ’ολα πρεπει να ξεχωριζουμε τον σατανισμο κλπ απο φιγουρες οπως ο eddie. το κακο με την λουκα δν ειναι οτι κατακρινει τον σατανισμο, αλλα οτι κατακρινει ευρυτερα την μεταλ ας πουμε, χωρις ουσιαστικο λογο. σαμπαθ ακουω, υπερεβαλα λιγο στην συγκεκριμενη περιπτωση. οσων αφορα τον αλις κουπερ, δεν ειναι οτι επειδη ειμαι καλο παιδι δν τον ακουω, αλλα ειναι λιγο γελοια η ολη κατασταση, αρα και παλι απαλασσομαι απ’τον χαρακτηρισμο σου ως “λουκα”. το ιδιο ισχυει και με τους μαγουορ βεβαια. επηρεασαν την μεταλ, εχουν καποια πολυ καλα τραγουδια (χωρις να με τρελαινουν δισκογραφικα), αλλα αυτα τα γουνινα στιγκακια ειναι απωθητικα. αρα και παλι απαλασσομαι απ’τον χαρακτηρισμο που μου εδωσες…

αρα αυτο που ειπες δν στεκει…

επισης, δεν απευθυνομαι στους σταυρους που φοραγανε, αλλα πχ στον αναποδο σταυρο που εχει το βιβλιαρακι του ομωνυμου δισκου τους, τον οποιο και λατρευω :wink:

Aναποδοι σταυροι, αιματα, σατανισμος και μεταλ! :drunk:

σορυ νο2, αλλα πρεπει να εισαι λιγο χαζος. που ανεφερα εσενα;:lol:

lol. αν μου πεις που βλεπεις να σε αναφερω, τοτε παιρνεις δωρω ενα toyota yaris στην εξοδο.:stuck_out_tongue:

SLIPKNOT to xerotero sigkrotima olon ton epoxon.Tous apokalo AXMO pou simaini Akanonisti Xrisi Mousikon Organon.To megalitero sfalma tis fiseos einai ayti oi enia tipoi

Ε νταξει μπορει να μη σ΄αρεσουν,αλλα απ’οτι φαινεται δεν εχεις ακουσει κ πολυ…
Ο ντραμερ τους καθε αλλο παρα ακανονιστη χρηση μουσικου οργανου κανει.Ειναι παρα πολυ καλος.
Οι υπολοιποι ισως να ειναι λιγο “αμπαλοι” μουσικα,αλλα για το ειδος που παιζουν τα ριφακια τους μια χαρα ειναι.