Slipknot-All Hope Is Gone

αυτο παραπεμπει σε μενα και μην μου πεις τωρα οχι

Καλα μην το λες ο Κιθαριστας ηταν καθηγητης κιθαρας και εβαζε στους μαθητες του να ακουνε Cacophony!!Ο καμμενος!

A δεν το ξερα αυτο…
Παντως αρκετα απο τα ριφακια τους αν κ δεν θεωρουνται τιποτα υψηλης τεχνικης εμενα μ αρεσουν πολυ.

Συμφωνω απολυτα οσον αφορα τα ριφφς!Παρε παραδειγμα Pantera!Bγαζαν κομματια με ενα ριφφ και σε στελνουν!Walk,New Level,5 Minutes Alone…

E καλα ο τρισμεγιστοτατος που εχεις κ για αβαταρ ηταν μαστορας στα θεικα ριφ…Χωρις να εχει τιποτα εκπληκτικα σολο σε κανει να κοπανιεσαι μεχρι τελικης πτωσεως.Πολυ απλα…ART OF SHREDDING.

Μια απο τα ιδια κ οι Slipknot,αν και αυτοι δεν εχουν καν σολο.:-s
Aλλα για μενα ο Jordison ειναι που κλεβει την παρασταση…

Εχει γραψει σολαρες ο θεος!αλλα σε κομματια που κολλαγανε τετοια σολο πχ Cemetary Gates,The Sleep,Floods…

Παντως απο Slipknot οντως ο Jordison κλεβει τις εντυπωσεις ισως μετα το ντραμ σολο…

E ναι αλλα σε αυτα δεν κοπανιεσαι :slight_smile:
Το βασικο του χαρακτηριστικο ειναι τα φοβερα του ριφακια.Το κατειχε το αθλημα ο τυπος…

Τεσπα ειμαστε οφτοπικ.

Ο Jordison μαμαει!

Eμένα γιατί μου αρέσουν πio πολύ οι Stone sour??:-k #-o :lol: :lol: (Aντε να ετοιμάζουν τπτ καινούριο γιατί το Vol.3 ανέβασε ψηλά τον πήχυ…)

αχαχαχχαχαχχαχαχαχα…

οκ παιδια. σημερα ο vedder ταυτιστηκε με το συνολο του ελληνικου λαου. vedder for president…:lol: :lol:

sorry αλλα δε μπορω να σε παρω στα σοβαρα. γελαω πολυ. μπας και εισαι οπαδος του καρατζαφέρη και ταυτίζεσαι με το “λαός”;:lol3: :lol3: :lol3: :lol3:

Οι Slipknot είναι μπαντάρα.
Το Iowa είναι δισκάρα.
Δεν είναι nu metal.
Ο Jordison είναι καταπληκτικός drummer.
Οι Stone Sour είναι αστείο γκρουπ μπροστά στους Slipknot.Αν και το προηγούμενο αλμπουμάκι ήταν ωραίο.

Εννοείται οτι οι Slipknot είναι μια κλάση ανώτεροι από τους Stone Sour Απλά οι Sour είναι το τέλειο υποκατάστατο τους μέχρι τον καινούριο…:wink: :smiley:

Γιατί το υποβαθμίζεις έτσι το παιδί ρε συ;

μπραβο, γελα

εμα τι θες να κανω; να κλαιω;

οσων αφορα τον αλις κουπερ, δεν ειναι οτι επειδη ειμαι καλο παιδι δν τον ακουω, αλλα ειναι λιγο γελοια η ολη κατασταση, αρα και παλι απαλασσομαι απ’τον χαρακτηρισμο σου ως “λουκα”.

σε μια μονο προταση θα σου δειξω ποσα λαθη εχεις κανει.

α. λες γελοιο ενα απο τα μεγαλυτερα εμπορικά hard rock ονοματα για το μη-μεταλ κοινό. αν το stage show σου φαινεται γελοιο, δειξε μου please κι αλλους τετοιους επειδη τους ψαχνω και δε τους βρισκω.

θα μου πεις εσυ τον cooper που εχει καμια 25ρια δισκους και τα περισσοτερα μαμανε γελοιο…ρε ουστ…

β. που σε ανεφερα ρε ανθρωπε; το θεμα μας δεν ειναι το ευρυτερο ακροατηριο; εσυ απο που καταλαβες οτι λεω εσενα; ειπα λεξεις όπως “εσυ” ή “vedder”; που το βγαλες το συμπερασμα;

γ. “δεν ειναι οτι επειδη ειμαι καλο παιδι δεν τον ακουω”. γιατι, υπήρχε περιπτωση αν ακουγες κατι ακραιο ή πιο ‘σκληρό’ να ήσουν ‘κακο παιδί’;

δεν ηθελα να στα πω αυτα, αλλα σα πολυ εχεις ανεβει στο καλαμι απο τα 15 σου. σορυ, αλλα τα παιρνω στη πλακα και γελαω επειδη δεν ηθελα να σου πω αυτο. εγω παντως ακομα και στη ηλικια σου δε μιλουσα για πραγματα τα οποια δε κατειχα ή δε καταλαβαινα…κι αν το εκανα ποτε, παραδεχομουν τα λαθη μου.

α. Τον Alice Cooper τον ακουω και τον εκτιμαω κιολας, απλα λεω οτι μου φαινεται λιγο γελοιο το σκηνικο. Μαλιστα στο πρωτο ποστ ειπα “θα τον ακουγα περισσοτερο” αν θυμασαι :wink:
Εσυ μου ειπες οτι ειναι γελοιο να μην μου αρεσουν (ή τελος παντων κατι τετοιο μου πες). Τι ηθελες να σου πω? Οτι το στυλ του αλις κουπερ και εκφραζει?

β. Το ποστ σου ξεκινησε με σενα να γελας με αυτα που ειπα και να λες οτι δεν ειναι ολοι του “ουστ σατανα 666 τυπου ελληνα λουκα”. Εδω εννοεις οτι εγω ειμαι ετσι (ο “ελληνας”). ουτως ή αλλως δεν γινεται να εννοουσες καποιον αλλον. Με μενα μιλαγες. Επισης δεν γινεται να το πεταξες ετσι στο ακυρο, εκτος αν ησουν οφ τοπικ και οντως δεν μιλαγες για μενα, αλλα και παλι δεν σε παιρνει να μου την μπαινεις αφου ησουν οφ τοπικ.

γ. Κατα την δικη μου αποψη οχι. Αν πω στην γιαγια μου ή στον ξαδερφο μου ας πουμε (γιατι περιπου την ιδια αποψη με την γιαγια μου εχει) οτι ακουω συγκροτηματα με αναποδους σταυρους θα με θεωρουσαν “κακο παιδι”. Απλα ηθελα να τονισω οτι δεν ανηκω στην κατηγορια του ξαδερφου μου και οχι οτι κατα την αποψη μου καποιος που τα ακουει αυτα ειναι κακο παιδι.

οκ, ειμαι 15 χρονων και δεν επιτρεπεται να μιλαω. ή μαλλον, επιτρεπεται να μιλαω, αλλα να μην λεω πραγματα κατα των αποψεων σου γιατι εισαι μεγαλυτερος, εχεις ακουσει πιο πολλα πραγματα απο μενα, ξερεις πολυ περισσοτερα πραγματα απο μενα, ενω εγω τι ειμαι? ενα παιδι 15 χρονων που ακουει ροκ και μεταλ και απλα εχει καβαλησει το καλαμι. οταν φτασω στην ηλικια σου θα καταλαβω τι μ@λ@κιες ελεγα.

σου αφιερωνω ενα τοπικ του ροκιν που ειχα διαβασει (δεν θυμαμαι πως ηταν ο τιτλος)

@ Angmar:

Οτι και να είπε ο vedder δεν δικαιολογεί σε καμία περίπτωση προσωπική επίθεση. Ναι, πριν κάποιο καιρό κι εμένα δεν μου άρεσαν διάφορα σχόλια τα οποία έκανε, αλλά τελευταία παρατηρώ ότι έχει μία πιο “συγκρατημένη” συμπεριφορά.
Γενικότερα θα σου έλεγα να είσαι πιο cool, γιατί το τελευταίο καιρό διακρίνω μία τάση έντονων αντιπαραθέσεων από τη μεριά σου με αρκετά μέλη του forum.

+1… Ακριβως αυτα ηθελα να πω…

@vedder:

Μην αρπαζεσαι και συ με το παραμικρο… Αμα σου λεει ο αλλος οτι δεν αναφεροταν σε σενα δεξου το και μην “ψαχνεις” για αντιπαραθεση…

END OF SPAMMING PLEASE!!!

καλα κοιτα, όντως ήμουν κάπως υπερβολικος και το παραδεχομαι. βιδωσα βεβαια λιγο επειδη εκει που ουτε καν τον ανεφερα και βλεπω ενα μακρυναρι ποστ να μου τη λεει χωρις λογο και να λέει οτι τον χαρακτηριζω. σιγουρα ημουν υπερβολικος, αλλα οχι διχως αφορμη…

π.χ. εδω. συνεχιζει το βιολι του. ε, τωρα με τσαντιζει. του το πα δεν εννοω αυτον και επιμενει. ρε αγορι μου, γενικα για το ακροατηριο δε μιλαγαμε και συγκεκριμενα το ελληνικό; οταν μιλαω για το ελληνικο ακροατηριο, γιατι να εννοω εσενα; σε ξερω κι απο χτες να σου επιτεθω;

και μετα ρε eagleheart λες οτι επιτιθεμαι. ε, ναι επιτιθεμαι, αλλα τι να κανω οταν βλεπω τετοια; οταν το λεω και δε καταλαβαινει, θα το παρω στη πλακα μετα…

σωστος. εγω σταματαω το θεμα. το κουρασαμε εξ αλλου.

και vedder κατι τελευταιο

λοιπον,

κατεκρινα τα μουσικά σου γουστα ποτε; αρα που κολλαει το κειμενο; μη με λες αυταρχικο. μεχρι πριν λιγο καιρο ησουν ξερολας και το ελεγε πολυς κοσμος. μη λες οτιδηποτε μπορεις να χρησιμοποιησεις απλα για να την πεις στον αλλον. διαβασε πρωτα το κειμενο που αναφερεις να δεις τι λεει.

τελος το off topic

για το α. σωστος παντως. απλα το ειχες εκφράσει λαθος αρχικα και παρεξηγησα επειδη τον παρουσιαζες απλα ως “γελοιο”. για το γ. επισης σωστος. δε θα βρεις ευκολα ατομα της ηλικιας μου να παραδεχνται καποια λεγομενα ατομου 10 χρονια μικροτερου. αυτα για το οτι με υπονοησες ξερολα.

Το “γελοίο” για κάποιους show του Alice γιατί έχει επηρεάσει τόσους διαφορετικούς καλλιτέχνες, απο τους Kiss μέχρι την μισή Blackmetal σκήνη ??? (Μαζί με ScreaminLord Sutch και ScreaminJay Hawkins) ??? Όσον αφορά τους Slipknot τα σπάνε, δίνουν φρεσκάδα στον σκληρό ήχο και βοηθούν τη μουσική να πάει ένα βήμα παραπέρα και το stageshow τους είναι ΑΠΟΛΥΤΑ ταιριαστό με τη μουσική τους. Έτσι απλά.