Slipknot - The Gray Chapter

Το ακουσα αρκετες φορες,δεν μπορω ακομα να αποφασισω αν μου αρεσει και ποσο,καπου με μπερδεψε ο δισκος.:stuck_out_tongue:

Προφανώς εννοείς Lech, Goodbye και Nomadic ε;

ναι.,

To Lech θεωρείται κοιλιά; 8O

Ε ναι, όταν τα πρώτα 6 κομμάτια είναι αυτά που είναι το Lech το λες “αρχή κοιλίτσας”, κανένα πρόβλημα με τις κοιλίτσες δεν έχουμε, απλά λέμε

γαμει ο δισκος !!! end of story.

μην ακούσετε τα 2 μπόνους

Μόνο δάκρυα στο ρεφρέν του Skeptic.

To Burden είναι καλό ρε

Ο δίσκος μού αρέσει τόσο πολύ σε σημείο που να αναθεωρήσω πολλά πράγματα για τη μπάντα. Ποτέ δεν μου έκαναν κλικ, η μόνη μου επαφή με αυτούς ήταν το Iowa που είχα αγοράσει πριν μερικά χρόνια, το οποίο και δεν μου άρεσε ιδιαίτερα, καθώς και διάσπαρτα κομμάτια από δω και από κει. Κομμάτια όπως τo Killpop, το One that Kills the Least ή το AOV με το μελωδικότατο ρεφραίν, έκαναν τη διαφορά για μένα. Φυσικά και τα σκληρότερα κομμάτια, όπως το Skeptic και το Custer, γαμάνε εξίσου. Ξέρω ότι σε πολλούς δεν αρέσει αυτή τους η στροφή σε πιο μελωδικό ύφος εδώ και τρεις (μαζί με τον φετινό, αν δεν κάνω λάθος) δίσκους ή το ότι θυμίζουν Stone Sour κτλ, αλλά όπως είπα δεν έχω άποψη για το σύνολο της δισκογραφίας τους και δεν μπορώ να κρίνω. Σίγουρα θα ασχοληθώ άμεσα και με τα υπόλοιπα.

Τέλος, μόνο σε εμένα δεν αρέσει ο ήχος στα drums? Σε αρκετά σημεία νομίζω ότι ακούω αυτόν τον ξερό ήχο, παρόμοιο με αυτόν στα Death Magnetic και World Painted Blood.

Λογικό, αφού ο Greg Fidelman είναι ο χειρότερος παραγωγός ever και όμως όλες οι τεράστιες μπάντες τον προτιμούν, πραγματικά αναρωτιέμαι γιατί…

Τα 2 τελευταία Stone Sour να ακούσεις.

Αρχισαμεεεε
Slipknot + Korn @ Wembley, UK tour γενικα…

Ο χαμός

Δυνατη επιστροφη κ πολυ ωριμος δισκος κατ’εμε!!
Ειδικα η πρωτη εξαδα οπως ειπε κ ενας φιλος πιο μπροστα ειναι ΤΟΥΜΠΑΝΟ!
Ενταξει, τους slipknot των 2 πρωτων δισκων τους ξεχναμε προφανως αλλα εμενα προσωπικα δν με χαλαει…
Για να το παω κ λιγο πιο περα τον θεωρω -κραξτε ελευθερα- ως τον καλυτερο δισκο τους

Λίγο καλύτερο από το all hope is gone μου φαίνεται προς το παρόν. Τα 3 πρώτα δεν τα βλέπει ούτε με κιάλια.

Εντυπωσιακός δίσκος, δεν περίμενα να μου αρέσει τόσο και θεωρώ ότι είναι ό,τι καλύτερο θα μπορούσαν να κυκλοφορήσουν εν έτει 2014.

Πολλές σκάλες ανώτερο του “All Hope Is Gone”, στέκεται επάξια στην υπόλοιπη δισκογραφία της μπάντας.

Αν και τον έχω ακούσει 5-6 φορές ακόμα δεν έχω καταλήξει αν μου αρέσει περισσότερο απο το All Hope Is Gone, γιατί για τα 2 πρώτα ούτε λόγος. Μπορεί να είναι πιο βαρύς και ίσως συνολικά καλύτερος αλλά ένα psychosocial ή ένα sulfur δεν έχω βρει ακόμα.

The Devil in I, Skeptic, Custer και το AOV έχω ξεχωρίσει, όπως και το If Rain Is What You Want είναι καλό τραγούδι.

Κάποια μέτρια κομμάτια για μένα αλλά γενικά είναι ένας αρκετά καλός δίσκος, σίγουρα πολύ καλύτερος απ’ότι περίμενα! Το Killpop είναι απλά θεϊκό, το έχω λιώσει αυτές τις μέρες!

Εγώ αναρωτιέμαι πόσο παραπάνω θα γάμαγε με την παραγωγή του All Hope Is Gone και τον Jordison στα τύμπανα.