Slough Feg-Wrathblade-T.B.A. Athens 2/9 @ Kyttaro Club - 10 ? είσοδος

Εγώ την αμαρτιάρα μου θα την πω! Δε λέω καλή φάση οι Slough και respect αλλά έρχομαι αποκλειστικά για Remember Lizzy :slight_smile: :slight_smile:

Σημασία έχει ότι έρχεσαι.

greg ένα brave connor mac με απόλα, ευχαριστώ :stuck_out_tongue:

πηγα και πηρα εισιτηριακι το μεσημερι…
να ρωτησω το μεγεθος του εισιτηριου ειναι αναλογο της τιμιοτητας του λαιβ?:stuck_out_tongue: δε χωραγε στην πασοθηκη…

οφτοπι:

πρεπει να εχουν φαει τρελη ηττα στο τικετχαουζ με τη συναυλια των πεπερς, επικοινωνια μηδεν

-επομενος…
-εεεε, θα ηθελα ενα εισιτηριο.

(παυση ολιγων δευτερολεπτων)

-ναι??
-εεε τι?
-για ποια συναυλια???
-εεε, για ρεντ χοτ τσιλι πεπερς

Λοιπον, εχω αποφασισει να παω και στα δυο live εκεινη τη μερα. Τωρα, το πως θα γινει, ειναι ενα καλο ερωτημα, ξεκιναμε απο Slough Feg και βλεπουμε. Εχουμε καμια ιδεα τι παιζει με ταημ σκετζουλ;

Οποιος δει αυριο στο Κυτταρο εναν ψηλο, ομορφο, με κοτσιδα, μουσι, γυαλια, και μπλουζακι Strikelight, που θα ειναι μαζι με τον martian, να μιλησει!!!

Προμηνυονται τσαχπινιες, ομορφιες και ξεφτιλωματα και τρελα HMRM σκηνικα!!! Τα λεμενς…

Αντε ρε μορτηδες,καλο ξεφαντωμα αυριο :!: Πιειτε μια μπυρα και για μας τους επαρχιωτες… :stuck_out_tongue:

και για μας που γραφουμε διαγωνισματα στο φροντιστηριο καθε μερα…

Κι εγω γραφω διαγωνισματα ρε παπαρι, κι εγω πρεπει να διαβασω, αλλα διαβαζω τα απογευματα-μεσημερια…οχι τα χαραματα σαν την αφεντια σου…νουμερο :stuck_out_tongue:

80 λεπτά περίπου οργιώδους metal, με τις επιμεταλλώμενες Thin Lizzy μελωδίες να κατακλύζουν το 8μπαλο, δυνατός ήχος, όχι τόσο καθαρός ίσως, αλλά πορωτικός και το group σε εξαιρετική κατάσταση…ειδικά ο frontman κατέβηκε και μέσα στο κοινό με την κιθάρα του στην διάρκεια ενός κομματιού (καμια 100 είμασταν;…)…value for money σίγουρα…όσοι γουστάρουν το group θα παραδώσουν πνεύμα απο το headbanging και την πόρωση…όσοι δεν έχουν και μεγάλη εξοικείωση με το υλικό τους, όπως εγώ, θα περάσουν σίγουρα πολύ καλά…

Γαμώ ήταν η φάση βασικά! Και πάλι άπειρα respect στον Greg που φέρνει τέτοιες μπάντες με τέτοια εισιτήρια. Όσοι κράζετε για τις τιμές και δε στηρίζετε τέτοια event sorry αλλά είστε το λιγότερο αισχροί.

Από Slough δεν είχα ακούσει ούτε μία νότα στη ζωή μου. Ούτε καν τι παίζουν ήξερα. Αλλά πέρασα πολύ ωραία. Μεγάλη μορφάρα ο τραγουδιστής επί σκηνής, αρκετά περίεργος εκτός αυτής. Δε ξέρω από setlist τι παίχτηκε με παλιά - καινούρια κομμάτια αλλά τα περισσότερα μου άρεσαν αρκετά.
Να πάτε αύριο.

Remember Lizzy… τι να πω απίστευτα τα παιδιά. Ήταν και ο λόγος που πήγα στο live βέβαια. Πολύ δεμένοι αν και με δύο substitutes στη σύνθεση μας χάρισαν ένα πολύ όμορφο βράδυ με μουσικές από το σμαργδένιο νησί. Ο κόσμος τους καταχειροκρότησε και πραγματικά το άξιζαν τα παιδιά γιατί αγαπάνε αυτό που κάνουν! Εύχομαι και σύντομα δικό τους show στη Σαλόνικα!!!

τι ωρα θα τελειωσει περιπου;

οριστε και λιγες φοτος απο το λαιβ του στελιου ροκου

12:05 τέλειωσε πάνω

απο fb

doors open : 19:30
RUTHLESS STEEL 20:00-20:30
DEMOLITION TRAIN 20:40-21:10
WRATHBLADE 21:20-22:10
SLOUGH FEG 22:25-23:50

*ασταλδε τι εννοεις περιεργος εκτος σκηνης?:?

Εεεε στη κοσμάρα του. Όχι και ο πιο εύκολος χαρακτήρας. Για φωτό που πήγαν κάτι παιδιά, ε δεν μπορώ να πω ότι χάρηκε και ιδιαίτερα και όταν τελικά έβγαινε τη φωτό ούτε έδινε σημασία.

Μετά πήγαιναν κάποιοι να του μιλήσουν και πάλι, δεν πολυέδινε σημασία. Όχι από σταριλίκι και κακία όμως. Στο κόσμο του γενικά.

Φαινόταν λίγο πειραγμένος κι από τα αστειάκια που έκανε στη σκηνή. Πολύ καλοί πάντως, όμορφο λάιβ ακόμα και για τους μη γνώστες.
Remember Lizzy είναι εγγύηση κι ας μην είχαν Λαγογιάννη στα φωνητικά, ο αντικαταστάτης ήταν άψογος.
Γενικά τίμιο λάιβ με πάρτι φίλινγκ κι ας μην είχε τόσο πολύ κόσμο. Είχε και αμερικανίδες γκρούπις, ινδούς γκογκο-μποιζ, υπερπαραγωγή.

Λοιπόν χθες πέρασα καταπληκτικά.Αν και δε θα έλεγα πως πολύ ακούω Τhin Lizzy τα παιδιά ήταν φοβερά επί σκηνής.Ο τραγουδιστής φωνάρα και από ό,τι έμαθα από τον Astaldo έλειπαν 2 άτομα τα οποία αναπληρώθηκαν αν δεν κάνω λάθος.Ήταν ένα μαγικό ταξίδι στο χρόνο στην Ιρλανδία.Και όπως είπε κάποιος από τη μπάντα “No Phil,no Lizzy”.
Μετά την εμφάνιση των Remember the Lizzy ήρθε και η ώρα για τους Slough Feg.
Επίσης εξαιρετική εμφάνιση.Αγνό heavy metal.Πολύ απλά.
Άψογοι μουσικοί όλοι τους με πνεύμα επαγγελματισμού να τους χαρακτηρίζει,αλλά έχω μία μικρή ένσταση προς τον Mike Scalzi(κιθάρα-φωνητικά).Ο άνθρωπος κάθε 2-3 τραγούδια άλλαζε πουκάμισο.Κρυβόταν πίσω από τα ηχεία για να αλλάξει.:lol:
Φοβερό χιούμορ πάντως από πλευράς του και αρκετή δόση τρέλας αφού έκανε κάτι ακροβατικά παίζοντας παράλληλα κιθάρα ενώ αρκετές φορές κατέβηκε από την σκηνή για να σολάρει με τον κόσμο.Επί σκηνής φοβερός και ευχάριστος.Εκτός σκηνής τα πράγματα ήταν διαφορετικά όμως.Εξαιρετικά αδιάφορος και βαρεμένος άνθρωπος.Οι άλλοι ήταν φυσιολογικοί πάντως ειδικά ο Adrian Maestas(μπασίστας).Βέβαια τα εκτός σκηνής δρώμενα δεν έχουν και πολλή σημασία.Πληροφοριακά τα μπλουζάκια και τα CDs των Slough Feg κοστίζουν 10 ευρώ για όσους ενδιαφέρονται.
Συνοψίζοντας λοιπόν ήταν μια συναυλία με πολύ κέφι.Νομίζω πως όλοι περάσαμε πολύ καλά.Τέτοιες φάσεις πρέπει να υποστηρίζονται δεόντως!Αθηναίοι μην τους χάσετε σήμερα!

Θυματε κανεις τραγουδια απο χτες; Παιξανε κυριως απο το the animal spirits η λιγο απο ολα;

Κυριως για την φαση θα παω σημερα, δεν εχω ιδιαιτερη επαφη, εχω ακουσει το ντεμπουτο των Slough Feg, απο τα support οτι εχω ακουσει ειναι σε συναυλιες που τους εχω δει, αλλα αξιζει αδιαμφισβητητα την παρουσια μας! Τα λεμε εκει :smiley: