Soundgarden

Agree!!!Αν και οι o Cornell των audioslave μ αρεσε πολύ,στους soundgarden ήταν απλα θ-ε-ο-ς…Θα συμφωνήσω με ολους τους προλαλήσαντες οτι οι sg ήταν ενα απο τα πιο δυναμικα συγκροτηματα των 90’ς.

Reunion ΤΩΡΑ ΛΕΜΕ…

Εγω παντως περιμενω να δω ποτε θα μπει ο πρωτος γραφικος που θα τους αποκαλεσει Sound-gay-rden…

Δεν έχω ασχοληθεί και τρελά αλλά δεν μπορώ να πώ ότι με πόρωσαν και ιδιαίτερα τα κομμάτια τους, παρόλο που ο τραγουδιστής τους έχει φωνάρα. Μακάρι όμως να έφτανε μόνο αυτό.

Το κορυφαίο γκραντζ/μέταλ γκρουπ! 3 αλμπουμάρες. Δεκάδες επικές κομματάρες. Μια από τις καλύτερες φωνές έβερ. Απίστευτοι!

δεν μπορείς να φανταστείς πόσο καιρό με παρακάλαγε!

Το Head Down πιστευω ειναι ενα απο τα καλυτερα κρυμμενα διαμαντια τους…Γενικως αυτη η μπαντα ειχε πολλούς ασους στο μανικι και ηθελες χρονο για να ανακαλυψεις την ουσια της μουσικής τους…

Καναν την διαφορα στο γκραντζ. ΦΩΝΗ ο Κορνελ… Ο κιθαριστας πηγαινε πισω βεβαια;
Πω γιατι να μην ειμαι 15αρα γυρω στο 90; Τα καλυτερα εχασα. Ωραιες εποχες.
Συμφωνω με davidian, γαματο κομματι το head down. Αλλα black hole sun γουσταρουμε τρελα. Οπως και φυσικα louuuud loooove…
Θελουμε reunion αλλα ο κορνελ το καβαλησε. Ασχετο, εχω ακουσει οτι σε ηλικια 15-16 ειχε πεσει σε καταθλιψη, δεν βγηκε ενα χρονο απο το σπιτι οπου κι εμαθε μονος του κιθαρα και ντραμς. Κακως βεβαια γιατι ειχε αλλου το εμφυτο :Ρ
Πορωθηκα, ας δουμε λιγο black hole sun που λεει και σαν βιντεο κλιπ.

Lewnidas Vranas >>>>>>>>>>>> 90s Burnout Night <<<<<<<<<<<< Swthrhs Diamanths

 &gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;            Tool                                Faith no More                        Queens Of the Stone Age    &lt;&lt;&lt;&lt;&lt;&lt;&lt;&lt;&lt;&lt;

                       Kyuss                                Soundgarden                               Monster Magnet

 &gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;          Mars Volta                          Smashing Pumpkins                            Porcupine Tree       &lt;&lt;&lt;&lt;&lt;&lt;&lt;&lt;&lt;&lt;

                    Nine Inch Nails                       Alice In Chains                               Pearl Jam

 &gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;     Rage Against The Machine                 A Perfect Circle                                  RHCP             &lt;&lt;&lt;&lt;&lt;&lt;&lt;&lt;&lt;&lt;

Place : Alley Cat , Kwnstantinoupolews 50 , Gkazi

Date : Thursday April 10th , 2008

Time : 22.30

Entrance : Free

Prepare yourselves

ρε συ awake ανοιξες ενα θρεντ για το event.μη σπαμαρεις και σε υπολοιπα

δεν σπαμαρω

απλα αν καποιος ακουει καποια απο αυτα τα 5 γκρουπ στα οποια εκανα το ποστ θα το δει και ισως ερθει να ακουσει μουσικες παρεμφερεις

anyway δεν ποσταρω σε αλλα θεματα

αλλα επιμενω δεν ειναι spam.αν δεις εχω ποσταρει σε 5 επιλεκτικα γκρουπ…

Φοβεροί οι Soundgarden, είχαν την καλύτερη φωνή από όλες τις μπάντες του Seattle. Το ‘‘Badmotorfinger’’ είναι απλά ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ album, και μην ξεχνάμε και τον καταπληκτικό Cameron που μας έδωσε τα μυαλά στο χέρι σε κάθε κυκλοφορία των Soundgarden.

Συμφωνώ και επαυξάνω με όλους σας. Τρελή γκρουπάρα οι Soundgarden. Δυστυχώς κι εγώ ως κολλημένος στα νιάτα μου τους αγνοούσα εντελώς, οπότε μόνο πρόσφατα σχετικά τσέκαρα προσεκτικά την δισκογραφία τους και έπαθα πλάκα. Αγαπημένος δίσκος το Badmotorfinger και αγαπημένα κομμάτια Outshined και Slaves And Bulldozers.

Το κομμάτι είναι απλά θεικό. Όταν άκουσα το Superunknown (πω πω πέρασαν 14 χρόνια) ήταν το πρώτο κομμάτι που μου έκανε εντύπωση. Και είναι σύνθεση του Shepherd στον οποίο χρεώνονται κι άλλα αριστουργήματα όπως Switch Opens, Zero Chance και άλλα

Η μπαντα ειναι η κορυφαια εκεινης της εποχης…Δεν μπορεις να πεις και πολλα…Τι να πεις δλδ για τη φωνη του Cornell, για τν Cameron, τν Thayil που για εμενα εχει πολυ χαρακτηριστικο παιξιμο κ τ solos του χαρακτηριζουν πολυ τ ολο στυλ των soundgarden αλλα κ τν Sepherd???Απλα τελειοι. Δν χανουν σε τπτ…

Kατι μου λεει οτι θα υπαρξει reunion soon…:-k

Έπ…!Διέκρινα μια υπερβολή εδώ, αν μου επιτρέπεις.:roll:

Κάποιος Geoff Tate, ας πούμε, ίσως να είχε και λίγο καλύτερη φωνή απ’τον Χρήστο κατά τη γνώμη μου.
Φυσικά δεν παίζαν σε ίδιου στυλ μπάντες, αλλά κουβέντα να γίνεται…

Κατά τα άλλα, τρομερή μπάντα όντως.
Επιτέλους, φιλωτιμήθηκα να ασχοληθώ και μαζί τους μετά από τόσο καιρό που το είχα στο μυαλό μου.

Φανταζομαι εννοουσε απο τις “grunge” μπαντες του Seattle.

A, OK τότε…:slight_smile:

κατ’εμε, οι Soundgarden ειναι αξιοι αναδοχοι του συγκροτηματος που εχει ως name o user που ανοιξε αυτο το τοπικ

Led Zeppelin :slight_smile: