Μαδερφακιν star wars

Duel Of The Fates
Across The Stars
Battle Of Heroes
The Force Theme
Throne Room
A Jedi’s Fury
The Imperial March

Όλα 100αρακια ακατεβατα, ούτε καν 99/100 δεν πέφτω

2 Likes

Ντοκιμαντερ για τον Λουκας και την Industrial Light & Magic απο τον Kasdan.

Αυτο μπορει να ειναι πολυ ενδιαφερον.

1 Like

4 Likes

Πω.

5 Likes

Αυτο πιστευω θα ξεπερασει τις προσδοκιες…

2 Likes

Wow, δείχνει πως είναι εύκολα η ποιοτικότερη live-action απόπειρα από κάθε άποψη, έστω και από αυτά τα 2 λεπτά. Επιτέλους εμφανές production value και γενικότερο feel ταινίας, τέρμα cinematic… πιστεύω και ελπίζω πως θα κάνει την έκπληξη

:sunglasses:

4 Likes

:stuck_out_tongue:

6 Likes

Έπος…

Πω πω έχω τρελή ιστορία για VHS Episode I ε.

Εμένα σε ένα διαμέρισμα στη Νέα Υόρκη για αρκετά χρόνια, όπου η γειτόνισσα ήταν hoarder και ρακοσυλλέκτης και γενικά με πολλά θέματα. Κάποια στιγμή πέταξε καμία δεκαριά VHS και απλά τις άφησε απέξω από τα σκαλάκια. Ένα ήταν το Episode I, το οποίο φυσικά και κράτησα.

2 Likes

Εγώ να σας πω ότι εν έτει 1997-98 όντας πρωτοετής στην Αγγλία για σπουδές είχε βγει ειδικη vhs έκδοση των αρχικών ταινιών με ψηφιοποίηση και βελτιώσεις στον ήχο κ εικόνα λίγο πριν βγει στις αίθουσες το phantom menace. Τις είχα αγοράσει και τις είχανε κάνει προβολή στην pub της εστίας, άφθονα pints…

3 Likes

Περίμενε μέχρι τέλη μήνα να ανέβω Αθήνα, να ποστάρω φωτογραφικό υλικό για το αν είναι το ίδιο box set με το δικό μου + αν έχω ρέντα, να γράψω πως χώθηκα για τα καλά στη φάση το ‘96 που πέτυχα Star Wars marathon την απολύτως OG έκδοση της original τριλογία (προ βελτιώσεων δλδ), τρώγοντας χοτ ντογκ και ότι σαπίλα βάζει ο νους, αραχτός σε έναν καναπέ στη σοφίτα του ξαδέρφου μου στη Βοστώνη :stuck_out_tongue:

Ήταν ένα χρυσό κουτί εάν θυμάμαι καλά

1 Like
2 Likes

Το έχω βγάλει έξω και το χτυπάω στο τραπέζι απ’ την χαρά μου. Το ψεύτικο φωτόσπαθο που πήρα από το πανηγύρι εννοώ… :stuck_out_tongue:

1 Like

Ελπιζω να πηρες και κοκορετσι και χαλβα και κυριως βρακια

2 Likes

Χαλβάς η λουκουμάδες και ότι υπάρχει σε κρέας είναι πάντα must

Εδώ είσαι





1997, Σεπτέμβριος, δώρο γενεθλίων
Mεγαλώνει γερά παιδιά

Το πραγματικό όμως κρίμα, είναι ότι δεν βρίσκω τις κασέτες -εδώ και χρόνια βέβαια, όχι τώρα- που μου χάρισε η ξαδέρφη μου όταν ήμουν Βοστώνη το 1996, μετά που έφαγα μια ημέρα του Ιουλίου στην σοφίτα του σπιτιού τους βλέποντάς και τις 3 ταινίες σερί σε κάτι τύπου marathon -καθώς όλοι κάναν barbeque στην αυλή, εγώ προτίμησα να σαπίσω με τόνους burger και hot dog στην tv της σοφίτας, όπου πέτυχα κάτι OG εκδόσεις της τριλογίας/ήταν λίγο πριν βγει η παραπάνω remaster έκδοση στα cinema και μάλλον λόγω αυτού έκανε ένα κανάλι marathon την ακριβώς προηγούμενη έκδοση.

Μιλάμε για πρώιμες εκδόσεις με κάνα δυο remaster στην πλάτη, όχι όμως CGI επιπέδου των εκδόσεων του '97. Πρέπει να έγραψε πάνω τους κάτι κάποιος -γιατί και αυτές ήταν taped από αμερικανική τηλεόραση, με διαφημίσεις κτλ :stuck_out_tongue: τρελό memorabilia- και κάπου κάπως να χάθηκαν στο πατρικό…

Αnyway εγκεφαλικό τότε, με είχαν στείλει στο διάολο, γύρισα Ελλάδα με ότι franchise-related παιχνίδι μπορούσα να αγοράσω και αφιέρωσα τα καλύτερά μου χρόνια στο γυμνάσιο να ανιχνεύω οτιδήποτε Star Wars related προιόν μπορούσα να βρω στο Ηράκλειο, από βιβλία, comics, παιχνίδια, παραγγέλνοντας εννοείται και στα ξαδέρφια μου στη Βοστώνη ότι σήκωνε η τσέπη των γονιών μου :stuck_out_tongue: (geeks και από εκεί και μεγαλύτεροι αρκετά, με καθοδήγησαν αρκετά)

αλλά anyway, ναι, τις έχω ακόμα τις παραπάνω εκδόσεις, χωρίς πλάκα ανυπομονώ μόλις ξαναβρώ VHS player να τις ξαναδώ, με τα χιονάκια τους και την πιξελιασμένη εικόνα τους…

6 Likes

Περιεργο, εχω ακριβως το ιδιο κουτι, που ειναι ομως ασημι και μαυρο, κι οχι χρυσο και μαυρο.

Θα κατσω να το ψαξω να το βγαλω φωτογραφιες κι εγω, το εχω μαζι μου στην Αμερικη.

Ηταν στην 1 απο τις 2 βαλιτσες που ειχα παρει οταν ειχα ερθει, μαζι με εναν σκασμο βιβλια και CD.

1 Like

το ίδιο content είναι ακριβώς -γιατί το θυμάμαι και το silver/black boxset-, απλά το δικό σου είχε widescreen εκδόσεις της OG τριλογίας (βγήκε νομίζω λίγο πιο μετά από το απλό) - λογικά το γράφει κάπου στο εξώφυλλο, ότι είναι Widescreen… είχα εκνευριστεί τότε που δεν περίμενα να πάρω αυτό , μην γνωρίζοντας καν ακριβώς τι διαφορά θα είχε η widescreen έκδοση στην φτωχομπινεδιάρικη οικογενειακή 90ς tv μας :stuck_out_tongue:

1 Like

Κλαμα… νομιζω μπορεις να κοιμασαι ησυχος πλεον που ολα αυτα τα αντικειμενα ειναι πρακτικα αχρηστα και τα εχουμε μονο για συλλεκτικη αξια. Αυτα που δεν βρισκω εδω και χρονια και τα ειχα σε περιοπτη θεση στην συλλογη μου, ειναι τα διπλα CD με τα soundtracks απο τις ταινιες, που ηταν απλα πανεμορφες ως συσκευασιες.

41Z5WZK585L
41R3P1M5T7L
41257N1T9XL

1 Like