Stephen King

Παιδες εχετε διαβασει το Tommyknockers ?
Μιλαμε για ενα απο τα 5 καλυτερα king ever.Κυκλοφορησε στα ελληνικα απο Bell αρχες 90’s με τον εντελως κουφο τιτλο Νυχτεριτες!
και μια και ειπα για best:
1.The shining
2.The stand
3.It
4.Tommyknockers
5.Salems Lot
Το Dark Tower εξαιρειται ως saga

Τώρα διαβάζω το δεύτεορ βιβλίο του Μαύρου Πύργου, το Κάλεσμα των Τριών, και μπορώ να πω ότι είναι απίστευτο κάψιμο…

ξεκινησα το τριτο:dance:
εκει να δεις.

[SPOILER]νομιζω μαζι το χαμε τελειωσει το πρωτο :=p[/SPOILER]

Ενας αγαπουλης μου εκανε δωρο το It,του οποιου εχω δει την ταινια παλιοτερα,και ηταν και γαμω,φανταζομαι το βιβλιο.

Θελω να το ξεκινησω σιγα σιγα αλλα πλησιαζει απειλητικα η εξεταστικη,θα καω ασχημα,ειναι και σαν τσιμεντολιθος:!:

Χαχα, ναι μπράβο, είχαμε κάνει κ τα σχετικα ποστ. Έμεινα λίγο πίσω γαμώτο :stuck_out_tongue:

Μαγκες και που να δειτε το φοβερο wizard and glass

και μενα ειναι απο τα αγαπημένα μου…

βασικα ετσι παει :stuck_out_tongue:
1)dark tower
2)wizard and glass
3)Wolves of the Calla
4)The Waste Lands
5)The Gunslinger
6)Song of Susannah
7)The Drawing of the Three

και του χρονου θα εχουμε και αυτο The Wind Through the Keyhole :smiley: :bounce:

Φιλε μακαρι να ειναι ετσι γιατι αυτο σημαινει πως με περιμενουν αριστουργηματα.
Για μενα παντως μεχρι και το wizard η σειρα:p ειναι:
1.The drawing of the three
2.Wizard and glass
3.The Gunslinger
4.The Waste Lands

P.S του χρονου θα εχουμε και το πρωτο film

neo ισχυει οτι το 6ο ειναι χαλια?δεν εχω ακουσει και τα καλυτερα.βεβαια το εβαλες πανω απο το καλεσμα των τριων που το υπεραγαπησα.χμμ:-k
καλα γουστα ειναι αυτα αλλα κουβεντα να γινεται.

χαλιά δεν ειναι κανένα…
για το κάλεσμα των τριών η επανάληψη στο ολο στορι του βιβλιου με κουρασε αλλα ηταν κομβικό για την ιστορία…

το τραγούδι της σουζανας απο την αλλη ηταν κατι σαν μεταβατικό βιβλίο για το big finale σε καμιά περίπτωση κακο…

σε βλεπω πάντως πολυ θερμό με το ολο θεμα του πύργου οποτε μη φοβάσαι δεν θα σε απογοητεύσει κανενα… :wink:

http://www.on-news.gr/2011/05/blog-post_5180.html

\m/ yeaah

λεπον ως τωρα παμε καπως ετσι

wizard and glass(ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ ΤΕΛΟΣ 8O )
The Gunslinger
The Drawing of the Three
The Waste Lands

απο φθινοπωρο τωρα η συνεχεια γιατι με τετοια ζεστη δεν παλευεονται τα τουβλα

Το Pet sematary ειναι καλο; Το ειδα πριν λιγο καιρο σε ενα βιβλιοπωλειο και ελεγε οτι ειναι το πιο τρομαχτικο του:D
Αγαπημενο–> Misery:oops:

Dark Tower… Πρέπει να είναι η σειρά που με γοήτευσε πολύ και στην συνέχεια με απογοήτευσε όσο δεν πάει. Τόσο που να κάνω σκέψεις τύπου “αν τον σκότωνε τελικά το φορτηγάκι θα μιλάγαμε για ημιτελές αριστούργημα ενώ τώρα μιλάμε για μια τρύπα στο νερό”. Μετά το αριστουργηματικό Wizard and Glass ακολουθεί πτώση. Εντάξει, το Wolves of the Calla δεν είναι άσχημο αλλά το Song of Susannah είναι μέτριο ενώ το ομώνυμο, 7ο και τελευταίο είναι απλώς κακό με κερασάκι στην τούρτα το φρικτό τέλος.

http://en.wikipedia.org/wiki/11/22/63

νεο βιβλιο.ρε γαμωτο με τη σελιδα τον πλερωνουν?:?

an upcoming science fiction novel by Stephen King dealing with [B]a time traveler attempting to prevent the John F. Kennedy assassination[/B]

θα κλάψουνε μανούλες.!

Ελα μωρε θεε, πορωσε μας παλι.

Πωπω, θα μας τρελάνει ο Stephen…μέχρι τότε, από τον επόμενο μήνα εγώ θα συνεχίσω με τον τρίτο τόμο του Dark Tower…

νταξ εγω προσωπικα δεν περιμενω και πολλα.αν και παντα εχουν ενα επιπεδο τα βιβλια του,τα τελευταια δεν εχουν σχεση με τα αριστουργηματα του παρελθοντος.

Ισχυε απολυτα μεχρι το υπεροχο under the dome οπου ξαφνικα ειδε το φως το αληθινο.Το διαβασα πριν 1 μηνα και πραγματικα ηταν ανελπιστη η επιστροφη του σε τετοια φορμα.Το αμηχανο φιναλε ελαχιστα αφαιρει απο αυτην την τρομερη πραγματεια στην μετα 911 Αμερικη(αλλωστε ποτε το φιναλε δεν ηταν το φορτε του)