Steven Wilson - Insurgentes

καλα 300??? αντε γεια…:lol::lol:

Θα κυκλοφορισει κανονικα σε μερικους μηνες με το cd και το dvd αλλα χωρις το bonus cd.
Κατα πασα πιθανοτητα θα ειναι 2 οι εκδοσεις, μια special (αλλα καμια σχεση με τη πρωτη) και μια απλη.

Τι σοκ ήταν αυτό θεέ μου;;; Τι αλμπουμάρα ήταν τούτη εδώ;;;
Πρωτόγνωρο, πειραματικό, τριπ-χοπ περάσματα, μεταλικές παρεμβάσεις, προγκρέσιβ θριάμβοι (το Salvaging!!!), post μελωδίες, άπειρες ομορφιές, ανατριχίλες, ρίγος…
Η ευφυία χτυπάει κόκκινο στην περίπτωση του ανεπανάληπτου Γουίλσον.
Πάντα τέτοια και ευχαριστούμε…

ρε μάγκες είστε πολύ γνώστες όλοι και τα πιάνετε πολύ εύκολα, γιατί εμένα μου φάνηκε δύσκολο άκουσμα και μόνο γεύση μπόρεσα να πάρω.
πως ξεχωρίζετε τα αριστουργήματα στις 2-3 ακροάσεις το θαυμάζω.

τι σου κάνει πάντως η θετική προκατάληψη μερικές φορές.

ελπίζω να μην κατάλαβε κανείς ότι δεν είναι καλό το album από αυτά που είπα.

Μπα, δεν εχεις αδικο ετσι οπως τα λες. Προσωπικα παντως ημουν αρνητικα προδιαθετειμενος λογω του ‘‘Get What You Deserve’’… το ειχα στο μπ3 μου κανα διβδομαδο κι ημουν σε φαση ‘‘ωραιο αλλα’’…

Καμμενος PTακιας ειμαι, ασε με να χαρω λιγο. :stuck_out_tongue: :lol:

+1

θα το ακούσω εντός της ημέρας, να ιδούμε!

αν εχεις προπονησει τα αυτια σου σε αλλα projects του wilson, οπως τα Bass Communion και Continuum, το προσωπικο του ειναι ευκολοακουστο…συν βεβαια την θετικη προκαταληψη που λες…συν βεβαια το ΡΤ καψιμο που αναφερει ο Ανγκμαρ…

Kαλα, απ αυτο αστο. Οι ακροασεις παιζουν μπαλα σε τετραψηφιο νουμερο. :lol:

Κι εμένα από χθες που απέκτησα το άλμπουμ, δεν βγαίνει για κανένα λόγο από το ηχοσύστημα. Παίζει σερί από χθες.
Ακόμα και έξω που βγαίνω, συνεχίζεται το σερί από το ipod.

H αλήθεια είναι πάντως ότι από την πρώτη ακρόαση του ονόμασα “άλμπουμ της χρονιάς”. Για όλους τους λόγους που προαναφέρθηκαν…

¶λλη φορά λοιπόν, όταν εκφράζετε την επίσημη άποψή σας στο φόρουμ να είστε πιο προσεκτικοί. Γιατί ως γνωστόν δε γίνεται να ανακαλέσουμε αλλιώς θα μας πάρουν με τις ντομάτες οι αναγνώστες. ¶ντε τώρα! :lol:

Εγώ είμαι στην πέμπτη και εξακολουθώ να το λέω. Βασικά το καταλαβαίνεις με την πρώτη νότα. Τα πλήκτρα στο δίσκο είναι όλα τα λεφτά. Σε στιγμές, (όπως πχ στο Twilight Cod), τα στοιχειωτικά πλήκτρα σε συνδυασμό με τις ambiento-ατμόσφαιρες από πίσω μου έφεραν στο μυαλό αισθητική Shadows of the sun. ΑΛΛΑ, υπόψην μπορεί να λέω και βλακείες, [αυτονόητο mode on]τις σκέψεις μου γράφω απλά[αυτονόητο mode off]. H τελική και εμπεριστατωμένη μου άποψη θα έρθει μετά από καιρό και αν θέλει κάποιος λινκ θα του το στείλω. Και αυτό αυτονόητο mode.:wink:

Εγώ πιάστηκα από post του Angmar που είπε ότι θέλει ακροάσεις.
Και για να δείξω ότι η θετική προκατάληψη είναι ίδια είτε όταν είναι για Metallica, GNR, Scorpions ή Steven Wilson.

Anyway, Μάνο, όποιος έχει τη μύγα…

Ωχ αποκαλύφθηκα. Δεν είμαι γνώστης :-s :lol::lol:

Anyway, παρεκτραπήκαμε, επί του άλμπουμ τώρα. :slight_smile:

λοιπον
η μπαντα στο αλμπουμ ειναι αυτη που αναφερεται στο wiki?

δηλαδη
(among others)

harrison - τυμπανα
levin - μπασσο
ruddess - πιανο

έλα τώρα, 21 χρονών και γνωρίζεις τόσα πολλά, τόσες πολλές μπάντες…

:slight_smile:

και το 2009 ερχεται το νεο αλμπουμ των Porcupine Tree…δε σταματα ποτε … η χαρα του φαν ειναι αυτος ο γουιλσον…

Σιγουρα στα τυμπανα ειναι ο Harrison παντως! Μολις ακουσα το trailer και φαινεται απο μιλια μακρυα! Κυκλοφορησε; Πρεπει να το παρω με την πρωτη ευκαιρια!

Proti akroasi, flomosa stin elektronikoura, sto drone kai tin paramorfosi. Elpizo na ksedialynei ligo me tis epomenes. Thelei ypomoni kai xrono. Den exo apopsi akoma gia to an exei sygkekrimeni kateythynsi o diskos i apla tsakose merika stoixeia apo edo ki apo kei kai ekane ena mousiko pazzle…

…για να ειμαι ειλικρινης παντως, εν αντιθεσει με τους περισσοτερους εδω περα, εχω παθει πλακα με το ομωνυμο, το collecting space και γενικα αυτα τα γλυκα μελαγχολικα acoustic based κομματια τα οποια για να σου αρεσουν πρεπει να εισαι ΕΥΑΙΣΘΗΤΟΣ και ΑΝΤΡΑΣ :!:

Προσοχη…οσοι εχασαν την ευκαιρια να αγορασουν το Insurgentes του Wilson στην special εκδοση πολυ συντομα (δεν φανταζεστε ποσο συντομα) θα βγει για προ-παραγγελια η απλη εκδοση cd/dvd σε digibook (με την προπαραγγελια παιρνεις link για να το κατεβασεις μεχρι να βγει κανονικα).