Steven Wilson

Μια μικρή εισαγωγική λίστα κι από μένα. Προσπάθησα να μη σου βάλω μεγάλα σε διάρκεια τραγούδια. Καλή ακρόαση και όταν “νιώσεις” καλά, καλό κάψιμο. Στα βάζω με χρονολογική σειρά.

Synesthesia (με drums από Gavin)
The Moon Touches Your Shoulder (από τον πιο prog δίσκο τους)
Sever
Every Home Is Wired
Dark Matter (το μόνο 9λεπτο, αλλά δε γίνεται να λείπει)
Piano Lessons
Pure Narcotic
Four Chords That Made A Million
Feel So Low (κανονικά είναι για “κλείσιμο”, αλλά είπαμε, στα έβαλα χρονολογικά)
In Formaldehyde (από τα leftovers Recordings, γελάμε)
The Sound Of Muzak
Mellotron Scratch

Πάρε και bonus ένα γλέντι του Steven στον Mikael σε διαγωνισμό trivia για prog μπάντες :stuck_out_tongue:

2 Likes

Απο τον πιο ψυχεδελικο ισως, σιγουρα οχι απο τον πιο prog, ο οποιος ειναι μαλλον ενας απο τους 2-3 τελευταιους.

Πολυ ωραια λιστα, τα περισσοτερα που εβαλες τα σκεφτηκα κι εγω αλλα ειπα να παω για πιο μελαγχολικες επιλογες, ως επι το πλειστον. Ισως πρεπει να παμε στο σωστο τοπικ… Και το Buying New Soul κομματαρα αν εβαζες και πιο μεγαλα σε διαρκεια.

Εννοείται ρε, υπερκομματάρα.

Άντε, να πούμε από τον πιο Pink Floyd δίσκο για το The Sky Moves Sideways, για να συμφωνήσουμε :stuck_out_tongue:

1 Like

Παρεμπιπτόντως παλικάρια, τι όργια γίνονται στο even less?? Συνεχίστε να μου δίνετε υλικοοοο!!

1 Like

Ελπίζω να ακούς τη full version.

Τι υλικό να σου δώσουμε, το είπα και το άλλο topic, ο τύπος είναι ναρκωτικό :stuck_out_tongue:, στα είπε και ο @matia εδώ, προετοιμάσου, έχεις πολύ υλικό για ανακάλυψη, ελπίζω να έχεις και πολύ χρόνο για κάψιμο, θα σου χρειαστεί, εμείς που στο λέμε έχουμε γράψει πολλά χιλιόμετρα :joy:

1 Like

Ναι βασικα μετανιωσα που δνε το εβαλα στην λιστα μου αλλα ευτυχως το ανακαλυψες. Κομματαρα.

Μπες στο σωστο τοπικ:

1 Like

Στο 4o repeat είπα να το ποστάρω…

2 Likes

Παρα παρα πολυ ωραιο. Επιτελους λιγη προοδος απο τον Wilson κι οχι μανιερα.

Τίποτα το ιδιαίτερο και αυτό το κομμάτι.

Marry me!!! :stuck_out_tongue:

1 Like

Νταξει εδω παιζει ξυπολητος στις συναυλιες, σιγα που δε επαιζε ξυπολητος στο χαλι του.

Υπεραγαπημενο και λατρεμενο τραγουδι. Για μενα ειναι τριλογια μαζι με το Stop Swimming και το Feel So Low.

1 Like

Kλαίω λίγο. Τι φάση με τους στίχους του; Τρολάρει ή ο (αυτο)σαρκασμός έχει πάει σύννεφο; Είναι αυτό το Never Enough του Steven Wilson :sweat_smile: ;

Όπως λέει και ένας στα σχόλια " Are the lyrics written for his Porcupine Tree fans or inspired by his lovely wife? " :stuck_out_tongue:

Υπεροχο τραγουδι παντως. Και ναι Στηβενακο,you crossed the line and we don’t forgive :smiling_imp:

Με αυτό το πολύ ωραιο κομμάτι απλά έβαλε τον πήχυ του τι κάνεις για να γλιτώσεις παντόφλα σε δυσθεώρητα ύψη

Τίποτα το ιδιαίτερο και αυτό. Οκ, έχω καταλάβει ότι αυτός ο δίσκος δεν θα μου αρέσει οπότε δεν απογοητεύομαι :slightly_smiling_face:

Πλάκα έχει…