Tennis

Εγώ λέω Ναδάλ πάντως

5-5 από 2-5. Καλά αρχίσαμε. Πάμε για ματσάρα, ή ο Ισπανός ανακάμπτει;;

Φοβερό ματς :!:

Κι εκεί που έλεγα ότι ο Federer θα πάρει το αίμα του πίσω, ξύπνησε ο Nadal και έφερε τα πάνω κάτω.
Απίστευτη κλάση και από τους δύο. Διαφορετικές σχολές, διαφορετικά στυλ αλλά εξαιρετικοί και οι δύο.

Τί θανατηφόρα που είναι αυτά τα σερβίς του Federer ρε!

To γύρισε ο κ…όλης. Τι έκανε ο άνθρωπος…

Αυτό το άνετο στυλάκι και την σοβαρότητα του φέντερερ είναι που γουστάρω. για να μην πω για τα τρομερά σερβίς! κρίμα όμως ρε, από 5-2 έγινε 5-7!!

Ήδη είναι 6 σερί games ο Ισπανός…

α ρε Federer …πήρες τα χεράκια σου και έβγαλες τα ματάκια σου…δεν υπάρχει ελπίδα

λες να κατουριέται ο φέντερερ κ να ντρέπεται να πάει? γιατί πολλά λάθη ρε παιδί μου!

7 το σερί, αλλά το χειρότερο είναι ότι μοιάζει να το έχει παρατήσει…

Ε ρε γαμώτο! Τον ματιάξανε τον Ρότζερ! Επειδή ξεκίνησε δυνατά.

Πολλά λάθη κάνει, τί έπαθε? Λες και κουράστηκε. Δεν φαίνεται συγκεντρωμένος.

Αυτός ο Φέντερερ για μια ακόμα φορά φαίνεται να μην πιστεύει στον εαυτό του. Αντίθετα ο Ναδάλ έκανε πάλι τρελή ανατροπή. Εκεί που όλοι θα πίστευαν ότι δεν αξίζει να παλεύει για το πρώτο σετ απέδειξε ότι είναι παίχτης που δεν τα παρατάει. Ο Φέντερερ μια ζώη ρε πούστη μου δεν δείχνει τα συναισθήματά του. Για αυτό στηρίζω το σπασικλάκι

[SPOILER][/SPOILER]

προσπαθεί για το break πάντως. Αν πάρει το δεύτερο set θα ανέβει ψυχολογικά…αλλά δεν το βλέπω, μόλις έχασε μια ευκαιρία για break:(

πολύ καλά κάνει και δε τα δείχνει, είναι μια γαμημένη μηχανή θανάτου και κανονικά πατάει Ναδάλς κάτω για πλάκα.
σήμερα βαριότανε.

Break. Υπάρχει ζωή στον πλανήτη federer;

Γαμώτο, εκεί που γεμίζει την καρδάρα, κάνει μια μαλακία και τα χαλάει όλα.
Επιπόλαια λάθη! Δεν του κάνει βέβαια και το μπαλάκι το χατίρι.

Α επίσης, πάλι καλά που είναι ο Μαμουζέλος στην περιγραφή. Μπορεί να λέει μερικές παπαριές που και που αλλά χίλιες φορές καλύτερα από τον “λογοδιάρροια” Χατζηγεωργίου.

Edit: Χαχα, βροχή! Ε όχι ρε!

τα στατιστικά άλλα λένε 8)

http://www.atpworldtour.com/Players/Head-To-Head.aspx?pId=F324&oId=N409

Μια βροχή, μια βροχή θα μας σώσει, να μη γίνει αγών…

Ε οχι ρε πούστη μου,βρέχει.!!

*θα παει και για κατούρημα ο φεντερερ…χαχαχα

Ουτε καν, μαυρος θανατος

“εχουν παιξει μαζι 9 τελικους, θα ελεγε κανεις οτι ειναι διδυμα αδερφια”

περα απο καποια λαθη αβιαστα - που τι σκατα, πως θεωρειται κατι αβιαστο οταν εχει κανεις αντιπαλο; - ο Φεντερερ παιζει πολυ καλα, απλα ο αλλος κανει ΜΟΝΟ επιστροφες, θηριο.

ωραιο ματς, ωραιο.

Τέλεια! Λιγότερο κρίσιμη στιγμή για να ξεσπάσει βροχή δεν υπήρχε!
Πάντως τι αγώνας μέχρι τώρα… Το πρώτο σετ αρχίζει εμφανώς υπέρ του Φέντερερ (ο Ναδάλ έχοντας χάσει τα πρώτα δύο games αγχώνεται και κάνει τις άπειρες βλακείες, συνειδητοποιώντας πως θα χάσει όμως φορτσάρει και το σώζει), το δεύτερο εμφανώς υπέρ του Ναδάλ (η ψυχολογία του Ελβετού είναι η χειρίστη), αλλά τσουπ με τα ασσάκια του (τι σερβίς που έχει ο άτιμος!) ο Φέντερερ τον πλησιάζει. Μέχρι να τελειώσει και το τρίτο σετ με βλέπω καρδιακή :stuck_out_tongue: