The Avengers

αρκετα καλη ταινια οντως,που γενικα δεν ειμαι fan των κομικς λογω της γραφικοτητας τους…ηταν καλογυρισμενη ταινια,πολυ προσεγμενη και κυλουσε ο χρονος ευχαριστα…απτις πολυ καλες ποπ-κορν ταινιες θα λεγα

καλα τα λετε γενικα,ακρως διασκεδαστικο και γενικοτερα πολυ καλο superhero movie,αν και προσωπικα θεωρω πως το comic relief υπηρχε σε μεγαλυτερο βαθμο απ οτι επρεπε,και με χαλασε καπως κ οτι τον λοκι τον εκαναν ψιλοκαρικατουρα:-k

[SPOILER]
[/SPOILER]

Εδώ απλά σηκώνεσαι από τη θέση σου και χειροκροτάς!!

!!! Αυθεντική σκηνή του Χαλκ από τη ταινία;;;8O8O

[SIZE=“3”][B]Σκην-άρα[/B] είναι![/SIZE]8O

([I]ακόμα δεν την έχω δει ο κερατάς…δεν προλαβαίνω[/I] :frowning: )

αυτό που μ άρεσε πολύ στο σύνολο της ταινίας ήταν ότι ο Whedon έβαλε όση δόση υπερβολής έπρεπε να έχει μια ταινία με υπερ ήρωες χωρίς να γίνει γελοία… [SPOILER]η μόνη σκηνή που με χάλασε από όλη την ταινία ήταν η στιγμή που ο χοκαι μιλάει με κάποιον, δεν θυμάμαι τώρα, πετάει το βέλος προς τα πίσω και ρίχνει το σκάφος χωρίς καν να γυρίσει το βλέμμα του…[/SPOILER]

+1 εδώ. Και εγώ βιάστηκα πάνω στον ενθουσιασμό και την έβγαλα καλύτερη marvel αλλά τα x-men ήταν και γαμώ. Αν μάλιστα ο Singer έμενε και στο 3ο ίσως να είχαμε και την απόλυτη ταινία του είδους, αλλά την έδωσαν στον Ρατνερ ο οποίος γάμησε ένα υπέροχο story.

*Η σκηνή στο spoiler είναι υπερ-επος.

Ναι απλά έπος!!!

Άντε πάω να την ξαναδώ :slight_smile: :slight_smile:

για πόσες ίντσες μιλάμε δλδ? :stuck_out_tongue:

Eδω αγορι μου μιλαμε πλεον για ναυτικα μιλια

πηγα να το δω σημερα αλλα γινοταν της πουτανας στις αιθουσες οποτε το αναβαλω για την αλλη τεταρτη… :?

απο τις καλυτερες ταινιες του ειδους!! μαζι με x-men 2 η καλυτερη marvel ταινια.
τα 'χε ολα. loki ενας μικρος θεουλης με το παρανοικο χαμογελο του. ατακες που γραφουνε (come on legolas…) και το τελος με τον thanos να παιρνει θεση για την επομενη ταινια προφανως. ευκολα την ξαναβλεπω παντως! :smiley:

Το ειδα και εγω χθες και ειναι και για μενα η καλυτερη ταινια marvel που εχω δει!!!Τρομερες ατακες και παρα πολυ δραση.Οσοι δεν το εχετε δει ακομα τρεξτε!!!

τρομερη ταινια την κατευχαριστηθηκα!!!κ οντως τον Thanos δεν περιμενα ποτε να τον βαλουν σε καποια ταινια!!!αναμενουμε την συνεχεια! :smiley:

Το κοβω να βγαινει κατα τον νοεμβριο σε blu ray οποτε δεν πιστεύω οτι αξιζει να περιμενει καποιος, ειδικα με τις προσφορες που εχουν οι κινηματογραφοι.

Ε εντάξει εννοείτε, προσωπικά σήμερα θα πάω για δεύτερη φορά σινεμά να το δω. Απλά αυτή την ταινία χρειάζεται να την έχεις μέσα στον υπολογιστή σου σε καλή ποιότητα για μια δύσκολη ώρα :stuck_out_tongue:

Βασικά η ταινία είναι φτιαγμένη για κινηματογράφο. Όσοι δε πήγατε και περιμένετε να βγει σε dvd, στο internet η whatever, έχετε χάσει η μισή μαγεία!

Πήγα 2 φορές και αν βρω παρέα πάω και τρίτη άνετα!!!

Σήμερα το βράδυ πάω και γω…άντε να δούμε, πολλές κάβλες βλέπω εδώ μέσα! :stuck_out_tongue:

Και εγώ το ίδιο :lol: