The Avengers

Μιλάμε για μια από τις καλύτερες ταινίες με ήρωες της Μαρβελ, στέκεται επάξια απέναντι στα δύο πρώτα X-Men.
Δράση και χιούμορ στο μάξιμουμ. Και βέβαια ατελείωτο respect στη μπλούζα Black Sabbath του Ντάουνι Τζούνιορ.
Και επιτέλους: ο Χαλκ και ο Θορ όπως πρέπει να είναι!

Qft

Για την ταινία τι να πω, δεν ξέρω. Είχε τα πάντα, από στόρυ και χαρακτήρες, μέχρι ατάκες και ξύλο, με απίστευτη συνοχή. Από τις πολύ λίγες ταινίες τέτοιου στυλ που τα καταφέρνουν τόσο καλά όλα μαζί. Εντυπωσιακός επίσης και ο τρόπος που μοιράζεται το καστ στις σκηνές. Κατά τα άλλα, λατρείας ο Jackson ως Fury, σπεκ στο μπλουζάκι του Stark και αξιοσημείωτος ο Ruffalo ως Banner. Άντε και στα δικά του.

Όσο για το 3δ, δεν ξέρω τι λέτε, αλλά προσωπικά δε με χάλασε. Προφανώς δεν ηταν κάτι τόσο απαραίτητο, ούτε στα επίπεδα του Avatar, αλλά δεδομένης της ταινίας και της εικόνας της, μια χαρά μου φάνηκε. Στο τελευταίο μισάωρο πχ λειτουργούσε τέλεια.

Και εννοείται ότι και βόλο έκοψαν τα κρεντιτς. Ζωα.

αργκκκκκ!!!
και δεν εχω παρεα να παω στο σινεμα να την δω κι εγω.
μην μας πορωνετε αλλο!!! :p[RIGHT][/RIGHT]

[U]Avengers Shatters Record With $200.3M[/U]

αντε γεια :slight_smile:

…πας και μόνος σου (?) :-s

To είδα χθες σε 3D
Η γκαύλα που σου βγάζει το τρέιλερ…επί 10!
Full δράση, φοβερές μάχες(Hulk ρε), κορυφαίες ατάκες…και γενικά δεν έκανε καθόλου κοιλιά
Χαλαρά η κορυφαία superhero movie της marvel
Τι Thor, Captain America και παπαριές?ΜΟΝΟ HULK:!:
Μόνο ο “legolas” μου φάνηκε λίγο άκυρος, να πολεμάει εξωγήινους με το τόξο

Κομοτηνή έκοψαν τα credits και έδειξαν αμέσως την σκηνή με τον Thanos(δεν έχω ιδέα ποιος είναι)
Μας έφτιαξαν για την επόμενη:D

8O
Epic!

στο Thor φαινεται το Infinity Gaunlet του Thanos και μια απο της πρωτες ιστοριες του Thanos ηταν με το cosmic cube

δεν μαρεσει να παω μονος
ποτε
εσυ πας μονος σινεμα?

εγω παω πολλες φορες,να πας προφανως.

κατα 90% θα το δω αυριο!
(με παρεα μαλλον:p)

Οποιος δε το εχει δει ακομα να το δει. Ημουν λιγο επιφυλακτικος γιατι γενικα δεν τις πολυεμπιστευομαι αυτες τις superhero ταινιες (ισως εκτος απο xmen) αλλα ηταν γαματο και δεν το περιμενα. Δραση, ατακες, γελιο, ο Hulk γαμαγε. Στη σκηνη στο spoiler του Lupin επρεπε μετα να παιζει και το Metallica - One απο πισω οταν δειχνει τον Loki.

ρε γαμωτο το ακουσα αυτο
και ειδα το θορ
αλλα δεν το προσεξα
σε ποια σκηνη φαινεται?
εκει που φυλανε τα αρτιφακτς στην ασγκαρντ?

Στο τελος μετα τα titles …κλασσικη Marvel.
Τον περιμενα σε αυτη ταινια μολις ειχα πρωτακουσει οτι θα βγει.

μετη τους τιτλους εχει τη σκηνη
με τον σαμουελ τζακσον
που δειχνει κατι στον σταασγκαρντ
μια βαλίτσα με κάτι μέσα
αυτό είναι?

[B]Ούτε εμένα μ’ αρέσει να πηγαίνω μόνος.[/B]
Απλά…αν πορώνομαι να δω μια ταινία και ΚΑΝΕΙΕΙΕΙΕΙΕΙΣ ΔΕΝ θέλει να έρθει παρεούλα να τη δούμε, ε τότε αναγκαστικά πάω μόνος [I](ειδικά, αν πειστώ ότι σε ντιβιντί κάπου χάνει σε “μαγεία”…)[/I]

[COLOR=“DimGray”]Π.χ. στα Friday 13th (M.Nispel version), " Apocalyptico", “Descent” και μερικές άλλες όχι και τόσο…μεινστρημ, δεν κατάφερνα να βρώ κατάλληλη παρέα -ούτε καν με…πονηριά/ψηστήρι γερό!- και πήγα να τις δώ μόνος :frowning: Δεν το μετάνιωσα πάντως…[/COLOR]

Και ναι η ταινία θα έχει sequel

[SPOILER][/SPOILER]

οκ οκ δεν είναι νέο αυτό απλά ανακοινώθηκε και επίσημα :stuck_out_tongue:

http://www.cosmo.gr/Entertainment/Cinema/Eidiseis/ekplhksh-not-oi-avengers-tha-exoyn-kai-sequel.1767577.html

πηγα κ την ειδα το απογευμα… νταξει, ειναι ο ρισμος της ταινιας που πρεπει να δεις στο σινεμα… επισης ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ καλος hulk…:wink:

μολις γυρισα!Γ Κ Α Υ Λ Α

συμφωνω οτι ειναι ταινια για σινεμα,hulk μονο κλαμα(σκηνη με λοκι τελειωσα 2 φορες).

[SPOILER]ειμαι ο μονος που προσεξε στο τελος εκει με τις ειδησεις,σε ενα μιικρο παραθυρακι 2 γερους να παιζουν σκακι και ο ενας να λεει"σουπερ ηρωες στη νεα υορκη?μπαα δεν υπαρχουν" και ο ο αντιπαλος του ηταν ο μαγκνιτο(απο τη γνωστη σκηνη στους x men)[/SPOILER]

[SPOILER]Μαλλον εισαι ο μονος που προσεξε τον αντιπαλο γιατι οι υπολοιποι κοιτουσαμε τον Stan Lee. :p[/SPOILER]

[SPOILER]δεν τον ηξερα και εψαξα τωρα στο ιντερνετ
και
8O 8O 8O 8O 8O
[/SPOILER]