The Avengers

Καλά με έστειλες τώρα 8O

Δαγκωτό

:respect:

Πσοφαω με το ψηφοδελτιο αποπανω.
Η ταινια ηταν γαματη, πολυ καλη σκηνοθεσια(Joss Whedon γαρ), ερωτευτηκα λιγο Thor, o Mark Ruffalo ηταν ο,τι επρεπε για Banner, o Ironman κλασσικος Ironman και γενικα αντε να βγει και το sequel. :roll:

Μολις γυρισα και νομιζω αξιζει καποιες παρατηρησεις… Γενικα τρελο hype και βεβαια η καλυτερη Μαρβελ ταινια μεχρι σημερα.Εντουτοις.

1)Ο Hawkeye ο,τι πιο αντιαισθητικο υπηρξε ποτε στο συμπαν των “ηρωικων” ταινιων.Απλα αισχρος σε ηθοποια,φατσα,στυλακι.Επισης πρεπει να παιρνε κατι πιπες αλλο πραμα στον σκηνοθετη γιατι ειχε πιο πολυ beating time απο τον Καπτεν Αμερικα!!!( Ο οποιος στα κομιξ ειναι ΑΝΤΡΑ και σπερνει,χωρις προπαγανδες USA γκιτς γκιτς και τα ρεστα.Αγνο ξυλο.Αλλα οχι επρεπε να φαμε μιση ωρα στη μαπα τα βελακια του παπαρα). Ειδικα εκει στη σκηνη που μιλαγε με τη Σκαρλετ (αλλο αγγουρι εκει) για το κοινο παρελθον τους και πως εβγαλε το Λοκι απο μεσα του και τετοια…απλα δραμα…Συναισθημα 0,υποκριτικη -356.

2)Αντι για το αληθινο λαιν απ των εκδικητων,δηλαδης με Σπαιντερμαν και Γουλβεριν (επισης θεοι και καφροι στα κομιξ),δινεται πρωταγωνιστικος ρολος στο κλωτσοσκουφι τον Hawkeye και τη Μαυρη Χηρα που εμφανιζεται σε 2 καρε ανα 6 τευχη για να δωσει κατι πληροφοριες.Ντροπη

3)Αγαπητη Κομπι Σμοουλντερς μαλλον θα εισαι για παντα η Ρομπιν απο το How I met your mother

  1. Aγαπητη Σκαρλετ,θα θυσιαζα πατριδα,φιλους,οικογενεια,τιμη και αληθεια για να συνεχισω να σε βλεπω αιωνια μεσα σ αυτη τη στολη.Το αλλο βεβαια που χρειαζεται στον κινηματογραφο δεν το χουμε.

  2. ΘΩΡ= ΘΕΟΣ ΚΑΙ ΒΕΡΟΣ ΑΝΤΡΑΣ

  3. Χαλκ+ Αηρον Μαν = εκτακτοι

  4. Γενικα ηθελα πιο πολυ ξυλικι και λιγο καλυτερη υποθεση αλλα κ αυτο που επεσε μια χαρουλα ηταν

Οβεραλλ 7+/10,ισως και να φταιει οτι εμεις η Μαρβελο/κομιξοκαβλοι παντα εχουμε μεγαλυτερες προσδοκιες.Ομως ενα ομορφο γεματο διωρακι,που ξεπλενει τη ντροπη για κατι Σπαηντερμαν 3 και Χαλκ 2 :slight_smile:

Ρε ο Spiderman και ο Wolverine προστέθηκαν μετά από αρκετά χρόνια στην ομάδα.Η μεγάλη απουσία αν θες τη γνώμη μου είναι ο Hercules, αλλά σιγά μη γύριζαν ταινία για αυτό το τίμιο παλικάρι:p.

Ξερω οτι προστεθηκαν μετα αλλα το γυρισαν ουσιαστικα με βαση την τωρινη ομαδα ετσι? Ασε μη πιασω στο στομα μου γιγαντες του παρελθοντος στυλ ΝΑΜΟΡ…Και ναι,σε σχεση με τον Χοκαη οχι ο γαματουλης Hercules,ακομα και η χελωνα μου ο Χαραλαμπος που πεθανε προπερσι αξιζε να μπει

Xμμ, θα έλεγα πως γυρίστηκε έχωντας πιο πολύ ως βάση ένα συνοθύλευμα των σειρών.Πάντως για το φιλμικό Hawkeye συμφωνώ απολύτως μαζί σου και κρίμα γιατί ο κανονικός ήρωας έιναι συμπαθέστατος.

Μετα και απο το 8.7 στους Avengers του imdb,πλεον φανερωθηκε για τα καλα το ποσο ΓΙΑ ΤΟ ΜΠΟΥΤΣΟ ειναι αυτο το site,εκ των πραγματων!!!Αν αναλογιστει κανεις ποσες ταινιες θεωρει κατωτερες στην περιφημη λιστα του θα κλαψει!Ενδεικτικα,εχει 8.5 στο επος “American History X”. #-o Θα μπορουσα να το συνεχισω αυτο μεχρι αυριο αλλα πιστευω οτι καταλαβενετε τι ακριβως θελω να πω…Για εμενα 6.5/10 το Αvengers.Sorry…

συγκρινεις διαφορετικες ταινιες νομιζω(αν και δεν εχω δει το american history x).μεσα στη σαβουρα μπλοκμπαστεριας εκει εξω το avengers ειναι για 9.ουτε εχει ψαγμενο σεναριο,ουτε ανατροπες,ουτε ιστορικες ερμηνειες.ξυλο και ντου μονο:p
και τα καταφερνει εξαιρετικα.

Mμμμ…Μεχρι και σε αυτο μπορω να σου βρω την πρωτη περιπτωση που μου ειρθε στο μυαλο.X-Men: First Class!!!Ταινιαρα!Μπλοκμπαστερ και αυτο.Ναι,ε…7.9!Αλλα και παλι εγω πιστευω οτι δεν πρεπει να το κρινουμε συμφωνα με το ειδος αλλα με το ποσο πραγματικα καλη ειναι μια ταινια.Σορι για το οφ τοπικ παιδια.

η μπολνταρισμενη προταση δεν βγαζει απολυτως κανενα νοημα… τι θα πει ‘ποσο [U]πραγματικα καλη[/U] ειναι μια ταινια?’??

Καλά είσαι…
Εδώ έχει 7.1 σε [U]αυτή[/U] την υπέρτατη μαλακιάρα

ε καλα… χρήστες την δίνουν την βαθμολογία.δεν την δίνει το site
επίσης μην κοιτάτε την βαθμολογία τώρα που εχει μόλις βγει η ταινία.μετά θα πέσει.
επίσης τι κάψες είναι αυτές τι λέει ενα site. δες την και οτι νιώσεις.

Eδω ερχομαστε σε αυτο που λεω και πιστευω τοσο καιρο…ΔΕΝ θα επρεπε να υπαρχει η σχετικη λιστα ετσι και αλλιως γιατι ειναι πολυ σχετικο το τι θεωρω εγω καλη ταινια και τι εσυ.Απο τη στιγμη που το κανεις ομως μην γινεσαι ιεροσυλος…

Καλα νταξει,[B]ειδικα[/B] στις κωμωδιες γινονται τερατα,μην το ψαχνεις!Για τις καψες τωρα…Απλα μου την δινει που [B]το μεγαλυτερο site για ταινιες[/B] δινει την εντυπωση οτι τα παιρνει ενιοτε απο τον εναν και τον αλλον ενω θα μπορουσε να ειναι ενα [B]πολυ χρησιμο site[/B].Thats it.

Εδώ έχουν σαν καλύτερη ταινία το shawshank redemption…
Για εμένα 9/10 το Αvengers.Sorry…

Γιατι ας πούμε δεν είναι η καλυτερη ταινία ε?

Η καλύτερη ταινία όλων των εποχών? Ούτε καν.

Γιατί σκαλώνετε στο τι ψηφίζουν; Και γιατί πρέπει να βαθμολογήσεις μία ταινία;

Σας άρεσε τέλος. Δε σας άρεσε; Ε είστε άμπαλοι :stuck_out_tongue:

το μπολνταρισμενο με το υπογραμμισμενο, δεν σου δημιουργουν καμια αντιθεση?
Και στο φιναλε φιναλε τι θα πει ‘ιεροσυλος’?
Εγω στην τελευταια εξοδο κοιμαμε, στο Predator ΧΥΝΟ_ΜPAMIES
Η ποιοτητα μιας ταινιας πως ακριβως μετριεται?