The Band

Tσεκάρετε αυτό το Bootleg!Πολύ καλός ήχος!Το μόνο μειονέκτημα είναι η φωνή του Manuel που ακούγεται αρκετά κουρασμένη,ασχέτως αυτού πάντως είναι πραγματικά πολύ καλό.Και περιέχει και το Forbidden Fruit που δεν βρίσκεται πολύ συχνά ηχογραφημένο συν μια καταπληκτική εισαγωγή (The Genetic Method) στο Chest Fever,στην καλύτερη εκτέλεση ίσως που την έχετε ακούσει.Όσοι πιστοί…:wink:

Δεν πρέπει να είναι bootleg και μάλλον για αυτό έχει και καλό ήχο όπως λες:
To King Biscuit Flour Hour ήταν ραδιοφωνική εκπομπή όπου μπάντες έπαιζαν live και έβγαιναν οι εκπομπές σε επίσημα CD, έχω άλλων καλλιτεχνών.

Δεν ήξερα πως υπήρχε και για τους The Band, θα το τσεκάρω! 8)

Βοοtleg από την άποψη πως,σύμφωνα με το site τους είχε διανεμηθεί σε ραδιοφωνικούς σταθμούς αλλά δεν είχε κυκλοφορήσει στην αγορά μέχρι πολύ αργότερα που κάποιος το κυκλοφόρησε στη ζούλα…Kαι να σημειωθεί πως η πραγματική ημερομήνία ηχογράφησης είναι 17 Ιουλίου 1976 και όχι 16 Αυγούστου 1976.Ψιλά γράμματα,το ξέρω αλλά…

Το τσίμπησα χτες. Δεν ήξερα την μπάντα. Την έμαθα από αυτό εδω το topic. Άκουσα μόνο την πρώτη μεριά μία φορά αλλά εντυπωσιαστηκα. Είναι ωραίο να ανακαλύπτεις κάτι τόσο καλό έστω και αργά

:)Είναι το ίδιο καλή και η δεύτερη!
Αν τους έμαθες από εδώ και άκουσες δείγματα από όσα έχουν ποσταριστεί είμαι σίγουρος πως θα σου αρέσουν κι άλλα άλμπουμς τους.Όλα στον καιρό τους όμως!8)

Όταν ακoύς το Τhe Weight ξέρεις πως δεν γίνεται να έχει υπάρξει κάτι καλύτερο…

Φανμπόη! :stuck_out_tongue:
8)

Δώσε πόνο Levon!!!:stuck_out_tongue:

Για το live το πήρε, ε;

Tεράστιος, ό,τι και να πούμε είναι λίγο…! 8)

Ναι ναι,για το live το πήρε.

με τι ξεκιναω?:roll:

Δες το παρακάτω, τα γράφει πολύ ωραία,
http://www.rocking.gr/modules/forum/showthread.php?t=16984

Ε,ναι,τσάμπα τα έγραφα?:stuck_out_tongue:

Τι μαθαίνει κανείς.Χάλια ποιότητα αλλά ιστορικό ντοκουμέντο.
Kαλά,η φωνή δεν καταλαβαίνω τίνος είναι,μπορεί και να μαλακίζεται ο Harrison στην κιθάρα,που ήταν φαν.

To είδα και εγώ που το είαν βάλει στη σελίδα τους στο fb! 8)
Γιατί όχι; :wink:

Nα και ένα από τα πολλά τραγούδια που δεν παρουσιάζονται στην ταινία The Last Waltz.Αll our Past Times,το τραγούδι είναι γραμμένο από τους Clapton/Danko και βρίσκεται στο άλμπουμ του Clapton, No Reason to Cry.

Μακάρι να έμπαινα να γράψω για κάτι ευχάριστο…
Τον τελευταίο καιρό φαινόταν καταβεβλημένος στις συνεντεύξεις που έδινε,ήταν λίγος καιρός που άκυρώνονταν κάποια live που έδινε,γενικά φαίνονταν περίεργα τα πράγματα…Αλλά ό,τι πιο δυσάρεστο φανταζόμουν πως μπορούσε να συμβεί μάλλον είναι κοντά…Ο Levon Helm δίνει μάλλον την τελευταία μάχη του με τον καρκίνο…

Δυστυχώς η καρδιά αυτού του φανταστικού μουσικού σταμάτησε σήμερα το απόγευμα…Δεν ξέρω τι να πω,έχω χαζέψει όπως μόνο με τον Dio μου είχε συμβεί…

Ωωωωωωωω ρε φίλε!Τώρα το είδα:(:(:frowning:

Ειλικρινά τι να πεις,τεράστιος όντως!!

Edit:όποιος θέλει ας ακούσει τις δουλειές του,τρομερός και πολυπράγμων,μέλος μίας μπάντας που ήξεραν την μουσική της παράδοση σε όλο το φάσμα γενικά,εντάξει τι να πεις γαμώ τέτοια ώρα

R.I.P. :frowning: