The Dark Knight

Εννοώ πως στο τέλος υποτίθεται πέθανε.Τώρα,πολλά έχουν ειπωθεί για το τι τελικά παίχτηκε…

πέθανε ο Λέτζερ,πέθανε και ο Τζόκερ.
ΤΕΛΟΣ.

:thumbup: πολυ σωστος…

θα το ξαναδώ όταν μπορέσω.
και θα έχω βάψει το μαλλί πράσινο μέχρι τότε.πόσο θεούλης,πόσο!!!

κανε και τις γκριματσουλες του… :smiley:

πολυ θεούλης ομως. και γω θα παω να το ξαναδω

εμενα παλι δε με κουρασε καθολου…ανετα την ξαναβλεπω…:lol: :stuck_out_tongue:

ηταν πραγματι μια καταπληκτικη ταινια…ο τζοκερ Θ-Ε-Ο-Σ , πραγματικα αξεπεραστος…ο ααρον ειναι απο τουσ αγαπημενους μου ηθοποιους(οι ωραιοι παντα πεθαινουν ρε γαμωτο :stuck_out_tongue: ) …μαλλον θα παω να την ξαναδω, παρολο που οι ταινιες περιπετειες-δρασης δε μ αρεσουν και τοσο…αυτη ηταν τελεια!~:D

μα πόσο σας συμπαθώ:p μπράβο σας:p Ενταξει, προσκυνάμε ταπεινά τον αξεπέραστο Joker του Heath Ledger:bow2: :bow2: Θεός ο θεούλης.:smiley:
Δε θα με χαλαγε να πάω να το δω και 4η φορά…:smiley: :smiley:

Παιδιά, βλέπω, ποστάρετε, ποστάρετε. Ε, ΜΑ ΤΟ ΔΙΑ τι γράφετε τόσο καιρό για τον Μπάτμαν.

Και ΜΑ ΤΟΝ ΤΟΥΤΑΤΙ αυτή η ερμηνεία του Χηθ ή όπως αλλιώς τον λένε πρέπει να είναι η καλύτερη σ ολάκερη την ιστορία του κινηματογράφου. Και μάλιστα από πριν καν προβληθεί η ταινία.

Δηλαδή νταξ, κουλ

Εντάξει παιδιά,ήρεμα! Δεν γνωρίζουμε τι μας επιφυλάσσει το μέλλον.

Αξιώθηκα και εγώ να το δω επιτέλους…οκ πιστευω το οσκαρ πρεπει να δοθεί στον συγχωρεμένο τον Λετζερ τιμής ενεκεν…Το ατομο μπήκε πραγματικά μεσα στο πετσί του ρόλου και απέδωσε στο ακέραιο την σχιζοφρενη και παρανοική προσωπικότητα του Τζοκερ…Κατα τα αλλα φοβερό καστ ηθοποιών,ωραία πλοκή,σκηνοθεσία γία σεμιναριο απο τον Chris Nolan…Aναμένουμε το επόμενο…

egv den thn exv dei ακομα αν και ειμαι τρελος φαν των κομικς.δεντην εχουν φερει ακομα

την ειδα και εγω σημερα . νταξ απλα καλη , τιποτα παραπανω για μενα .

οσο αναφορα τωρα τον τζοκερ . το παλικαρι (δεν ξερω ονομα) που εκανε τον καινουργιο , ηταν πολυ καλος , μπηκε στο πετσι του ρολου … αλλα δεν ηταν nicholson με την καμια . ο jack μονο τη φατσα του να δεις ειναι ψηχακιας , του καινουργιου καμια φορα δεν του εβγενε .

καλη ταινια παντως . θα την ξαναβλεπα .

  1. Πιθανοτατα το καλυτερο Batman μετα το πρωτο.

  2. Ο Τζοκερ ηταν απλα καλος. Δηλαδη Θεος σχωρεστονα τον μακαριτη αλλα εαν δεν ειχε παει εκει που πηγε δε θα γινοταν τοσος ντορος. Γαματος για Κακος, με τιποτε ομως δε του πηγαινε ο ρολος του Τζοκερ. Λειπει το γλαφυρα γελοιο στοιχειο που αγαπαμε.

  3. Μεγαλο ατου η πλοκη και το γεγονος πως δεν εχει καθολου σκηνες φιλλερς. Σε κρατα σε εγρηγορση.

  4. Αριστουργηματικος ο τυπας που παιζε τον Harvey Dent. Δωστε του το οσκαρ!

  5. Μετα απο αυτη τη ταινια καταλαβα ποιος ηθοποιος θα ηταν ΤΕΛΕΙΟΣ για Τζοκερ. Τζονι Ντεπ. Θα ανετρεπε το συμπαν.

  6. Ο Michael Keaton ειναι ο μονος Batman. Αξεπεραστος.-

Παιδιά το έχω ακούσει από πολύ διαφορετικό κόσμο αυτό και διαφωνώ κάθετα. Sorry αλλά αν αυτή η καρικατούρα που λέγεται Τζόνι Ντεμπ παίξει τον Τζόκερ θα ξεφτιλίσει εντελώς τον χαρακτήρα. Ας τον αφήσουμε εκεί να παίζει κάναν Τζακ Σπάροου, κάναν Σουίνι Τοντ και ότι άλλο καρτουνίστικο ρόλο υπάρχει μπας και εντυπωσιάζει τα παιδάκια.Ο Τζόκερ δεν είναι τέτοια περίπτωση…

  1. ξεχασες το 2 που ειναι για μενα το πιο ολοκληρομενο μπατμαν
    2.σωστος και καμια φορα δεν του εβγενε οπως ξαναειπα
    3.ειχε μερικες βαρετες σκηνες στην αρχη αλλα νταξ 2.30 ωρες ταινια ειναι .
  2. ναι ναι ναι ναι :smiley: απιστευτος
  3. μπα . ο ντεμπ ειναι εκφραστικος αλλα οχι ψυχακιας . δεν κανει για τζοκερ . δεν εχει τη φατσα
  4. οπως και ο μουρ ο bond 8)

Οχι μανες ρε φιλος. Ο Τζονι Ντεπ νομιζω εχει αποδειξει οτι μπορει να απογειωσει καθε χαρακτηρα, γιατι οχι και αυτον; Και αν βλεπεις κατι καρτουνιστικο στον Σουινι Τοντ τοτε κατι δεν παει καλα.:-s

Ειδα χτες την ταινια, νταξει, το πρωτο δεν το εχω δει(για να συγκρινω) αλλα η ταινια τα σπασε! Μονο και μονο που σε 3-4 σκηνες ηθελες να μπεις στο πανι πιστευω σημαινει πολλα.
Ο Τζοκερ θεουλης αλλα δυστυχως οταν συγκρινεσαι με εναν Νικολσον δεν ξερω κατα ποσο εχεις πιθανοτητες. Δεν θα πω αν ηταν καλυτερος ή οχι, απλα ηταν πολυ διαφορετικος. Κι αυτο απο μονο του ειναι κατι πολυ θετικο, δεν νομιζω κανεις να ηθελε να δει μιμηση Τζακ.:wink:
Επισης μ’αρεσε πολυ ο Twoface. Γενικα σε συγκριση με αυτους τους 2 χαρακτηρες του παλιου Μπατμαν ειχε μια λιγοτερο καρτουνιστικη και περισσοτερο “σοβαρη” προσεγγιση. Ομορφα πραματα.

To 2 ειναι απιστευτο απ την αποψη οτι πηραν μια σχετικα αδιαφορη φυσιογνωμια τυπου Penguin και τον μετετρεψαν σ’ εναν καργα τραγικο χαρακτηρα. Πολλα ρισπεκτ για την εμφαση που δοθηκε στην εν λογω πλευρα.

Ακριβως αυτο ειν’ το προβλημα. Απεφυγαν τοσο το θεμα ‘‘συγκριση’’ που στο τελος βγηκε απ τα ρουχα του Τζοκερ. :frowning: Ο Ντεπ εχει αυτο το γλυκοπικρο στοιχειο και το θεμα ειναι κατα ποσο του βγαινει η ψυχρη psycho δοση… και σιγουροι 100% δε μπορουμε να μαστε, εδω ο ιδιος ο Νικολσον ειχε πει πως δεν υπηρχε περιπτωση να ξαναπαιζε τον Τζοκερ. Μια πισινη ενενηντα τα εκατο ομως την κραταω.

Edit: Επισης τα παλια Batman επιτηδες στοχευαν στη καρτουνιστικη προσεγγιση οπως και σε μια γοτθικη σχεδον ατμοσφαιρα. Εντελως διαφορετικα απο σκηνοθετικη αποψη. Ηταν μεσα στο κλιμα της εποχης τους, οπως και αυτη η ταινια.

Συγνωμη, ο Τζοκερ του Λέτζερ ειναι αυτος που επρεπε να ειναι. Ο Τζόκερ του Νικολσον ειναι καρτουνιστικος.
Ειναι πιο αληθινος Τζόκερ του Λέτζερ οπως και να το κανουμε.

τα ειπες ολα.δεν την εχω δει ακομα την ταινια αλλα αυτο με τον ικολσον συμφωνω αολυτα