The Elder Scrolls V: Skyrim

Επειδή γίνονται πολλές συζητήσεις γύρω απο αυτό το παιχνίδι, ανοίγω ξεχωριστώ thread.Παρακαλώ τους moderators να μεταφέρουν τα ποστς απο το thread με τα video games εδώ

Ποιοί είναι οι αγαπημένοι σας αντίπαλοι? Tρελαίνομαι με τους Falmer. Αν και έυκολοι σχετικά είναι φοβερή η ατμόσφαιρα που δημιουργείτε εκεί κάτω. Όπως στέκονται σιωπηλοί φρουροί και πως ενεργοποιούνται αργά και σταθερά κατα της απειλής που εντοπίζουν. Πάντα μου δημιουργούν αγωνία και υπόγεια ένταση. Ίσως φταίει βέβαια που παίζω ως rogue οπότε τους προσεγγίζω και εγώ έτσι.

περιμενω να τελειωσει ο μαιος ναχω λιγο χρονο να το αρχισω,

till then, http://youtu.be/bPHtAHxB3iI

Δεν νομίζω. Εγώ με pc 3 χρόνων το παίζω σε ultra settings και δεν έχω κανένα πρόβλημα.

Εμένα μου αρέσει μάxh σώμα με σώμα απο μπροστά, με σπαθί και ασπίδα. Ειδικά η χρήση της ασπίδας στο skyrim είναι πολύ ρεαλιστική καθώς πρέπει να συγχρονίζεσαι με το χτύπημα του εχθρού :D:D
Α και έφτιαξα πρίν κάτι μέρες dark elf mage και πήγα αμέσως μόλις σκότωσα τον πρώτο δράκο στη σχολή μαγείας στο Winterhold :D:D:D Είναι καύλα το μέρος απλά, όπως και τα μαθήματα

εε αφου ανοίξατε δικο του thread ας το καψουμε λιγο…

Race: Dunmer(Dark Elve)
Class: Rogue
Favorite weapon: One-Handed(Dual Daggers)
Favorite skill: Sneak
Favorite Dragon Shout: Iceform
Lycanthropy vs Vampirism : Vampirism

το μονο που με ξενέρωσε ειναι τα μονο 19 quest του main… :?
κατα τα αλλα game of the year

To vampirism είναι πολύ σπαστικό :?
Αντιθέτως, έχω nord warrior στον κύκλο των companions και λυκάνθρωπο. Γαμάει απλά

οσα καλα στοιχεια εχει καταστρεφονται αλλη μια φορα απο τον ανυπαρκτο βαθμο δυσκολιας. το στορυ αλλοτε καλο (thieve’s guild) αλλoτε τραγικο, απλα για να υπαρχει (companions). για να περασει η ωρα καλο ειναι.

H αλήθεια είναι ότι από ένα σημείο και μετά είναι εύκολες οι μάχες αν και πάλι πεθαίνω αρκετές φορές, αλλά δεν με ενοχλεί τόσο. Με αποζημιώνει αισθητικά. Και εντάξει συμπλήρωσα και πολλές ώρες μέχρι να γίνει εύκολο. Όσες δεν έχω παίξει κανένα παιχνίδι ως βασική παιξιά (αλλαξιά που λέμε:p), εξαιρουμένου του football manager.

Εγώ παίζω με Nord Thief/assasin.
Sneak, smithing 100άρια και εκεί κοντά light armor, one hand και archery.
Τίποτα καλύτερο από sneaking και backstabbing!

Vampirism, lycanthropy, companions, βαριά μάχη, μαγεία δεν έχω πιάσει καθόλου για να τα εξερευνήσω με ανάλογους χαρακτήρες.

και γω γουσταρω απειρα παιχνιδι με ασπιδα/σπαθι…δε περιμενα ποτε οτι θα παιξω παιχνιδι με τοσο ρεαλιστικη χρηση ασπιδας…συμφωνω και γω με τους αποπανω για το main story.γαματο μεν,μικρο δε…ωραια φαση ειναι και stormcloack rebellion με τις μαχες στα καστρα κτλπ.αλλα ισχυει οτι φευγουν πλεον με 1 χιτ οι guards…το companions το κανα και γω μονο για να γινω werewolf για ενα κουεστ που δε μπορουσα με τιποτα να σκοτωσω κατι deadric princes…

αυτο εξαρταται. το θεμα ειναι οτι το παιχνιδι σου δινει την δυνατοτητα να γινεις ατρωτος απο την αρχη και αμα θες την εκμεταλλευεσαι. μπορεις με ελαχιστα φραγκα κανοντας μερικα σαιντ κουεστς να φτιαξεις την καλυτερη αρμορ στο παιχνιδι να την κανεις enchant και να σκοτωνεις δρακους με ενα χτυπημα.

εγω τελειωσα το Main χωρις κανενα side quest Και γενικα παλι περασα σχεδον αερας…δεν ειναι ομως και τοσο ευκολο να φτιαξεις αρμορ απτην αρχη .πρεπει να χωσεις perks σε enchanting και smithing,αρα χανεις απτα αλλα.

Μου το έκαναν δώρο τελικά και έχω ξετρελαθεί. Το πιο ρεαλιστικό rpg που έχω παίξει ποτέ. Έχει γίνει πάρα πολύ καλή δουλειά εδώ πέρα: απ’τα κινηματογραφικά πλάνα στις μάχες μέχρι τον σχεδιασμό στα βουνά και στα ποτάμια. So far έχω καεί γύρω στις 15 ώρες και δεν έχω εντοπίσει ακόμα κάτι που να μ’ενοχλεί και να με ξενερώνει. Παίζω ένα wood elf με φονικό τόξο αλλά και two-weapon fighting.

Cheers!

πως βλεπετε ποσες ωρες εχετε παιξει?

Στο ριμάδι το Steam το λέει.

και στο μενου ρε στα στατιστικά… :wink:

α.γω δε το χρησιμοποιω.βρηκα αλλο τροπο μεσω του Load να βλεπεις κατα προσεγγιση ποση ωρα εχεις παιξει.32 ωρες.παντως σκεφτομαι να ξεκινησω καινουριο,και να το παω λαου λαου το μαιν στορυ.γιατι στερεψα απο καλα κουεστσ

ισχυει αλλα δεν χρειαζεσαι πολλα απ τα αλλα. σε archery και stealth να βαλεις φτανει. εγω το δοκιμασα και ξενερωσα. γενικα αυτο το να καθοριζει ο παικτης τι να κανει και τι οχι για να εχει ενα βαθμο δυσκολιας το game αφαιρει πολλα. ασε που απο τι στιγμη που θα ανεβασεις τα crafting ολα τα ντροπς στο παιχνιδι ειναι αχρηστα. μονο για να βγαζεις λεφτα.

:wink: απλά το steam είναι το πρώτο που βλέπεις. Btw, ελπίζω να μην είναι μόδα το steam και το χώνουν σ’όλα τα παιχνίδια. Τρελή ξενέρα όταν μου ζήτησε να εγκαταστήσω απ’το ίντερνετ το παιχνίδι ενώ κρατούσα το dvd στα χέρια μου #-o [Ευτυχώς που υπάρχει τρόπος για εγκατάσταση μέσω του dvd μόνο]

Ψιτ,κινητρο για να ξαναπαιξει κανεις τον βασιλια της σειρας