The Lord of the Rings: The Rings Of Power (TV series)

Από πού τα είδες, γιατί έχω θέμα με τον ήχο.

Εχω amazon prime…

Στο μισαωρο που χω δει δεν με νοιαζει η βαρεμαρα αλλα ποσο εκτις lore μοιαζουν ολα κ ποσο κριντζ ειναι οι σκηνες που δεν εχουν βα κανουν με τον Σορον.
Οπως κ στην πρωτη σεζον ξεκιναει κ μ αρεσει κ ξαφνικα παμε στην Γκαλαντριελ κ στον Ελροντ κ θυμαμαι ποσο φεησπαλμ ειναι η φαση

Εγω το βλεπω σαν μια σειρα ασχετη με το Lotr και ολα καλα

1 Like

έχει χτυπητές κλοπές απο το κανονικό, έχει πολυ μέτριους διαλόγους σε σημεία, φθηνού μελό, και ενω κάπως πάνε να το σκουρύνουν σε τόνο, κάπου νομιζω οτι πάσχει και πάσχει στον αργό ρυθμό και στο μητρώο ηρώων του. Δλδ έχει αναγκαστικά βάλει σαν ήρωες 2 ξωτικά και ανταγωνιστή τον “σαουρόν”. αλλά ξέρεις την κατάληξη, και έτσι δεν μπορεί η σειρά να σε κρατήσει σε επαγρύπνηση. Τις 5 σεζόν που υποσχέθηκαν στο εστείτ του μακαρίτη, με ΤΙ θα τις γεμίσουν που κοντεύουν να φτιάξουν όλα τα :ring:? τεσπά. ενώ έγινε λιγο πιο άχτσιον, το γουοκνές που έμεινε τώρα βγάζει πιο μάτι, ερχόμενο σε αντίθεση με το ψευδομεντίβολ/χαι φάντασι σετινγκ. αυτά.

Χμμ ειδα το δευτερο επεισοδιο κ εξεπλαγην πολυ ευχαριστα. Το μονο που δεν μ αρεσε, κ αυτο γτ ειμαι πιουριστ με τα βιβλια που διαβαζω κ οχι για αλλους λογους, ειναι το διασπαρτο νταιβερσιτυ. Με κανει να νιωθω οτι βλεπω εναν τζενερικ φαντασυ κοσμο κ οχι την Μεση Γη.
Παρολα αυτα η αποδοση του σετινγκ με ικανοποιει η κ σε σημεια μ αρεσει πολυ. Το απολαυσα κ ειχε κ καποιες δυνατες στιγμες. Stone singers κ κυριως το reveal του Lord of Gifts το οποιο ηταν επικο. Η σειρα ειναι γενικα χιτ ορ μις, αλλα αυτο το επεισοδιο ηταν καλο χιτ για μενα

2 Likes

50% κάτω το viewership από την πρώτη σεζόν.

Άντε να τελειώνουμε με την αηδία.

Ειδα τα 3 πρωτα επεισοδια και εχω ψιλοβαρεθει…

Σορι αλλά η σειρά είναι μια χαρά. Μαύρα ξωτικά και γυναικες πολεμίστριες ftw.

1 Like

Καλα αναμενομενο. Και καλα νουμερα εχει βασικα αν σκεφτεις οτι ειχε πεσει στο 1/3 στο τελος της πρωτης σεζον. Μαλλον στην πορεια αναθαρρησαν και καποιοι και ξαναεπεστρεψαν. Οι οποιοι βεβαια σιγα σιγα θα την κανουν κ αυτοι.

Εχει καποιες καλες στιγμες η σειρα, αλλα δυστυχως οι βασικοι χαρακτηρες και το γραψιμο του βασικου στορυ ειναι πολυ κακο

Το 4ο ήταν αισχρό πάντως. Κι ας παρουσίασε νέους αγαπημένους χαρακτήρες. Χάλι.

Η βαρεμαρα στο 4ο βαρεσε κοκκινο… περιμενα καλυτερη τη σειρα απο τη πρωτη σεζον… αλλα καλα το πανε να ειναι 2 φορες χειροτερη

1 Like

Ειδα και το 4ο…

Πιο πολυ τους ενδιαφερει η εμφανιση ασπρων,μαυρων,πρασινων,πορτοκαλι,ινδων,ασιατων κτλ. παντου, παρα οι διαλογοι και το σεναριο…

Μεχρι στιγμης οντως πιο κατω απο την προηγουμενη σεζον.

2 Likes

To 5ο μπορω να πω οτι μου αρεσε πολυ.Μακαρι και τα προηγουμενα επεισοδια να ηταν ετσι…