THERION- 20/10 στη Θεσσαλονίκη (Αποθήκη/Μϋλος),21/10, στην Αθήνα (Gagarin205)

εμ και εγώ αυτό θέλω

Σε Παρίσι εχθές παίξαν το ίδιο setlist νομίζω με 21 τραγούδια, δυστυχώς για κάποιους εδώ μέσα κανένα προ-Theli. OK , κι εγώ φαντασιώνομαι live με setlist ΜΟΝΟ από Lepaca Theli Vovin και κλείσιμο με symphony of the dead αλλά… Όπως και να’χει είναι είναι απολαυστικοί live και θα είμαι εκεί (Σαλονίκη). Η κοπέλα που τραγουδάει είναι κορυφαία και τα γαλλικά κομμάτια παραδόξως είναι πιασάρικα.

…μια απορία…τον δίσκο που θα δίνουν στην συναυλία, θά’ναι αποκλειστικά μόνο εκεί, δεν θα βρίσκεται μετά στα δισκάδικα;
…μαρέσει το σετ5-λιστ, αλλά και κανά-δυο από Lepaca θα με χαρτοποιούσαν ιδιαίτερα
:):!:

Από πότε έχουν να παίξουν από Lepaca για να παίξουν τώρα?
Δε νομίζω ότι πρέπει να έχουμε τέτοιες φιλοδοξίες τώρα πια.

Τους λατρεύω και θα πάω, αλλά μελαγχόλησα τώρα που το σκέφτηκα λίγο. Ούτε Snowy, ούτε Mats είναι too mats :stuck_out_tongue:

Θα δινεται στη συναυλια τους υπογεγραμμενο απο Christopher και μετα το περας της περιοδειας θα ειναι λογικα κια στα δισκαδικα. Τα γαλλικα κανα 2 ειναι καλουτσικα live αλλα οταν εχεις τοση πλυθωρα και πεζεις αυτα… Τεσπα θα δουμε…
Υ.Γ NO MATS NO PARTY…

τα καινούρια τους είναι όλα δίλεπτα και τριλεπτα… και παίζουν μόλις 3… δε χάθηκε ο κόσμος για τα 10 λεπτά που θα δώσουν στην τελευταία τους δουλειά…αλλά για τα 10λεπτα που δεν δίνουν σε άλλες δουλειές τους

To Poupee de cire… είχε κερδίσει στη Γιουροβίζιον το εξήντα-κάτι. ('65 νομίζω). Για να μη λέμε μετά ότι δεν ταιριάζει η Γιουροβίζιον. Άμα έχει ταλέντο ο καλλιτέχνης…

Και εγω πίστευα ότι έχω γίνει γραφικός με τους θεριον, αλλά βλέπω υπάρχει καλη πώρωση!! Περιμένω πως και πως Θεσ/νικη για να θαυμάσουμε κριστοφερ και την υπερ-καταπληκτική Λόρι. Ευτυχώς που έμεινε αυτή γιατί το υπόλοιπο συγκρότημα (εκτός σνόουι και ίσως Βιντάλ) είναι για τα ανάθεμα

Είσαι μέλος στο φάν κλάμπ;

Επιτελους να και καποιος που λεει τα ιδια με μενα!!!Μονο Cristhopher kai Lori αξιζουν. Ειδικα ο νεος drummer δεν τον παω μια(βλεπε και συγκρινε με peter karlson).Προσωπικη γνωμη ειναι πως πρεπει να φερει πισω τον Mats Leven.
Υ.Γ1 Φιλε ο Snowy δεν ειναι πλεον στο συγκροτημα
Y.Γ2 Αντε ακομα 9 μερουλες!!!:slight_smile:

όχι δεν ειμαι μέλος :slight_smile:

ρε παιδιά γιατί δεν υπάρχει σνόουι στο συγκρότημα; Μετά την περιοδεία δε θα φευγε; :-s

Να ρωτησω. Επειδη τελευταια στιγμη θα αποφασισω αν θα παω,ξερουμε απο εισιτηρια τι γινεται?

Χωρις να ξερω κατι , δεν νομιζω να γινει χαμος

Περσυ που ειχαν ερθει στο gagarin θυμαμαι οτι ηταν σχεδον γεματο. Μπηκα δλδ και ημουν πισω πισω και επειδη η συναυλια ηταν πολυ καλη, ειπα μηπως και μου κατσει καμια στραβη. Τεσπα αν το αποφασισω τελευταια στιγμη και δεν βρω…θα θυμαμαι την περσινη συναυλια και θα χαιρομαι.

Το να εχει κοσμο πιθανον, το να μην βρεις ticket, ε αυτο δεν το πιστευω:)

Therion, Leprous, Loch Vostok @ Gagarin 205, 20/11/10
http://www.rocking.gr/live/Therion_Leprous_Loch_Vostok_@_Gagarin_205_201110/8520/

2 χρονια εχουν περασει απο τοτε…Ωραια ειχαμε περασει , ωραια θα περασουμε και τωρα

Μετα την περιοδεια στην λατιν αμερικα εφυγε γιατι οπως δηλωσε, στα σχεδια του ειναι να κανει κατι σαν σολο και αφετερου γιατι δεν τον αντιπροσωπευε αυτο που θα κανουν μετεπειτα οι Therion(rock opera)

Παρατηρησα οτι στην περιοδεια που κανανε το 2007, παιξανε [I][B][U][COLOR=“MediumTurquoise”]αυτο[/COLOR][/U][/B][/I]! Λέτε να το ξανακουσουμε; επετειακη περιοδεια ειναι και αυτη!

Απίστευτη διασκευή και πώρωση απο Snowy. Εκεί που πέφτει όλα τα λεφτά. Τον είχα ρωτήσει στο fb και μου χε πει ότι είναι μεγάλος φαν Manowar και ότι είναι η καλύτερη του να τραγουδάει δικά τους. Δεν νομίζω να το παίξουν πάντως.

Ακριβως επειδη ειναι επετειακη επρεπε κατ εμε να παιξουν πανω κατω οτι επεξαν και στη τουρ που εκαναν το καλοκαιρι( ολο το secrets of the runes) αλλα …