THERION- 20/10 στη Θεσσαλονίκη (Αποθήκη/Μϋλος),21/10, στην Αθήνα (Gagarin205)

και πιο παλιά έκλειναν τις συναυλίες με Mercyful Fate και συγκεκριμένα Black Funeral

για να απαντήσω στην ερώτηση σου…όχι δεν έχει manowar το φετινό λιστ… και απίθανο να αλλάξει κάτι εδώ καθώς παντού παίζουν ακριβώς τα ίδια τραγούδια

ϊσως η απουσία της τελευταίας στιγμής του snowy να άλλαξε τα πλάνα και γιαυτό η έλλειψη επετειακών εκπλήξεων

εγω μια φορα προτιμω να παιζουν κομματαρες θεριον απο διασκευες…

warm up

http://www.youtube.com/watch?v=4XbhIe6MPU0

Τσεκ τον Βικστρομ στο Sodom αρκετά καλός, αν εξαιρέσεις τα καπέλα :lol:

Κατα τα άλλα είναι προφανές ότι λείπει ακόμα μία αντρική φωνή και η Λόρι προσπαθεί να μην καπελώνει την Λινέα, η οποία δυστυχώς και ειδικά δίπλα της είναι πολύ λίγη:-k

Επίσης γαμάτος Σνόουι (από Αργεντινή)
http://www.youtube.com/watch?v=pxZC_UtZPQE

Πηρα τικετο. Αν και τους πρωτοακουσα το 96 πρωτη φορα θα τους δω. Αντε να δουμε

Οντως λειπει μια ακομη αντρικη καθως ολο το βαρος πεφτει στον vikstrom ο οποιος ειναι καλος αλλα για μενα δεν μπορει να τραγουδησει καποια κομματια και ψιλοεκτιθεται, π.χ Blood of kingu, The khylsti evangelist τα οποια ειναι ταμαμ για Μats Leven. Συμφωνω επισης και για την Linea ειναι κατωτερη των περιστασεων,σε συγκριση με Katerina Lilja αν και προσπαθει ο αρχηγος να τη βοηθησει, με το Gothik Kabbalah το οποιο τραγουδαει.

THERION - ΑΛΛΑΓΗ ΧΩΡΟΥ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ ΤΗΣ ΣΥΝΑΥΛΙΑΣ!!!

THERION
Για πρώτη και μοναδική φορά …
UNPLUGGED στη Θεσσαλονίκη?
GaiAlive (Θεσσαλονίκη ? Λαδάδικα)
Σαββατο 20 Οκτωβρίου 2012
Doors 20.00 -Show time : 21.00

Christofer Johnsson - Acoustic Guitar
Nalle Påhlsson - Acoustic Bass Guitar
Christian Vidal - Acoustic Guitar
Stefan Järnstål ? Piano
Thomas Vikström - Singer
Lori Lewis - Singer
Linnea Vikström - Singer

Mια σειρά από ανυπερβλητα τεχνικά προβλήματα καθιστά αδύνατη την πραγματοποίηση της συναυλίας των Therion στο Principal Club Theater της Θεσσαλονικής.

ΟΜΩΣ !!! Ουδέν κακό αμιγές καλού!! Ο Christofer Johnson επιθυμώντας να μην απογοητεύσει τους Θηριόφιλους της Θεσσαλονίκης τους κάνει ένα ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ δώρο !!

Μια μοναδική εμπειρία περιμένει τους fans των Therion α π ο κ λ ε ι σ τ ι κ ά στη Θεσσαλονίκη. Οι Therion βγαίνουν από την πρίζα και προσφέρουν μια ΜΟΝΑΔΙΚΗ ακουστική κατάνυξη ΜΟΝΟ στο κοινό της Θεσσαλονίκης!!!

Το Σάββατο 20 Οκτωβρίου μια ιστορικής σημασίας στιγμή περιμένει όσους τυχερούς προλάβουν να προμηθευτούν το εισιτήριο τους.

Ακόμη περισσότερο, και για να αποζημιώσει πλήρως τους fans του, ο Christofer και οι υπόλοιποι αμέσως μετά το τέλος του ακουστικού σετ θα μείνουν στο χώρο για να μιλήσουν με τους φίλους τους , να υπογράψουν αυτόγραφα και να φωτογραφηθούν με όσους βρεθούν στο GaiAlive !!!
Λόγω αυτών των αλλαγών σας έχουμε ακόμη ένα δώρο !!! Τώρα ένα εισιτήριο των 25? , συνοδεύεται και από ένα εισιτήριο δωρεάν και επιτρέπει σε 2 οπαδούς να απολαύσουν την μοναδική αυτή μυσταγωγία που θα πραγματοποιηθεί ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΜΙΑ ΒΡΑΔΙΑ!

Προσοχή! Τα εισιτήρια είναι περιορισμένα και πωλούνται αποκλειστικά στο Ticket House ? Musicland και στο www.123tickets.gr … Και μην ξεχνάτε αυτή ίσως είναι Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ που θα τους δείτε live !!!

Τα “ανυπερβλητα τεχνικά προβλήματα” σημαίνει μήπως “χαμηλή προπώληση εισιτηρίων”; Ρωτάω εγώ, δεν ξέρω… :-k

κλάμα. στο 1 εισιτήριο άλλο 1 δώρο μπας και γεμίσει το gayalive.

Και χαμηλή προπώληση να είχε γιατί να το κάνουν ακουστικό σετ?
Ή μαλακία των διοργανωτών έγινε ή μαλακία με τον εξοπλισμό του συγκροτήματος .
Ίσως προέκυψε πρόβλημα να τα μεταφέρουν Θεσ/νίκη.
Σίγουρα όμως η προπώληση θα ήταν μικρή.
Αν και δεν ακούω πολύ Therion δεν ξέρω αν θα πήγαινα να τους δω σε ακουστικό σετ γιατί δεν μου πολυπάει με τα τραγούδια που έχουν

:lol::lol::lol:
Στην Ελλάδα? Το μόνο σίγουρο… Μας προετοιμάζουν οι καλοί μου!!!

Btw το Γαία είναι η τρυπα της τρύπας… μέχρι και το 8μπολ θεωρείται φοβερός και άνετος χώρος για συναυλία. Τα πράγματα πρέπει να είναι πολύ τραγικά για να καταλήξουν σε τέτοια ‘‘λύση’’.

Του principal είναι και η Γαία οπότε γιατί να πληρώσουν εξτρά λεφτά στον Βαγγέλα για το 8ball;

Ποιο ειναι παλι αυτο ? Ειναι καποιος γνωστος παλιος χωρος που αλλαξε ονομα ?

για επιστροφή χρημάτων βέβαια ούτε λόγος

Όχι. Εϊναι ένα μαγαζάκι στα λαδάδικα. Εϊχα δει μια φορά ενα ποστ ροκ σχήμα και εκεί δίνει ‘‘συναυλίες’’ ένας φίλος μου που το παίζει τραγουδιάρης και όλοι οι υπόλοιποι τον κοροιδεύουμε γιατί δεν είναι… :lol::lol::lol::lol::lol: οπότε μόνο από αυτό φαντάσου κατάντια…

κλέψιμο χωρίς όρια

H προποληση στην Αθηνα πως παει?Το ρωταω μηπως γινει κατι παρομοιο και εκει.

να παρακαλάτε να μην έχει καθόλου προπώληση για να βιώσετε κι εσείς αυτή τη ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΑΚΟΥΣΤΙΚΗ ΚΑΤΑΝΥΞΗ, ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΔΩΡΟ.

ε ρε φάπες που θέλουν μερικοί

Τι άλλο θα γίνει! Έπεται και Kreator unplugged kai Morbid Angel με τουμπερλέκι. Πάνω απόλα με ενοχλεί το ύφος της ανακοίνωσης, ο τρόπος που πάνε να σου πουλήσουν το δυσάρεστο νέο. Ακυρώστε καλύτερα τη συναυλία να γλυτώσετε το ρεζιλίκι. Όσο για το ένα συν ένα να είναι καλά οι άνθρωποι.Με τα δύο εισητήρια που πήρα μπορούν να έρθουν μαζί μας και οι γονείς της κοπέλας μου. Θα τους αρέσει σίγουρα πιο πολύ η φάση με τις κιθαρούλες! Το σίγουρο είναι ότι δεν ξαναγοράζω εισητηριο σε προπώληση ποτέ ξανά.:evil:

Πάλι το μεταλ κοινο της Θεσσαλονικης εδωσε βροντερα το παρων χωρις να πάρει εισητηριο! Και φυσικα δεν πρεπει να φταινε ποτε οι τζαμπατζηδες! Παλι ρεζιλι γιναμε!

παντως την ιδια μερα και στο Block33 εχει προγραμματισμενη συναυλια και στο 8μπαλλο(Planet of Zeus).
οποτες, υποθετω, το Γαια ηταν ο μοναδικος(?) χωρος που ηταν ελευθερος για να γινει η συναυλια το σαββατο