Tim Burton! Αγαπημένη ταινία

Αστην κοπελα ρε.
Να το δεις, εχει απο τα καλυτεροτερα φιναλε εβερ.
Μονο αμα το δεις βαλτο σε σποιλερ γιατι κριμα ειναι α.:stuck_out_tongue:

το “Sweeney Todd”, η νεα του ταινια ξερουμε περιπου ποτε βγαινει? Φαινεται να ειναι καλη. :slight_smile:

7 February 2008 (Greece)

Σευχαριστώ :slight_smile:

Big fish for the win! Νταξει ο Βurton είναι κορυφαίος σκηνοθέτης δεν υπάρχει ταινία του που να μην την Λατρευω!

Ψαλιδοχερης forever!!! Μετα big fish, νεκρη νυφη… πολυ καλος ο Τim Burton. συμμετεχει και ο τζονι στις ταινιες του…

:vibrate: Βγαινει καινουρια ταινια? Αυτα ειναι!

εδώ μπορείτε να δείτε ινφο για την νεα ταινία του Τιμ Μπαρτον που λέγεται
Sweeney Todd : The Demon Barber Of Fleet Street

πρωταγωνιστής για αλλη μια φορα ο Τζονι Ντεπ που παιζει εναν νεαρο που τα εχει ολα στην ζωη του, τον καταστρεφουν και επιστρεφει ως δαιμονικος μπαρμπερης/ δολοφονος. Περισσοτερα δεν λεω, διαβαστε

Μαζί του η συζυγος του Τιμ Μπαρτον, Ελενα Μποναμ-Καρτερ και ο θεος Αλαν Ρικμαν 8)

α! η ταινια ειναι μιουζικαλ.

Στο τέλος ειδικά που έπαιζε αυτό το κομμάτι http://www.goear.com/listen.php?v=83ab29b πρέπει να έκλαιγα για ωρες και ώρες…Εχω και μια υπερευαίσθησία στο θέμα" μπαμπας".Νέα ταινία λοιπον???Αγωνία και δεος:)

Αυτο ειναι το μονο που με χαλαει καπως.

Mπηκα και εγω στο site της ταινιας και να πω την αληθεια, μ’αρεσει που θα 'ναι μιουζικαλ!Κατι διαφορετικο!:roll:
Ο Depp οπως παντα κουκλακι!=P~ =P~ =P~
Νιωθω πως θα ειναι κι αυτη ωραια ταινιουλα… η ατμοσφαιρα που σου δημιουργει ο Burton ειναι παντα μαγευτικη!:roll:

ναι και μενα. Γενικα δεν μαρεσονε τα μιουζικαλ. Αλλα νταξ, Μπαρτον ειναι, θαπαμε

Οχι ρε τα Μιουζικαλ απλά Γ@μ@νε!

τι μιουζικαλ και ξεμιουζικαλ, αφου θα παιζει ο ντεπ τελειωσε!!θα ειναι κορυφη!

δεν ξερω πια να διαλεξω ολα μου αρεσουν το ειδιο αλλα μαλλ ον θα παρω τη νεκρη νυφη :smiley:

Βασικά οι ταινίες που έχεις βάλει χωρίζονται σε κατηγορίες. Από τις ατμοσφαιρικές ψηφίζω Ακέφαλο. Από παραμυθοδραμα ψηφίζω Big Fish και από παιδικά :stuck_out_tongue: Corpse Bride.
Την ψήφο την πήρε το πρώτο όμως.
Τον πλανήτη τον βλέπω να πηγαίνει άπατος.

Big Fish…Aπό τα πιο ομορφα παραμυθια που εχουν βγει ποτε…

Batman for me.

Ψήφισα Batman 1&2 γιατί θεωρώ πως οι μοναδικές ερμηνείες των Jack Nicholson (a.k.a. The Joker), Danny De Vito (a.k.a. The Penguin) και Michelle Pfeifer (a.k.a Catwoman) είναι μοναδικές και βασίζονται στο αρρωστημένο, σκοτεινό περιβάλλον που μόνο ο Tim Burton ξέρει να δημιουργεί…

Sleepy Hollow χαλαρα για μενα μιας και ειναι σκοτεινο ,αναφερεται στην Νεα Αγγλια που εχω παθος,εχει τοπια που μου θυμιζουν τα τραγουδια των λατρεμενων παλιων Tristania και πολυ καλη φωτογραφια…αυτα τα δαση με τα ξερα πατημενα φυλλα ειναι πολυ gloomy και depressive…χωρια η απιστευτη σκηνη με το αλογο που πηδαει και μπαινει μεσα στο δεντρο του αιματος και των νεκρων…για μια ακομα φορα δινει ρεστα ο Depp…συνδυασμος χιουμορ και φοβου…

Νικος Summoning