Tim Burton! Αγαπημένη ταινία

Όντως , ωραία ταινία.

Γιάννης Bulldozer.

ο ρε διλημμα :? ασε με να το σκεφτω… τις εχω δει ολες και ειναι η μια καλυτερη απο την αλλη…πφ…

Σε αφήνω… :stuck_out_tongue: 5 λεπτά. Ξεκινάω το μέτρημα… 5-, 4,9-, 4,8-, 4,7… :lol:

χαχαχαχαχαχαχαχαχα:p κρυαδες:p

Βασικα μετα απο το περιθωριο χρονου που μου εδωσε ο ellanor, θα πω τον εφιαλτη των Χριστουγεννων. Μονο και μονο επειδη ειμαι υπο πιεση:-s :stuck_out_tongue:

Ψαλιδοχέρης.Από τις πιο ατμοσφαιρικες ταινιες,του μετρ του είδους.Και από τις καλύτερες ερμηνείες του Johnny Depp

Ψαλιδοχέρης και για μένα, με μικρή διαφορά από τον Ακέφαλο Καβαλάρη… Μου πήρε αρκετή ώρα ν 'αποφασίσω… Παίζει ρόλο και η ηγετική cult φυσιογνωμία του Vincent Price ως “πατέρα” του ήρωα… :wink:

Ο Ψαλιδοχέρης είναι αρκετές κλάσεις πιο πάνω από το μύθο του ακέφαλου καβαλάρη 8) Για μένα δεν τίθεται θέμα καν.

Και γω την ίδια άποψη έχω και απορώ που ο Ακέφαλος Καβαλάρης βρίσκεται τόσο ψηλά στις ψήφους. Θα τον κατέτασσα 5η ή 6η κατά σειρά απο τις αγαπημένες ταινίες του, αλλά όχι τόσο ψηλά. Ο Ψαλιδοχέρης απο την άλλη δεν είναι απλά γοτθικός και ατμοσφαιρικός, αλλά είναι και μια πολύ συγκινητική και όμορφη ταινία παράλληλα, αληθινό παραμύθι.

Ναι, ναι. Αυτό ακριβώς και πολλά άλλα ακόμα, αλλά βαριέμαι να τα γράψω γιατί πρέπει να διαβάσομεν κ πιθανότητες :lol:

Ε ok, μεταλλάδες είμεθα… :smiley:

Χωρις βεβαια να εχω δει τη νεα του δουλεια, πιστευω οτι Ο Μύθος του Ακέφαλου Καβαλάρη ειναι οτι καλυτερο εχει να δειξει.
Ειναι τοσο ατμοσφαιρικη ταινια και τοσο καλα περασμενη στην μεγαλη οθονη, που ανατριχιασα γραφοντας για αυτην :stuck_out_tongue:

Αυτό ακριβώς.

Ότι και να πούμε είναι λίγο.
Αγαπημένο είναι ίσως το πιο “φωτεινό” του έργο, το Big Fish, αλλά σχεδόν όλα είναι υπέροχα.

Το εργοστασιο σοκολατας ειναι φοβερο, και το χει περασει πολυ καλα απτο βιβλιο. Τον σκαθαροζουμι τον εχω δει πολλες φορες και τον εχω σιχαθει :p. Το ψαλιδοχερη επισης. Ο batman παλιοτερα δεν μου αρεσε, ουτε τωρα βεβαια τρελαινομαι αλλα οσο να ναι ειναι ιστορικη σειρα (ταινιων :p).

προκειται για εναν χαρισματικοτατο σκηνοθετη με εξαιρετικες δουλειες
θα λεγα το big fish ειναι το αγαπημενο μου αλλα (μην βρισετε) δεν εχω δει ακομη τον Ψαλιδοχερη!
δεν ηξερα οτι ο πλανητης των πιθηκων ειναι δικο του , στο 1ο τεταρτο η ταινια θυμαμαι με ειχε κουρασει και το σταματησα.σιγουρα θα λεγα οτι ειναι η πιο αδυναμη ταινια του
ουτε μενα μαρεσει ο Batman γενικα αλλα ο Joker δινει αλλη αισθηση …

Tης λιστας τα χω δει ολα,λοιπον…Καλυτερη ταινια απο ολες πιστευω ο Ψαλιδοχερης,συναισθηματικα δεμενος με τα Batman και ψηφισα Ακεφαλο Καβαλαρη:D

Ψαλιδοχερης με τα χιλια απλα ταινιαρα

Sleepy Hollow είναι το καλυτερο μου και θα ήθελα να δώ και το Big Fish, πάντως δεν είναι και απο τους αγαπημένους μου…

Ψήφισα άλλο…που είναι η ταινιάρα Ed Wood ???

Χωρις να εχω δει τα παντα απο αυτον ψηφισα το Big Fish γιατι το λατρεψα!
Δεν ηξερα οτι ο Πλανητης των Πιθηκων ειναι δικια του.
Η πρωτη ταινια που ειδα σε dvd.Αποτι θυμαμαι ειχε ωραιο μενου.