Tokio Hotel @ ΟΑΚΑ Στεήντιουμ (9/10)

Με Μυρωνα και τον Professional Sinner δεν σωζεται τιποτα φιλε μου… Δυστυχως…

εμενα οι προ σινερζ μ αρεσουν(οχι τα καινουρια με φαμιλι και τετοια ξερω γω).κραχτε με τωρα.

Γιατι να φας κραξιμο ρε φιλε? Αμα σ’αρεσουν οκ. Εμενα προσωπικα μου τη δινει παρα πολυ ο τραγουδιστης, I don’t know why…

α’ι’μ ε γκερλ ντουντ.:D:p

:stuck_out_tongue: lol! I didn’t knew…

o alithia kato tn 16? ego gt ksero pollus pano tn 18?

ne to kserume afto, giati gnorizis polla atoma pu akune tokio hotel k gnorizis k ti alla sigkrotimata akune :roll:
dn mporo na katalavo olus esas pu diamorfonete mia apopsi gia ena sigkrotima xoris na xete akusi parapano apo 2 songs!

traum no greeklish pliz

Δε γράφουμε greeklish. Thank you.

Traum, όπως σου είπε ο μόντε. Όχι greeklish. Παρόλα αυτά είδα τι ρωτάς και μπορώ να απαντήσω.

Ξέρω ενήλικους που ακούνε Tokio Hotel (βασικά τα 1-2 χιτάκια). Είναι όμως και αυτοί σα συγκρότημα πολλά σκαλοπάτια πιο κάτω από τους Evanesence (που για μένα έχουν απείρως περισσότερη ποιότητα). Στη συναυλία εκεί θα είσαι και θα μπορείς να κάνεις μια επιτόπια αυτοψία του ποιες ηλικίες είναι οι περισσότερες. Προσωπικά είμαι βέβαιος για αυτό που λέω και φαίνεται και από το target group που στοχεύουν αυτοί και η δισκογραφική τους.

'Οσο για το αν είναι κάποιος ψαγμένος ή όχι μη το παίρνεις αρνητικά. Αν εμένα μου πουν πως “αν σου αρέσει αυτό, τότε δεν έχεις ψάξει αυτό κι αυτό” εμένα μου αρέσει, γιατί σημαίνει πως υπάρχουν πάρα πολλές μουσικές ακόμη που περιμένουν να τις ανακαλύψω. Οι Τοκιο Χοτέλ, κάνουν το ίδιο καλό που έκαναν οι Χιμ και πολλοί άλλοι πετυχημένοι ροκ καλλιτέχνες. Τροφοδοτούν το ροκ με κοινό και συνεχίζει να κινείται η σκηνή. Δεν είναι κακό να σου αρέσουν και σαφώς μπορεί να είσαι και η εξαίρεση που το έχεις ψάξει αρκετά. Κανείς δεν πρέπει να ντρέπεται για τα γούστα του… :wink:

ο ναι ειναι ωραιο να σεβομαστε τη γλωσσα μας

Ναι, κρίμα που στο χαλάω, αλλά ξέρω πολλούς άνω των 18!

χαίρομαι πολύ που γνωρίζεις τόσα πολλά άτομα που ακούν τόκιο χοτέλ, ώστε να ξέρεις και τι άλλα συγκροτήματα ακούν! Με συγκινείς! Πραγματικά δε μπορώ άτομα σαν εσένα που κρίνουν ένα συγκρότημα από ένα ή δύο τραγούδια και από κάτι emo που βγαίνουν στην τηλεόραση και λένε ότι ακούν κάποιο συγκρότημα!

Οκ,ξαναδες την πρωτη σου προταση και κανε εντιτ,ποναω.

Οι τοκιο χοτελ σαφως και απευθυνονται σε συνομηλικους τους.

Δεν βρίσκω που είναι το κακό με όλο αυτό :-s Οι Tokio Hotel σίγουρα απευθύνονται και σε μικρότερους από συνομίληκους τους, haha, αλλά σίγουρα και σε μεγαλύτερους. Απλά είναι λίγο χαζό να υπάρχουν άτομα που κρίνουν ένα συγκρότημα από αυτά που τους πουλάει η τηλεόραση (βλ. MAD) ή τα χαζο-14χρονα που τους ακούνε, ή φυσικά να συμβαίνει και το άκρως αντίθετο.
Το ίδιο το συγκρότημα πιστεύω ξέρει πολύ καλά σε τι επίπεδο είναι και που περνάει η μουσική και αυτό που προσπαθούν να πουλήσουν. Δεν βρίσκω κανέναν λόγο στο να υπάρχουν τα σχόλια που υπάρχουν για το πρόσωπο τους.

Νταξει και συ τι ζορι τραβας ξερω γω?Τη πλακα μας κανουμε με μια μπαντα που ειναι για τα πανηγυρια να περασει και λιγο η ωριτσα,κουλ:)

ρε παιδια ενταξει τωρα μην υπερβαλουμε.τους τοκιο χοτελ δεν τους κανει κακη μπαντα(γτ ειναι)το οτι τους ακουνε 14χρονα.(και στην τελικη που ειναι τ κακο σ αυτο?)τους συστεμ δηλδη δεν τους ακουνε 14χρονα?ειναι η δεν ειναι μπανταρα?(τι συγκρινω θ μ πειτε τωρα…)

και συμφωνω και με τον παμκιν

Οχι δεν ειναι

:cry:σταματα.ειναι.

τι τους κάνει τότε; το ότι ο τραγουδιστής τους είναι ίμο/γκέι/για τα πανηγύρια/κλπ; ότι είναι ένα band με υπερβολική για την ποιότητα του προβολή; η ΤΟΣΟ ΚΑΚΗ μουσική τους;
mainstream παίζουν, και όχι τόσο κακή όσο λέγεται.

Ένιγουέι, γνώμες είναι αυτές, έχετε δίκιο. Αγαπητέ/ή πάμπκιν, δεν τραβάω ζόρι, κι εγώ τη γνώμη μου λέω όπως κι εσύ, δεν καταλαβαίνω που είναι το κακό :-s

Συγγνώμη παιδιά, αλλά εδώ μιλάμε για τους Τόκιο Χοτέλ. Δε θα πιάσουμε συζήτηση για άλλες μπάντες και το αν είναι καλές ή όχι (ειδικά όταν έχουν δικά τους τόπικ). Τα επόμενα ποστς να μιλάνε για τους Τόκιο Χοτέλ ή τη συναυλία τους. Ευχαριστώ

(Ε Καρβου αν περιμενεις να γινει ουσιαστικη μουσικη συζητηση για τους Τοκιο Χοτελς και για το τι προσφερουν στη μουσικη κλειδωσε το ξερω γω,δεν υπαρχει κατι να συζητησουμε)

Ε οτι τσουζεσαι,τσουζεσαι(@Lawliet).

που εδω απλα εκφραζεται μια γνωμη και συ απαντας ετσι.Καλα για τα ημοζ,κλασικη ανυπαρκτη αισθηση του τι λεγεται για το χαβαλε και τι οχι.

PST BACK OFF dear, συγνώμη αν δεν έχω αρκετά έξυπνο εγκέφαλο για να καταλαβαίνω πότε κάτι λέγεται για πλάκα και πότε όχι :? Τις περισσότερες φορές όταν λέγεται κάτι τέτοιο λέγεται στα σοβαρά, και το post στο οποίο απάντησα ήταν αρκετά προσβλητικό για να μου φανεί σοβαρό. Συγνώμη, δεν έπιασα το αστείο. (αναφέρομαι στα ίμοζ). Και πάλι δεν νομίζω να προσέβαλα κάποια γνώμη, απλά ανταπάντησα σε κάτι που μου φάνηκε υπερβολικό.

Και όπως λέει ο/η φίλτατος/η karvou είναι topic που μιλάμε για τους TH αν δεν κάνω λάθος.