Tokio Hotel @ ΟΑΚΑ Στεήντιουμ (9/10)

Στην Αθήνα οι Tokio Hotel στις 9 Οκτωβρίου, για να παρουσιάσουν live, σε παγκόσμια πρώτη, τη νέα τους δισκογραφική δουλειά. Με αυτή τη συναυλία, το ελληνικό MTV γιορτάζει τον πρώτο χρόνο λειτουργίας του. Οι Tokio Hotel, με τους Μπιλ Κάουλιτζ (τραγούδι)…

…Τομ Κάουλιτζ (κιθάρα), Γκούσταβ Σέφερ (drums) και Γκέοργκ Λίστινγκ (μπάσο), θα βρεθούν για πρώτη φορά στην Ελλάδα και θα παρουσιάσουν σε τη νέα τους δισκογραφική δουλειά,

Στο MTV DAY 2009 θα συμμετάσχουν επίσης οι Μύρωνας Στρατής, Professional Sinnerz, Moral, αλλά και ένα ακόμη όνομα από τη διεθνή μουσική σκηνή, που αναμένεται να ανακοινωθεί σύντομα.

Η προπώληση έχει αρχίσει. Σημεία διάθεσης εισιτηρίων: Public (Καραγεώργη Σερβίας 1), Ticket House (Πανεπιστημίου 42), Ticket Services (Πανεπιστημίου 39), καθώς και στην ιστοσελίδα www.mtvday.gr.

http://www.rocking.gr/article6319.php

λολ ρε φριδομ

Είχα να κοιτάξω τη κεντρική απ’ το πρωι, γράψτε λάθος:p

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Ωραιες αποψεις…:roll:

Απορω γιατι ανοιχτηκε το τοπικ αν οχι για χαβαλε και κραξιμο.

Ακριβώς για χαβαλέ και κράξιμο… :stuck_out_tongue:

θα πάω ε!

Και γω μάλλον. Οι υπόλοιποι απορώ γιατί σκίζεστε τόσο ε? Λες και στο μεταλ δεν έχει πούστηδες. Χαχαχαχ!

Πες τα ρε Φιλιπ.Αν δε τιμησεις το σπιτι σου…:lol::lol::lol::lol::lol:

Αφού μαζί θα πάμε. :stuck_out_tongue:

To δικο μου το “προβλημα” δεν ειναι με τους Tokio Hotel… δεν τους ακουω, πιθανοτατα δεν θα παω, απλα τα πραγματα… απλα μου την σπαει το ελληνικο κοινο που γκρινιαζει γιατι φερνουν τους Tokio Hotel και οχι τους Muse, oταν 2 χρονια πριν τους σνομπαρε και χωρις να υπαρχει η δικαιολογια του ακριβου εισιτηριου…

πίσω γορίλλες

Δεν θυμαμαι ακριβως την ημερομηνια παντως θυμαμαι οτι ηταν σε περιοδο εξεταστικης οχι και ο,τι καλυτερο.αν ηταν καλοκαιρι να δεις πως θα κατεβαιναμε απο θεσσαλονικη τρεχοντας…
το μετανοιωνω οικτρα παντως ειναι η αληθεια.

Εγω παλι δεν μπορω να καταλαβω γιατι να απολογηθουμε…Δικαιως ζηταμε καλυτερα λαηβ νομιζω.

ΟΚ η εξεταστικη, ειδικα για εσας που ειστε και μακρια… και παλι αντε να ειχε 500 ατομα παραπανω… αλιμονο εαν η Αθηνα θα πρεπει να περιμενει την Θεσσαλονικη και την επαρχια για να εχουν προσελευση οι συναυλιες της… (προς αποφυγην παρεξηγησεων με την τελευταια προταση εννοω οτι μια πολη 3-4 εκατομμυριων θα μπορουσε απο μονη της να εχει συναυλιακο κοινο)

Eγω θυμαμαι οτι πρεπει να ηταν Τεταρτη γιατι δουλευα και ειχα λυσσαξει γιατι δεν μπορουσα να φυγω με την καμία. Και Μαλακασα κιολας καλα κρασια…

Απορίες:

  1. Το τόπικ αυτό δεν είχε κάποτε τίτλο “Evanescence @ Στάδιο Καραϊσκάκη”?
  2. Αφού emo δεν υπάρχουν πια, ποιος θα πάει στο live?
  3. Το πρόβλημα με τους Muse είναι το “απαίδευτο” κοινό ή η ανύπαρκτη προώθηση που έχουν από τα εγχώρια ΜΜΕ συν το γεγονόις ότι ήταν καθημερινή Οκτωβρίου στη Μαλακάσα?
  4. Πόσα ναρκωτικά πρέπει νάχει πάρει κάποιος για να ισχυρίζεται ότι υπάρχουν πολλοί φανς των Tοκιο Χοτέλ που είναι άνω των 18?

Καλα δεν χρειαζεται να απολογειστε ρε παιδια, εννοειται πως καποιοι δεν μπορουσαν να πανε. Δεν ηταν αυτος ο λογος του ποστ μου:p

Σοφια “τα καλυτερα live” που δικαιουμαστε με 2 τροπους θα τα δουμε: Ειτε με το να ρισκαρει ο διοργανωτης, ειτε πηγαινοντας και σε αλλα live… Παλι θα καταληξω στους Scorpions, αλλα 35.000 ατομα για Scorpions και 7-8.000 με το ζορι Muse ειναι μια θλιβερη εικονα για τα συναυλιακα δρωμενα… Καλως πανε 35.000 ατομα στους Scorpions, αλλα ειναι κριμα ενα φρεσκο ποιοτικο ονομα που γεμισε για πλακα το Wembley Stadium 2 βραδιες, που εχει δυο τουλαχιστον δισκαρες σε αυτην την δεκαετια και που παιζεται και στα ραδιοφωνα (Starlight, Time Is Running Out, Supermassive Black Hole) να ειναι υποθεση λιγων η συναυλια του…

Καταρχάς δεν απολογούμαι γιατί ήμουν εκεί. :slight_smile:

To ότι υπάρχουν 3 χιτάκια στο ραδιόφωνο μέσα σε playlists με άπειρα άλλα κομμάτια δε μου λέει κάτι. Υπάρχει σοβαρό πρόβλημα γενικά με τον alternative/indie/πες-τον-όπως-θες ήχο στην και το πώς προωθείται στην Ελλάδα. Για να καταλάβεις, τους Muse πιο πολύ τους ήξεραν (μέχρι το BHOAR) οι μεταλλάδες παρά οι alt rock φανς. Και τέλος, προσπαθήστε να καταλάβετε ότι καθημερινή Οκτώβρη και εκτός Αθηνών (άποψή μου ότι και οι Σκόρπιονς 6-7.000 θα είχαν σε αντίστοιχη ημερομηνία και μέρος) είναι ΚΑΚΗ μέρα για συναυλία. Δεν ξέρω αν μπορούσαν να τους φέρουν άλλη μέρα, δικό τους θέμα αυτό. Αλλά μη λέμε για το “άσχετο” ελληνικό κοινό που κακώς ζητάει καλύτερα live όταν δεν τίμησε τους Muse.

Ζητάτε καλύτερα λάιβ από ποιον? Από το ΜΤV? Έχει υποχρέωση το ΜΤV να σας φέρει τίποτα και δεν το έπραξε? Και όταν γίνονται καλύτερα λαιβ γιατί δεν πάτε?
Η μήπως απλά γκρινιάζετε επειδή θα θέλατε να δείτε το x, y αγαπημένο σας συγκρότημα τζάμπα και ξενερώνετε που φέρνουν τους Tokio Hotel τελικά?