Tom Waits

αγαπητέ αναγνώστη, επειδή εκτιμώ την ενασχόληση σου με τη σελίδα μας, δεν έχω παρά να συμφωνήσω

Ρε συ Βαγγελη ο,τι βιντεο ποσταρεις has been removed λεει, τυχαιο; δε νομιζω:lol:
Ξεκιναω με rain dogs μια που το προτεινες.

Mεγάλο συναυλιακό απωθημένο.

Δεν είσαι ο μόνος:):!:

αυτο πρεπει να χα βαλει http://www.youtube.com/watch?v=12qBoy2rhVw

Αγαπημένος δίσκος The Heart of Saturday Night. Άτελειωτα καλοκαιρινά βράδια!
Ακολουθεί Rain Dogs και Blue Valentine

<3

Ναι ρε, αυτά είναι! :blues:

Αααχ, αγαπημένος. Πολύ ιδιαίτερος και ξεχωριστός τύπος, για τη μουσική του δεν χρειάζεται να πω τίποτα, απλά αναφέρω την αδυναμία μου -επίσης- στο Heart of Saturday Night…

Στις ταινίες που τον έχω δει (το Imaginarium of Dr. Parnassus και το Καφές και Τσιγάρα) ήταν και γ@μώ…! Μικρούς σχετικά, αλλά ζουμερούς ρόλους -ειδικά ως Mr. Nick (Διάβολος ουσιαστικά) :lol:- Απίστευτος!

Μια απο τις ταινίες που συμμετείχε την έχουμε [B]όλοι[/B] δει. Δείτε [U]αυτή[/U] τη σκηνή και θα θυμηθείτε. 8)

Τι είπες τώρα! Δεν το είχα προσέξει ποτέ! Θεός!

8O Ναιιι πράγματι!! Και την ξανάδα και πρόσφατα και δεν τον κατάλαβα καθόλου (shame on me!) Τρομερό!

:respect:

Ανακοίνωση για νέο δίσκο μες την ημέρα μάλλον, ένα τραγούδι έχει leakάρει ήδη.

άντε κ ένα τουρ τώρα

Τι θέλω και βάζω να παίζουν τραγούδια απο όλες τις μουσικές μου, σε τυχαία σειρά στο media player? Έπεσε [U]αυτό[/U] το διαμάντι και μελαγχόλησα σαββατιάτικα. (με την γλυκιά, ταξιδιάρικη έννοια της μελαγχολίας)

Α ρε Tom.


από τις πιο ειλικρινείς live εκτελεσεις…Ο Ανθρωπος είναι από τις μεγαλύτερες μουσικές μορφές που έχω συναντήσει όλα αυτά τα χρόνια που ακούω μουσική.
Το closing time ήταν το πρώτο album που άκουσα και είμαι πλέον συναισθηματικά δεμένος (έτυχε να το ακούσω στις 6 το πρωί πηγαίνοντας προς το αεροδρόμιο οδηγώντας, απερίγραπτη εμπειρία…:roll:)
Αγαπάω τα πρώτα του και κυρίως τα εξής:
closing time
heart of saturday night
small change
blue valentines…
Επίσης check-άρετε ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ το live from Austin και τα early years vol1,vol2
και δείτε τα live videos που υπάρχουν εδώ και κει στο youtube, ο άνθρωπος είναι αποκάλυψη!

Αναμένω το καινούριο του…:slight_smile:

To γαμημενο μεγαλειο του Fish & Bird.Κλαιω με αυτο το κομματι,τι εχει γραψει ο ανθρωπας…

Εννοείται αγαπάμε το Alice με αγαπημένο κομμάτι το Everything You Can Think. Η φωνή του Waits είναι η κατάλληλη συντροφιά για τις μικρές μοναχικές ώρες…όσο για τα 2 καινούργια τραγούδια είναι πολύ όμορφα αλλά και κατά κάποιο τρόπο διαφορετικά μεταξύ τους. Το Bad As Me έχει πιο πολύ ένταση. Περιμένω να περάσουμε και στο κυρίως πιάτο :slight_smile:

Για πείτε καμιά καλή ταινία του, μόνο το ντοκτορ πάρνασους είχα δει στο σινεμά

Down by law, έφυγες.

και in addition στο πάνω, δες και αυτό αν θες: http://www.youtube.com/watch?v=49tTzEifY6M