Παντόφλα ή μέταλ?

ok οπως το δει κανεις.Εμενα με εκνευριζουν παντως.

εγω παλι δεν εχω καταλαβει γιατι πρεπει να με δεσμευει η μουσικη και να περειοριζομαι μονο σε ροκ/μεταλ μαγαζια…γουσταρω και κλαμπς, γουσταρω και μπουζουκια και ολα

βεβαια υπαρχει ενα προβλημα οταν δεν εχω παρεα για συναυλιες, αλλα δεν με πειραζει ιδιαιτερα…

ναι ρε παιδι μ αλλα εχουμε ενα καποιο ιματζ στην κοινωνια…δεν μπορεις ξερω γω να κυκλοφορεις την μια μερα με σωληνα,ερ τζορνταν,αμανικο μπλουζακι και μαλλι οπως ναναι και την αλλη μερα να σκασει μυτη στο κλαμπ με μαλλι πιασμενο,τζιν,γυαλιστερο χρυσο παπουτσι και ανοιχτο πουκαμισο να φαινεται η μανογουοριλα απο μεσα…

Ε ναι γουστα ειναι αυτα. γουστο σου καπελο σου να γουσταρεις και κλαμπ.

Μωρέ κι εγώ έχω πάει σε μπουζούκια, και σε πανηγύρια στο χωριό κι άλλα τέτοια όμορφα, αλλά πάντα υπάρχει αυτό το “κάτι” μέσα σου που σου φωνάζει: “ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΕΣΥ ΕΔΩ??!?!!?!”
Αν και μετά από κανα-δυο μπύρες δε σε νοιάζει και σηκώνεσαι και χορεύεις:p

εγω δε νομιζω οτι ειναι θεμα ιματζ.Αυτα ειναι για τους φλωρους. :stuck_out_tongue: Ειναι καθαρα θεμα γουστου.Τωρα αν εσυ τη βρισκεις και σε ροκαδικα και σε κλαμπακια και σκυλαδικα,εισαι ενας ευτυχισμενος κ τυχερος ανθρωπος που παντου περνας καλα.Ειναι και αλλοι ομως που προτιμουν μονο το ενα 'η μονο το αλλο. :wink:

Bασικά, αν έχεις καλή παρέα, όπου κι αν πας περνάς καλά.
Και “καλή παρέα” δε σημαίνει απαραίτητα “παρέα που ακούει καλή μουσική”.
Φυσικά το ιδανικό είναι να πάρεις την υπεργαμάτη μέταλ παρέα σου και να γίνετε στουπί τραγουδώντας one rode to asa bay. Αν δεν κάτσει όμως, προτιμώ να είμαι με άτομα που κάνουμε γαμώ τους χαβαλέδες σε σκυλάδικο, παρά με χλεχλέδες σε μεταλλάδικο (ναι, υπάρχουν και χλεχλέδες που ακούνε ροκ/μέταλ γιου νόου). Κι άμα λάχει, κοζάρουμε και κάνα ξεκωλάκι. 8)8)8)

Όταν όμως παίζει ο παράγοντας “συναυλία” κλάνω τα πάντα (και τα κοάλα ενίοτε) για να είμαι στη θέση μου.

Τα είπε όλα. :thumbup:

ε χαιρω πολυ αν την εχεις δει τοσο μεταλ προφανως και δεν προκειται να αισθανθεις ανετα σε κλαμπς…
προσωπικα ντυνομαι οπως και ο κανονικος κοσμος που δεν ακουει μεταλ :stuck_out_tongue:

και γενικα αν ειμαι με τοσο καλη παρεα δεν υπαρχει περιπτωση να αισθανθω ασχημα λογω περιβαλλοντος η μουσικης…αλλωστε απεχθανομαι την ποζερομεταλλιαση του στυλ δεν ακουω τιποτα αλλο περα απο μεταλ (ααα εχω ακουσει και τους pink floyd γιατι ολοι λενε πως γαμανε)

εντιτ
σωστα μιλησε ο λεπας!

βλεδην +1.000.000 8)

το καλυτερο να χεις γαματη παρεα σε γαματο μερος
και αν δε κατσει, τοτε γαματη παρεα σε ενα μερος που δεν ειναι γαματο αλλα να κανετε χαβαλε για να περνατε
καλα.Αυτο ειναι το νοημα της ζωης. :wink:

ναι, αλλά το “Κι άμα λάχει, κοζάρουμε και κάνα ξεκωλάκι.” δεν το σχολίασες! :p:p:p:p:p

παντως περα απτην πλακα δεν με χαλαει οποιοδηποτε μερος και να βγω αρκει οπως ειπε και ο οπλαρχηγος να χει καλη παρεα…και οσον αφορα τα κοριτσουδια,ρε οι περισσοτερες μεταλουδες μου φαινονται ξενε…νοου οφφενσ…

:lol: οκ οκ να κοζαρουτε μιστερ :stuck_out_tongue:

Επίσης, ΛΑΪΚΗ ΑΠΑΙΤΗΣΗ να εμφανιστεί ο τρίτος ΤΙΜΙΟΣ γιούζερ που στήριξε βεληγκέκα.
(οι άλλοι δυο είμαστε εγώ κι ο ρεντραμ)

Nice…δεν είναι θέμα ίματζ φίλε μου όπως τόσα ειρωνικά λες. Μερικοί τύποι απλά δε γουστάρουνε μερικές μουσικές (για 1000 λόγους) και δεν θέλουν να τις ενισχύουν. πάρε παράδειγμα τα ελληνικά-ποπ. Εγώ δε γουστάρω να πάω στην Παπαρίζου ρε φίλε μου. Μισώ αυτή τη μουσική και δε γουστάρω να πηγαίνω να ενισχύω αυτήν και τους/τις ομοίους της , είτε λόγω μουσικής , είτε για άλλους λόγους (60 ευρώ το μπουκάλι ρε μλκ κλάσε μου μια μάντρα. πις). Άλλος μπορεί να γουστάρει να το κάνει αυτό. Εγώ δεν ακούω τα πάντα από Maiden μέχρι Necrorgasm. Γουστάρω και άλλα είδη μουσικής απλά κλαμπ και λοιπά τα θεωρώ γτπ.

It’s not about image at all my friend :wink:

(Περί ίματζ)Αυτό είναι ΜΑΙΤΑΛ ίματζ ψοφίμια:
http://www.rocking.gr/modules/forum/showpost.php?p=664803&postcount=325

Η μπυρα στο alley cat φανταζομαι ειναι Mastodon ε? :stuck_out_tongue:

Αν εξαιρεσεις μπουζούκι, +1 από δω. Κλαμπ γουστάρω με χίλια, αν και ζήτημα να πάω 2-3 φορές το χρόνο.

Exactly!

Με την γυναίκα μου τό’χουμε κανονισμένο: Metal εγώ, παντόφλα αυτή:p:wink::!:

και εγω ο τριτος8)