Η Μεγαλη Βιβλιοθηκη Του Καρλ Μπαρκς

Χαχαχ, τι λες τώρα! Ναι, εγώ ήμουν αυτός που τους μίλησε, με το καπέλο! Σ’ έπιασαν και σένα οι ντροπές, έπρεπε να χες πει κάτι. :stuck_out_tongue: :smiley:

εγω ημουν ενας πιτσιρικας με ασπρη μπλουζα που κοιταζα τους τομους.χαχα:)

Παιδιά! Για να καταλάβω! Αυτοί οι τόμοι που βγαίνει ένας κάθε βδομάδα θα υπάρχουν στα βιβλιοπωλεία για πάντα? Και άμα δεν υπάρχουν μπορούμε να τους παραγγείλουμε ε ? Επίσης η τιμή δεν είναι ίδια για όλους τους τόμους ? :-k

Aπο τη στιγμή που εκδόθηκαν δε βλέπω τον λόγο να πάψουν να υπάρχουν… Και αν πια εξαντληθούν, θα βγει δεύτερη έκδοση υποθέτω, όπως συμβαίνει με όλα τα βιβλία σε τελική ανάλυση. Αν ήταν θα έλεγε για “περιορισμένα αντίτυπα” ή κάτι τέτοιο…

Αύριο θα αγοράσω τους πρώτους τόμους, εάν όλα πάνε καλά. Άντε, σκοτώθηκα στην δουλειά για να βγάλω τα χρήματα…

Τα πήρα σήμερα.Έχουν υπέροχες ιστορίες μέσα και είναι πανέμορφα εξωτερικά.καρδούλες

Το πηρα κι εγώ και προλαβα κ όλας να λογομαχήσω για το Μπαρκς vs Ροσα σε μια καφετέρια8)

Χα, και ποιός κέρδισε στη λογομαχία? :stuck_out_tongue:

κανεις. Απλώς είπαμε ο ένας στον άλλον οτι “δεν ξέρει”

Ισοπαλία παίδες. Αν και προτιμώ Ρόσα, ο θείος Καρλ είναι… ο θείος Καρλ. Δεν συγκρίνονται τα δύο αυτά τέρατα.

Μακαρι να μπορούσα να τα πάρω αλλά είμαι ταπί αυτή τη περίοδο :(:(!!Διαβάζω κόμιξ από πολύ μικρή κ έχω μαζέψει με τον αδερφό μου γύρω στα 200 τεύχη ξεκινώντας από τα πολύ παλιά…ελπίζω κάποια στιγμή να μπορέσω να πάρω τουλάχιστον τα πρώτα τομάκια…επίσης πρέπει οπωσδήποτε να πάρω όλα τα επεισόδια του “Βίος και Πολιτεία του Σκρουντζ Μακ Ντακ” του Ρόσα που είναι πραγματικά απολαυστικό :)…

βγηκαν και ο δευτερος με τον τριτο τομο της βιβλιοθηκης του ροσα.πηρα τον εναν,αλλα ο τριτος εχει ιστοριαρες

Εννοείς τη “Βιβλιοθήκη ΚΟΜΙΞ”?

oh,yeah

α ρε γμτ εχει βγει κατι τετοιο???ΕΛΕΟΣ ΤΑ ΧΑΣΑ ΟΛΑ!!!αυριο κιολας θα το ριξω στο ψαξιμο…σταματησα εδω και μηνες να παιρνω το ΚΟΜΙΞ τ τερζοπουλου επειδη ξενερωσα με την υπερπληθη παρουσια του μαρκο ροτα σ αυτο και την μεγαλη απουσια του ντον ροσα.:-k

ο οποιος ροσα εχει αποσυρθει.

μεσα στην εβδομαδα μαλλον θα βγουν οι δυο επομενοι τομοι της βιβλιοθηκης του καρλ μπαρκς.αν θελετε σας λεω και τις ιστοριες που θα περιεχουν

εννοω για παλιοτερα πραγματα τ.αν δειτε το ιστορικο τ το ΚΟΜΙΞ ουτε τισ μισες δεν εχει δημμοσιευσει

Αναμένουμε τους καινούργιους τόμους της βιβλιοθήκης του Καρλ Μπαρκς.

Εγώ προχτές πήρα τους καινούργιους τόμους της βιβλιοθήκης ΚΟΜΙΞ και οι ιστορίες είναι απλά υπέροχες.

Ναι, θέλουμε! :smiley:

λοιπον οι ιστοριες ειναι αυτες.
3ος τομος:στην παλια καλιφορνια(κομιξ 6)
αλεργια στα εκατομυρια(κομιξ 189)
μαθηματα οικονομιας(κομιξ 101)
η πρωτη ισορια των μουργολυκων(κομιξ 100)
το νεο θησαυροφυλακιο του σκρουτζ μακ ντακ(κομιξ 116)
μια του ψευτη…δυο του ψευτη(κομιξ 226)
η πισινα(κομιξ 134)
ο συλλεκτης της δεκαρας(κομιξ 237)
η τυχη του γκαστονε(κομιξ 153)
στρατηγοι δεκα αστερων(κομιξ 207)
οι παιδονομοι(κομιξ 75)
τερατα και σημεια(κομιξ 40)

4ος τομος:ενα φτωχο γεροντακι(κομιξ 104)
αγαθοεργιες και αγγαριες(κομιξ 245)
αλλη μια…ως συνηθως τυχερη χρονια για τον γκαστονε(κομιξ 163)
περιπετεια στη χιονισμενη κοιλαδα(μεγαλο μικυ 111)
μνημειωδης σπαταλη(κομιξ 246)
διακοπες στη λιμνη(κομιξ 109)
η χρυση περικεφαλαια(κομιξ 100)
χριστουγεννα στην παραγκουπολη(κομιξ 151)

ο 4ος εχει τρεις απο τις κορυφαιες ιστοριες του.