Η Μεγαλη Βιβλιοθηκη Του Καρλ Μπαρκς

Με λίγα λόγια, έχουμε τις ιστορίες απο τις χρονιές 1952-53, όπως φανταζόμουν… Όλες οι ιστορίες απο τα χρόνια αυτά είναι απο τις κορυφαίες του, χεχεχε!!! :smiley:

(αααχ, χριστούγεννα στην παραγκούπολη… καρδούλες)

και φτωχο γεροντακι και χρυση περικεφαλαια και χριστουγεννα στην παραγκουπολη.αυτος ο τομος ειναι σιγουρα must-have.οχι οτι και ο αλλος παει πισω.

Ρε συ, άλλη φορά να τονίζεις το “μάλλον”. Πήγα σήμερα τρέχοντας σχεδόν ως το mall με τη λογική πως θα έχουν βγει και πήρα μια πατάτα. :stuck_out_tongue:

εμ,σορρυ:D.και εγω αυτο περιμενα γιατι ετσι μου ειχανε πει σε ενα πρακτοριο,αλλα οπως φαινεται θα πρεπει να περιμενουμε λιγο ακομα.

Έχουμε κανένα νέο για το αν έχουν βγει?

Όταν γυρίσω - πάλι - απογοητευμένος το Σάββατο απο το Mall θα μάθετε πάντως οτι δεν βγήκαν ακόμα. :stuck_out_tongue:

δυστυχως και εγω ετσι το κοβω.χτες που ρωτησα ευριπειδη μου ειπε οτι δεν τους εχει ενημερωσει ο τερζοπουλος.σιγουρα παντως θα βγουν σε λιγοτερο απο ενα μηνα

Έχω την εντύπωση πως είδα σε fnac και public τους 2 επόμενους τόμους, εκτός αν κάνω λάθος…:-k

το σχεδιακι που ειχε απο εξω πες μου μονο και ολα τα αλλα ειναι λεπτομερειες!!:smiley:

Angel Death, απάντα σε παρακαλώ σε αυτό που σε ρώτησε το παιδί. Είναι σημαντικό το θέμα. :stuck_out_tongue:

Θυμάσαι τι έδειχνε στο εξώφυλλο?? Ή τα χρώματα? (αν ήταν μπλε και πράσινο, άκυρο, μια που έτσι ήταν τα προηγούμενα)

ώπα sorry παιδιά λάθος συναγερμός…
είδα το" Ο βίος και η πολιτεία του Σκρουτζ Μακ Ντακ" και το μπέρδεψα…:roll:

γιατι μας το εκανες αυτο?:p.τελος παντων καποια στιγμη πριν τις γιορτες θα εχουν βγει σιγουρα,οπτε θα πρεπει δυστυχως να κανουμε υπομονη.
σε ενα γραμμα που εστειλε ενα παιδι απο το komixmag(σαιτ αφιερωμενο για το κομιξ)ο τερζοπουλος απαντησε,πως αρχικα σχεδιαζαν να βγαζουν,εξι καθε χρονο,αλλα η μεγαλη πωληση τους μαλλον θα τον αναγκαζει να βγαινουν πιο πολλοι.

λοιπον.ο τερζοπουλος ειναι ΜΑΛΑΚΑΣ.ο ανθρωπος δεν φερεται σαν εξυπνος εκδοτης,αλλα σαν χαζος.εν αντιθεση με αυτα που ειχε πει οτι θα βγαινουν πιο συχνα μαλλον οι τομοι,λογω της μεγαλης ζητησης που υπαρχει,τωρα το αλλλαζει.

το πασχα θα βγουν οι δυο επομενοι τομοι και συνολικα θα βγαινουν εξι καθε χρονο.η σειρα θα τελειωσει το 2022 οπως το βλεπω!

:lol:εγω παντως θα την αγορασω ολη.Τα χριστουγεννα θα αγορασω οτι εχει βγει γιατι αυτην την στιγμη τα οικονομικα δεν πανε πολυ καλα.

Τι λες ρε, πω! 8O Εντάξει, ο τύπος είναι μεγάλος μαλάκας. Δε μιλάμε για Ρόσα εδώ, και για τη “Βιβλιοθήκη Κόμιξ” (ή πιο σωστά, ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗ ΝΤΟΝ ΡΟΣΑ). Μιλάμε για Μπάρκς, με 500 και βάλε ιστορίες!!!

Όλα για το χρήμα φυσικά… Κρίμα, και περίμενα πριν τις γιορτές να διάβαζα Χριστούγεννα στην Παραγκούπολη… :frowning:

μα σαν εκδοτης,δειχνεις οτι δε σεβεσαι τους αναγνωστες σου.δε γινεται καθε 7 μηνες να βγαζεις 4 τομους,γιατι ετσι χανεται το ενδιαφερον των αναγνωστων.μαλλον πονταρει στην αμαθεια των περισσοτερων,που δεν ξερουν ποσοι θα ειναι οι τομοι και ποσες ειναι οι ιστοριες του μπαρκς.

ελλανορ πριν τις γιορτες θα διαβασεις το χρισουγεννα στην παραγκουπολη:roll:.του πασχα ομως#-o

βαριέμαι να ψάξω τα ποστς, είδα τα 1 κ 2 στο public. πιθανότατα αδιάφορη πληροφορία :lol:

Μ’ αυτά και μ’αυτά έρχεται το Πάσχαα… που υποτίθεται θα βγουν ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ οι επόμενοι δύο τόμοι…

και εγω αυτο ελπιζω…αν και μεχρι να τους δω στα βιβλιοπωλεια,δεν ειμαι σιγουρος για τιποτα.παντως την πληροφορια για το πασχα,την ειχε πει ο ιδιος ο τερζο.οποτε αναμενουμε…

ελλανορ στα λεγα:D.οριστε οι τομοι με τις-πραγματι-καλυτερες ιστοριες του μπαρκς(ειδικα ο τεταρτος τομος).

http://coa.inducks.org/issue.php?c=gr/VCB+++4#p196

http://coa.inducks.org/issue.php?c=gr%2FVCB+++3