Ειμαι μολις 18 ετων,μπορω να μιλαω η πρεπει να ζητάω άδεια πρωτα?

1ον, δεν ειναι ο μονος
2ον, τον τελευταιο καιρο δεν παρατηρησα να κανει κατι τετοιο ο συγκεκριμενος, αν και ειναι αληθεια οτι δεν τον εχω δει να γραφει στα μουσικα
3ον, και γω ολο το καλοκαιρι ξεσκιζομουν αλλα δεν εφαγα μπαν:oops:

Ο Παπαρδελας μια χαρα γραφει σε μουσικα θεματα

  1. ε ας φανε ολοι μπαν
  2. λολ
  3. κακως

μακ, που ακριβως? στα vs η στο αγαπημενο σας κομματι απο ταδε?

Κοιτα, βλεπω κατι ποστ του στα μουσικα, αλλα να σου πω την αληθεια δεν εχω προσεξει σε τι τοπικ.

qft
εγω παντως δεν τον θυμαμαι να γραφει στα μουσικα (τιποτα ουσιαστικο τουλαχιστον)

E ενταξει εχει ανοιξει και καμποσα τοπικ για καποιες μπαντες ο papardelas…

αγαπάμε παπαρδέλα για το οφτόπικ του λοιπόν.

για να λέμε την αλήθεια, από όλη την παρέα του “παιδότοπου”, ο παπαρδέλας παίζει να’χει τα περισσότερα ποστς στα μουσικά.

αμα κοιταει κανεις ποιος κανει ποστ που και τι ειναι τερμα καμμενος, ε:p

ναι…αλλα επειδη ΔΕΝ ρωτουσε για να μαθει…ποσταρει για τα πιο λαθος συγκροτηματα!:stuck_out_tongue:

οκ, δε λέω πολλές φορές με κουράζει κι εμένα, και το τελευταίο διάστημα το χε ξεφτιλίσει, αλλά είναι ένα παιδί 15 ετών που άνοιξε τα τόπικς για Down, Sanctuary, Armored Saint, Venom, Exhorder και ένα κάρο άλλα, μόνο αμέτοχο στα μουσικά δεν τον λες.
Για να μαστε και δίκαιοι.

μαϊ μπαντ…δεν το ηξερα…
και δεν ασχοληθηκα κιολας αφου με ειχε τουμπανιασει με τα παουερο-ποζερικα του!

Ο παπαρδέλας έφαγε μπαν γιατί το παράκανε και αυτή τη φορά, στο τοπικ “Συνταγές”.

Κανένας δεν υποχρεώνει κανέναν να ποστάρει και στο μουσικό τμήμα του φόρουμ. Εαν βρίσκετε ενδιαφέρον μόνο στο Off Topic δικαίωμα σας, δε θα σας το απαγορέψει κανείς, απλώς όλα να γίνονται μέσα στο πλαίσιο των κανόνων του φόρουμ.

Προς τους μικρότερους: Όσο και να θέλουμε να πάρουμε το μέρος σας, είναι φορές που δε βοηθάτε. Δε χρειάζεται να ποστάρετε ότι σας κατεβαίνει στο μυαλό, και μάλιστα σε τοπικς όπου γίνεται σοβαρή κουβέντα εμποδίζοντας της ροή της. Ακόμα και όταν σας προκαλούν οι μεγαλύτεροι, προσπαθήστε να τους αγνοήσετε, κερδισμένοι θα βγείτε.

Ας επιστρέψουμε ον τοπικ πλιζ.

Επίσης θα πρόσθετα. Ας αφήσουμε τι κάνει ο καθένας εδώ μέσα, και ας ασχοληθούμε με το τι κάνουμε εμείς οι ίδιοι και ποιά είναι η δική μας στάση εδώ.

σωστο,εγω δεν ξερω πολλους μικρους που ασχολουνται με μεγαλους,πιο πολυ οι “μεγαλοι” και “ωριμοι” ασχολουνται με τους μικρους…

Ωπα Βας εδω εχεις κανει χοντρο φαουλ.Εσεις ειστε που λετε οτι το φορουμ ειναι μουσικο και οτι πρεπει να ποσταρουμε στα μουσικα και οτι δεν ειναι το οφφ τοπικ μονο αλλα και αλλα sections Κλπ κλπ.

Και τωρα λες οτι δεν υποχρεωνετε κανεναν?Δηλαδη εχεις ενα γιουσερ που οκ καφριλιζει στο οφφτοπικ, αλλα γραφει στα μουσικα.Και ειναι και μικρος.Και δεν προσβαλει κανεναν ρε σεις!!!

Δηλαδη ΠΟΣΕΣ φορες εχουν υποθει κουβεντες περι σκατων, τουαλετας, και οτιδηποτε μπορει να σκεφτει κανεις, και δεν εχει γινει κατι απο τους μοντς?
Νταξει ειπε για μυξες.Και ειχε ποσταρει και φωτο πιο παλια οκ :stuck_out_tongue:

Αλλα πες μου, ποιον κανονα του φορουμ παραβαινει αυτο?

http://rocking.gr/modules/forum/announcement.php?f=36

Διάβασε τους προσεκτικά.

Εμένα δε με ενόχλησε, αλλά υπήρχαν άτομα που ενοχλήθηκαν όμως. Ο παπαρδέλας είχε αρκετές προειδοποιήσεις στο παρελθόν, οπότε θα έπρεπε να ξέρει τις συνέπειες, και εφ’ όσον είχε ήδη infractions. Όπως ανέφερα και στο πάνω ποστ, θέλουμε να είμαστε με το μέρος του(ς), αλλά είναι φορές που δε βοηθάνε τη κατάσταση, δίνοντας πάτημα σε αυτούς που κατηγορούν τους μικρούς για ανωριμότητα.

Σχετικά με το bold τώρα: Αυτό λέγεται σε περιπτώσεις όπως στα αθλητικά ή τα πολιτικά όπου ανεβαίνει η ένταση σχετικά εύκολα. Η Soul_Thorn για παράδειγμα όποτε μπαίνει γράφει αποκλειστικά και μόνο στο off topic, αλλά ποτέ δεν έχει δημιουργήσει πρόβλημα.

Του σπαμ νομιζω.
Το να ποσταρεις μονο στο οφφ τοπικ ποιον κανονα παραβαινει;

Ειστε οφφ τοπικ ομως, πρεπει να σας ενημερωσω.

Γενικώς, εγώ προτιμώ να έχουμε στο φόρουμ παιδιά που έχουν κάτι να πουν στα μουσικά. Γι αυτό γράφτηκα στο ρόκιν, αν ήθελα μόνο οφτόπικ καφρίλες, θα γραφόμουν στο κοσμοπόλιταν (και θα’τρωγα μπαν στην μια βδομάδα:p).

Προτιμώ δηλαδή στο φόρουμ έναν παπαρδέλα από ένα δεσπινάκι.
(Ο παπαρδέλας είναι και αγάπη, γιατί νομίζω πως βλέπω τον εαυτό μου στην ηλικία του :oops:)

Για να επανέλθω οντόπικ, δυσκολα θα μάθω από έναν πιτσιρικά κάτι (σχετικά με τη μουσική πάντα) που δεν ξέρω. Αλλά όταν συμβαίνει αυτό, το χαίρομαι. Και συνέβη με τον ζαφροκ και ένα άλλο παιδί που είχε εμφανιστεί για λίγο στο ιντάστριαλ θρεντ, τον πριμιτιβιντς. Ρισπέκτ και στους δυο και μου λείπουν από το φόρουμ.

Εσείς οι μικροί ψαχτείτε όσο μπορείτε. Εμείς στην ηλικία σας δεν είχαμε τόσο μεγάλη άνεση.:wink:

Ας πω κι εγώ την άποψη μου για το θέμα Παπαρδέλας μιας και το πιάσατε.

Οι μικροί καλό είναι να λένε την άποψη τους, αλλά να ακούνε κι όλας την άποψη των μεγαλύτερων τους. Δε μπορεί κάποιος που δεν ακούει τι του λένε να απαιτεί να τον ακούν. Ο Παπαρδέλας εδώ και καιρό έχει δεχθεί παρατηρήσεις (και infractions) που τον προειδοποιούν για πολλά από αυτά που έκανε λάθος. Δηλαδή εγώ μόνο πρέπει να του έχω πει 4-5 φορές να σταματήσει να ποστάρει επίτηδες κρυάδες και βλακείες. Ακριβώς επειδή είναι πιτσιρικάς (και σε αντίθεση με άλλους χρήστες, οι mods τουλάχιστον ανεχόμαστε τους μικρότερους και δεν περιμένουμε στη γωνία να τους μπινελικώσουμε για να δείξουμε πως είμαστε true) τα στραβά μάτια έγιναν στην περίπτωση του κάμποσες φορές και το ξέρει κι ο ίδιος. Και μάλιστα αυτά, τα στραβά μάτια είναι που τώρα τον κάνουν να νομίζει πως ήταν άδικο το τελευταίο infraction του.

Ο Παπαρδέλας, όταν πόσταρε ό,τι πόσταρε, στο τόπικ που το πόσταρε ήξερε όλα τα δεδομένα. Ήξερε πως σπαμάρει, ήξερε πως θα προκαλέσει αναγούλα σε όσους ενδιαφέρονται σοβαρά για το τόπικ, ήξερε πως έτσι δε σεβόταν τους 6-7 χρήστες πριν από αυτόν που είχαν ξεκινήσει σοβαρή κουβέντα και ήξερε πως παίζει με τη φλόγα και το τελευταίο του infraction. Δικιά του επιλογή ήταν και ήλπιζε πως για πολλοστή φορά θα γίνονταν τα στραβά μάτια από τους mods…

Οι μικροί πρέπει να έχουν άποψη. Αλλά αν θέλουν να τους ακούει κάποιος, πρέπει κι αυτοί να μάθουν να ακούν. Ο Παπαρδέλας εδώ και καιρό δε σεβόταν τους χρήστες του οφ-τόπικ (μιας και κατέστρεφε κάμποσες από τις συζητήσεις που άνοιγαν) κι έτσι πολλοί εξ αυτών έπαψαν να τον σέβονται κι όλας. Αν αλλάξει φιλοσοφία ποσταρίσματος στο φόρουμ, με χαρά θα τον δεχτούμε πίσω…