Μεταλλική Αλληλογραφία

χαχαχα ετοιμάζω και εγώ κάτι διαμαντάκια

με τιμαει που δεν εχω αγορασει ποτε χαμερ?

θανατος:p:p

χαχαχα τι γέλιο ρε :lol:
ρεσπέκτ στο δισέλιδο με τον τύπο που βγάζει τα εσώψυχα του

To καλυτερο τοπικ του φορουμ ανετα…τι ωραιες εποχες…8)

το σκέφτηκα και εγώ.Γιατί ολα πλεον φαντάζουν τόσο βαρετά;

Χαχααχ ούτε εγώ το’χω πάρει ποτέ

(αλήθεια)

το γραμμα τα σπαει. ο τυπος μαλλον εκανε πλακα. και να μην εκανε δηλαδη γραφει 5 μαλακιες με μια μικρη δοση αληθειας. το ανησυχητικο ειναι οτι ατομα που εχουν μια καποια ηλικια και πειρα απαντουν κατα αυτο τον τροπο. και αυτος ειναι και ο λογος που σταματησα να ασχολουμαι με τον μεταλ τυπο. γιατι τουλαχιστον στην Ελλαδα (εξω δεν ξερω πως ειναι) γραφουν λες και απευθυνονται αποκλειστηκα σε ατομα μεχρι το πολυ 17 ετων. το μονο που δεν ξερω ειναι αν το κανουν επιτηδες η αν οντως εχουν μεινει εκει τα μυαλα τους.

Εγώ πιστεύω πως το κάνουν κ λίγο επίτηδες αλλά έχουν κ μια έμφυτη ανωριμότητα. Δηλαδή τουλάχιστον άν δε γνώριζαν πως απευθύνονται κατά κύριο λόγο σε άτομα μικρής ηλικίας (που θέλουν κ να τα “ψαρώσουν” φυσικά) θα “δαγκωνόντουσαν” κ λίγο… :wink:

Όπως κ να’χει πάντως οι σκεπτόμενοι άνθρωποι δεν αξίζει ν’ασχολούνται ιδιαίτερα… (πέραν του χαβαλέ που κάνουμε)

Οσοι μεγαλωσαμε στα"πετρινα χρονια"χωρις Ιντερνετ κτλ και το χαμμερ αποτελουσε τη μοναδικη μας διοδο προς την ενημερωση για τη μουσικη που γουσταρουμε,πιστευω πως δεν μπορουσαμε να διακρινουμε την οποια"αφελεια"του περιοδικου μια και δεν ειχαμε μετρο συγκρισης.

Βεβαια υπηρχαν και εξαιρετικα κειμενα κατα καιρους απο εξαιρετικους συντακτες.Η παραγωγη δισκογραφιας ωστοσο ηταν ΠΟΛΥΥΥΥΥ μικροτερη και η προσβαση μας σε ακουσματα αναλογη του χαρτζιλικιου.

Πλεον απλα για τους παλιους ειναι συνηθεια και για τους “καινουργιους” μια καλη εισαγωγη στο χωρο μια και βαζει σε ταξη καποια πραγματα,δινοντας εναυσμα να δουνε τα πραγματα λιγακι ρομαντικα,πολλες φορες με κωμικοτραγικο ομως τροπο.

Αυτου του ειδους η αλληλογραφια,τα flame wars κτλ μαλλον εχουν περασει ανεπιστρεπτι και καλα εκαναν κατ’εμε,μια και η αναπαραγωγη τους θα σημαινε ισως στασιμοτητα,οχι μονο στον Τυπο ως μεσο ενημερωσης και ψυχαγωγιας,αλλα και στη νοοτροπια του μεσου μουσικοφιλου…

Τι γελιο ειναι αυτο???:lol::lol2::lol2:

Καποια γραμματα ειναι ολα τα λεφτα…

Ο τυπος που βγαζει τα εσωψυχα του, αν και λεει καποια πολυ σωστα, το παρακανει και απο ενα σημειο και μετα βγαζει καποια κομπλεξ του. Η μουσικη δεν χρειαζεται να σε ‘‘κανει’’ αυτο που εισαι σαν ανθρωπος, απλα σου δημιουργει ερεθισματα και εσυ μετα τα φιλτραρεις και κρατας ο,τι θελεις και διαμορφωνεις τον χαρακτηρα σου. Δεν ‘‘πρεπει’’ να κανεις αναγκαστικα καποια πραγματα για να εισαι ‘‘μεταλλας’’. Αν το σκεφτει κανεις ενας μεγαλος αριθμος ανθρωπων που ακουνε metal, ειναι παρα πολυ καλλιεργημενοι και γενικα εχουν ‘‘ψαχτει’’ στην ζωη τους, εχουν διαβασει και κατι παραπανω, εχουν και ενα Α επιπεδο. Οι βλακες και οι κενοι, οι ‘‘καφροι’’ και οι ψευτομαγκες παντα θα υπαρχουν. Οχι μονο στο metal κοινο, αλλα και σε οποιαδηποτε κατηγορια της κοινωνιας μας. Ειτε ακουνε καποια συγκεκριμενη μουσικη, ειτε δεν ασχολουνται και ιδιαιτερα με την μουσικη και ασχολουνται με το ποδοσφαιρο ή ο,τιδηποτε αλλο… Προσωπικα θα ακουσω αυτα που πραγματικα γουσταρω και θα επηρεαστω απο αυτα που εγω θα επιλεξω… Οσο για το θεμα που θιγει με τις γκομνες κτλ, τελειως αστοχες οι παρατηρησεις του.

μα μόνος τους απομακρύνθηκε και ξεχώρισε τον εαυτό του απο τους άλλους με την κακή παντα έννοια

πειτε μου μονο,οτι εχει καποιος τις παλιες αγγελιες…
εκεινες που η γκομενα στεκοταν διπλα στα ηχεια και εκεινος ηταν ο μαλλιας που της χαμογελασε…κλπ…
Τα εχω πεταξει ρε ΓΜΤ!

Lol, καλά έχω λιώσει με αυτά τα παλιά γράμματα. :lol: Πολλοί ούγκανοι, μπράβο! :smiley:

Πάντως, σχετικά με το Nick ‘‘The dick’’, πιο πολύ πλάκα, όπως είπαν κι άλλοι, έχει το επόμενο τεύχος (εξώφυλλο Queensryche) που το Hammer δημοσιεύει 4 γράμματα αγανάκτησης με τίτλο ‘‘To a miserable dick’’. :stuck_out_tongue:

Kαταζητείται το αγόρι με τα μαύρα σγουρά μαλλιά, το μαύρο τζην και τη μπλούζα Kreator που αλληλοκοιταζόμασταν στο Χωρίς Ανάσα στις 20/2/93 (Σάββατο). Είμαι το κορίτσι με τα καστανά μακριά μαλλιά, την άσπρη μπλούζα και το μαύρο κολλάν. Αν θελεις γράψε. Χριστίνα Ασκληπιού 84, 11472 Αθήνα.

Θέλουμε να αλληλογραφήσουμε με την Λία (Ventor 13) Nαταλία (Hammer). Mας λένε Μimi και Chris. Είμαστε μοναχικά αγοράκια, γεννημένα μονο για ΑΝΑΡΧΙΑ. Δεκτά όλα τα γράμματα. Κίμωνος 46, Κάτω Τούμπα, Θεσσαλονίκη.

Ψάχνω να βρω τον πανκά που στις 20-12-90 στη Βίλλα Αμαλίας μου έδωσε να σκεπαστώ με την κουβέρτα του. Αλλά λόγω των περιστάσεων χαθήκαμε. Εγώ είμαι αυτή η πανκού με το λουκέτο στο λαιμό. Νάνσυ, τηλ 8018972, ώρα 11 μ.μ.

Ολα τα λεφτα:lol:

παω στο περιπτερο τωρα!:stuck_out_tongue:

Ναι, είναι πολύ πιθανόν να βρεις χάμμερ περιόδου 90-96 :!:

ΕΧΩ ΠΕΣΕΙ ΚΑΤΩ :lol::lol::lol:

Μεγάλες στιγμές το τόπικ.

Aυτό είναι και επισήμως το κορυφαίο τόπικ του φόρουμ!!!
Κρίμα, πολύ κρίμα γιατί χτες που είχα πάει μανούλα έφαγα τον τόπο να βρώ παλιά περιοδικά, εποχή Heavy Metal κι έτσι, πριν εξαγοραστεί απο το Χάμερ, αλλα τίποτα τα έχει φάει το μαυρο φίδι.

Παιδια μην βαριέστε, βάλτε κι άλλα…