Αμαρτίες

Εδω θα εξομολογουμαστε τις μουσικες μας “αμαρτιες”.

Λοιπον, ξεκιναω ελπιζοντας να μην πεσει το τοπικ στν αντιληψη του Τοξικος.

Δεν εχω ακουσει ακομα ολοκληρα τα Rush, Fly By Night, Caress Of Steel, Grace Under Pressure, Power Windows, Hold Your Fire, Presto, Test For Echo, Vapor Trails.

Εχω κι αλλες πολλες, αλλα αυτες ηταν η αφορμη για τη δημιουργια του τοπικ.

Ασε που εχω την υποψια οτι το θρεντ θα παει απατο και θα γραφω τζαμπα. :lol:

ΥΓ.1: Αν υπαρχει αναλογο θρεντ, κλειδωστε το.
ΥΓ.2: Το εν λογω θρεντ ειναι αφιερωμενο στο freedomofrock. :smiley: :stuck_out_tongue:

:lol3::lol3::lol3::lol3::lol3:

Με 2 λόγια είναι αρκετές “κλασικές” μπάντες που δεν έχω ακούσει, με μια δισκογραφία απο δω μέχρι απέναντι, ε και βαριέμαι όσο να 'ναι. Εαν έρθουν για λάιβ βλέπουμε:p

Θα επανέλθω 8)8)

Eάν έρθουν για live θα μάθεις το setlist και μετά θα πετάς μπλουζάκια!

Δε πήγα στους AC/DC γιατί δεν ήθελα.

Βαριέμαι τους Motorhead.

Δεν έχω ακόμα ασχοληθεί με τους Tool.

Θα πάω στον παράδεισο? (οι αμαρτωλοί του ροκ/μεταλ πάνε στον παράδεισο, η κόλαση είναι για όσους είναι πιστοί! 8))

μια αμαρτια ειναι οτι παρα πολλοι κλασσικοι δισκοι ειναι γνωστοι σε εμενα μονο απο mp3 :? [-X
ενω εχω καινουρια ‘θαυματα’ απο POS SLIPKNOT BURST THE OCEAN MASTODON και πολους αλλους…

δεν ξερω αν μετραει σαν αμαρτια…#-o

Είμαι στην ίδια φάση με φρήδομ, στην ίδια όμως.

Προτιμώ να ακούω νέα συγκροτήματα, παρά συγκροτήματα που είχαν για οπαδούς δεινόσαυρους.

Επίσης ούτε εγώ έχω ασχοληθεί ακόμα με Tool και μερικά άλλο συγκροτήματα.

Α και δεν ξέρω αν είμαι στα πλαίσια του θρεντ αυτού, αλλά βαριέμαι να βλέπω ποστ σε θρεντ που έχουν να κάνουν με τους metallica και τους maiden.:roll:

Όχι. Μόνο και μόνο για τους Motorhead ανακηρύσσεσαι αυτόματα γκέη οπότε πέφτεις στο αμάρτημα της λαγνείας οπότε δεν πας στον παράδεισο. :stuck_out_tongue:

Από Judas Priest έχω ακούσει μόνο 3-4 δισκάκια και δεν τρελαίνομαι κιόλας εκτός μεμονωμένων κομματιών.

Από Rush έχω ακούσει τα 5-6 κλασσικά τους (ε 2112, Permanent Waves, Hemispheres, Moving Pictures, Farewell To Kings κουτουλού) και τα υπόλοιπα δεν τα ακουμπάω γιατί έχω την αίσθηση ότι θα ξενερώσω άσχημα.

Από Slayer έχω ακούσει μόνο τις υπερκλασσικούρες τους ε Ρέιν ιν Μπαντ, Εποχές στην Άβυσσο και Νότια του Παραδείσου (στον οποίο δεν θα πάει ο Έλλανορ, είπαμε)

Έχω κι άλλες που δεν μου’ρχονται.

Από ΜΑΝΟΓΟΥΟΡ άκουσα 1 ολόκληρο λεπτό του Hail and Kill μέχρι να αποφασίσω ότι σιχαίνομαι (αυτό ΔΕΝ είναι αμαρτία αλλά έτσι γιατί δεν γίνεται ένα θρεντ που σέβεται τον εαυτό του να μην βγαίνει στο σερτς όταν ψάχνεις με ταγκ ΜΑΝΟΓΟΥΟΡ)

Καλά άμα γράψω σε αυτό το thread δεν το γλυτώνω το κράξιμο…:-k:-k:-k:-k:-k

Χαχαχα, άκου τι είπε. :lol:

Αλλά ντροπή για τους ΜΑΝΟΓΟΥΟΡ αδερφέ, ντροπή. Ένα λεπτό μόνο? Σφήνα στον παράδεισο θα πας, λυπάμαι που το λέω, ούτε καν καθαρτήριο δε θα περάσεις! :stuck_out_tongue:

Γράψε, μη φοβάσαι… :stuck_out_tongue:

Ki εγω δεν την παλευω τοσο με τη φωνη του Λεμμυ.

Οσο για τους Tool, εχω ακουσει μια φορα και μπορω να πω οτι μ’ αρεσε αρκετα, αλλα βαριεμαι και στην ιδεα να το ξανακουσω ολοκληρο.

Βεβαια, αν πω αυτο που σκεφτομαι, ο ιδιος ο σερβερ θα μπαναρει την ΙΡ μου. :smiley:

Εγω πάλι δεν αντέχω οτιδήποτε με φωνητικά τέτοια που σε σχεσή μαζι τους η φωνή του Λεμμυ φαντάζει αγγελικά πλασμένη και μελωδική. Οτιδήποτε με “μη καθαρά” φωνητικά για να το πω ευγενικά. Αλλα αυτό δεν είναι και μεγάλη αμαρτία, αφου όλοι τους αυτοί είναι σατανιστές του διαβόλου, σιξ σιξ σιξ και έτσι μάλλον θα έχω με το μέρος μου τους κρατούντες τον Παράδεισο.

Επίσης δεν μπορώ να πω ότι πλέον, πλην ελαχίστων εξαιρέσεων, θα έβαζα να ακούσω κάτι απο την δεκαετία του '70, δεκατία που θεωρείται ιερή απο τους περισσότερους εδω μέσα…

Άθεοι#-o:evil::x:!:

δεν εχω ασχοληθει ιδιαιτερα με ραμμσταιν και μαστοντον παρα το οτι εχω ακουσει αρκετα τραγουδια που μου αρεσαν.επισης,δεν εχω ασχοληθει με ντιπ περπλ(μονο τα κλασικα) και αρκετα αλλα συγκροτηματα απο τα 70`ς.

αα.δεν εχω ασχοληθει καθολου με στοουνς,γιατι ο τζαγκερ μου τη σπαει απιστευτα και γενικα με απωθουν

Ούτε εγώ έχω ασχοληθεί με Rolling Stones, καθώς και με Beatles.

Έχω ακούσει ελάχιστο ροκ πραγματικά, γιατί δεν μου πολυαρέσει κιόλας για να είμαι ειλικρινής.
Πέρα απ’ αυτό δεν έχω ακούσει κυρίως Motorhead και Metallica (πέρα από το Master of Puppets και το Ride The Lightning), γιατί δεν μου έχει έρθει η όρεξη ως τώρα να το ψάξω ιδιαίτερα.

Καλά αυτό εννοείτε και μάλλον ούτε παίζει και ποτέ…:roll:


Now playing: Dark Tranquillity - One Thought
via FoxyTunes

Ντροπή για Beatles και Stones!!!Να φύγετε!

Ούτε γω έχω ασχοληθεί με Stones.
Από Rush έχω ακούσει μόνο το 2112.
Δεν έχω τσεκάρει ακόμα Danzig.
Μ’ αρέσει το A twist in the myth.
Βαριέμαι τους Porcupine Tree.

Οκ, κράξτε ελεύθερα τώρα:p

Όχι ρε συ, με απογοήτευσες (i’m a beatle fan ως γνωστόν :P). Μεγάλη αμαρτία, δύσκολα μπορείς να την ξεπλύνεις.

γενικά δεν ξέρω, αλλά μπάντες πριν το 80 δύσκολα θα ακούσω, πολύ όμως δύσκολα.
Ίσως φταίει που δεν ξεκίνησα με αυτές, ή επειδή ξεκίνησα με τελείως διαφορετικά ακούσματα, δεν ξέρω, αλλά πάντως προτιμώ να ακούσω 2-3 καινούργιες μπάντες πάρα σκαθάρια.