Δε οφίσιαλ ΚΩΛΟΤΟΥΜΠΑ θρέντ

Δεν κατάλαβες νεαρέ. Και από το 1999 μέχρι το 2001, ένας αιώνας πέρασε.

:lol::lol::lol:

Radiohead - In Rainbows
Oταν το πρωτοάκουσα είπα “νταξ, δεν είναι και κάτι σπουδαίο, απλα ΟΚ” αλλα δεν είναι και το ΟΚ. Με το καιρό το έβαλα στα καλύτερα της χρονιάς εκείνης, σήμερα βρίσκεται στα κορυφαία της δεκαετίας, και σίγουρα δίπλα στα Bends και OK Computer.

Pearl Jam - Ten.
έλεγα τι είναι αυτά, πως τα ακούνε αφού δεν είναι μέταλ. Evenflow και παπάτζες. Σήμερα, άστο καλύτερα.

Γενικά με τους RADIOHEAD και Pearl Jam έχει γίνει μεγάλη κωλοτούμπα…

Kai Queen, όταν πρωτοάκουσα Radio Gaga και Its a kind of magic γέλαγα και σιχαινόμουν ταυτόχρονα…

Εγώ πάντως την μεγαλύτερη κωλοτούμπα την έχω φάει με τους νιρβάνα. Όταν ήμουνα μικρός, ήμουνα σκληροπυρηνικός μεταλάς (λολ). Ξέρετε, σε φάση το γκραντζ είναι εχθρός, το πανκ είναι εχθρός, το ρουτς είναι φλώρικο και οι σεπουλτούρα ξεπουλήθηκαν, οι μετάλικα κουρεύτηκαν και φλώρεψαν, κλασικές μαλακίες των περισσότερων εφήβων μεταλλάδων, τότε τουλάχιστον. Μέσα στο πλαίσιο αυτό λοιπόν, τους νιρβάνα τους θεωρούσα βαρετούς, υπερεκτιμημένους και δεν γούσταρα κιόλας που ήταν δημοφιλείς, γιατί ως γνωστόν η καλή μουσική είναι για λίγους! χαχαχα! Χρόνια μετά λοιπόν, τυχαίνει να δω με ένα φίλο μου το βίντεο από εκείνη την εμφάνισή τους στο MTV που στο τέλος ο κουρτ προσπαθεί να ρίξει με την κιθάρα τους προβολείς. Μένω λίγο κάγκελο και σκέφτομαι οτι τελικά μπορεί και να άξιζαν τα φλωράκια. Ε, από τότε όχι μόνο γουστάρω, αλλά τους θεωρώ και τεράστιους από ιστορικής άποψης.

Άλλα παραδείγματα:
Crimson Glory - Astronomica. Όταν το είχα αγοράσει παίζει να άκουγα μόνο αυτό για μήνες. Έχω να το ακούσω από τότε#-o
Death - Leprosy. Εντάξει, όταν το είχα πρωτοακούσει δεν είχα καμία επαφή με ντεθ και έλεγα πωπω τι μαλακία είναι αυτή. Σύντομα κατάλαβα το λάθος μου. Same story ακριβώς με την πρώτη φορά που άκουσα Mayhem - De Mysteriis Dom Sathanas.
Metallica - Load. Αρχικά το βαριόμουνα. Μάλλον επειδή κουρεύτηκαν! Λολ.
Angra - Holy Land. Το θεωρούσα μνημειώδες, τώρα δεν μπορώ να το ακούσω με τίποτα.

Πάντως η αλήθεια είναι οτι όλα τα παραπάνω οφείλονταν σε αρχική στενομυαλιά ή απλά σε αλλαγή/καταστάλαγμα γούστων. Ίσως τελικά κανένα να μην εμπίπτει στο θρεντ αλλά τέλοσπάντων.

Εγω επαθα κωλοτουμπα με τη σλατζ.Στην αρχη ημουνα γιατι ειναι τοσο βαριε οι κιθαρες,γιατι τοση βρωμια κτλ μαλακιες.Αλλα τον τελευταιο καιρο εχω λιωσει οτι δισκιο υπαρχει χοχο.

για πες

:|:|:|:|:|:|:|

Eyehategod - Dopesick,Take as neede for pain
Crowbar - Crowbar,Broken Glass
Sourvein ανακατα πραματα
Down - NOLA,II
Corrosion of Conformity - In the arms of god
Kylesa - Static tensions(Το αγαπημενο)

Και απο μπασταρδοσλατζ

Baroness - Blue record
Kingdom of sorrow

ωραιες εποχες,που θαβαμε μαζι και μετα χωναμε πριστ και γουσταραμε…:(…και τωρα μου εχεις γινει…αυτο τεσπα:p…

Οντοπικ,ετσι την ειχα πατησει με maiden πιο παλια,αρχικα ο αποπανω με ενα κολλητο,μεταλοπατερες πρωτοι τοτε,με χωσαν σε πριστ αποκλειστικα,και οταν πρωτοακουσα best of the beast καποια κομματια,ελεγα τι π@π@ριες ειναι αυτα…ε,μετα εστρωσα βεβαια(και πηγα στο αλλο ακρο,maiden fanboy μεχρι αηδιας,και εκοπσα απο πριστ σταδιακα)…επισης με tool η πρωτη επαφη ηταν failed,βαριομουνα να τελειωσω το κομματι,αλλα με λατεραλους κολλησα στη συνεχεια(γτ μου θυμιζε τοτες γκρανζ που αγαπαω παιγμενο ανορθοδοξα-οτιναναι δλδ:p) και ενιωσα σταδιακα…

faith no more, αρκετα ανετα.

Ε η κωλοτουμπα για Manowar οταν βασικα…κατσεις να τους ακουσεις.

Μπαααα:p

Χαχα, έπεσες από τα σύννεφα; Κατέρρευσε ένα μέρος του κόσμου σου όλου; Τίποτα πια δε θα είναι το ίδιο πια στη σχέση μας; :stuck_out_tongue:

Μα αυτό είναι το θέμα, ότι κάποια στιγμή, αργά ή γρήγορα, αντιλαμβάνεται κανείς το θεμελιώδες της αντιφάσεως ανάμεσα στο να θάβεις τους Manowar και αμέσως μετά να χώνεις Priest και να γουστάρεις.

Τί να πω κι εγώ για σένα ρε ντροπή των μουσικοφίλων, που μου κατέληξες να ακούς ΓΚΟΘΙΚ και ΠΟΥΣΤ ΡΟΚ; :stuck_out_tongue:

Όπως και να χει είναι η ουσία είναι εδώ από κάτω.

Μεγαλυτερη κωλοτουμπα μου ever: arctic monkeys (πριν ακουσω ολοκληρο δισκο τους για πολυ καιρο ελεγα) τι ειναι αυτη η μαλακια , αυτο δεν ακουγεται γιατι εχει γινει τοσος ντορος? (αφου ακουσα cd ολοκληρο ) θεοι , legends απο τωρα, τι μαλακιες ελεγα πριν τους δωσω ευκαιρια.

Αντιθετη κωλοτουμπα: muse ( λυκειο εποχη και αρκετα χρονια μετα ) τι θεοι , το καλυτερο συγκροτημα εκει εξω αυτη την στιγμη! (τωρα μετα απο αρκετα χρονια) muse πφφφφ , παλι τα ιδια και τα ιδια ? τους βαριεμαι!

μέγιστη κολοτούμπα ακολουθεί :!:

[SPOILER]

ναι μάγκες (και κούκλες) . έκανα λάθος . ακόμη κ αν το θεωρούσα “άλμπουμ μεγαθήριο που δν μ συγκινεί” μάλλον είμαι πολύ πιτσιρικάς ακόμη. είναι αρκετά ωραίο. αυτό π με χαλούσε πιο πολύ ήταν οι μπαλάντες π δν είχα συνηθίσει από τους πριστ . αλλά τελικά είναι αρκετά ωραίο . απλά από τους πριστ περίμενα κάτι πιο δυνατό γιαυτό σχημάτισα λάθος απόψη .#-o
ομολογουμένως οι κιθάρες έπρεπε να είναι πιο δυνατές για να αναδείξουν τις συνθέσεις . αλλά εντάξει , συμβιβαζόμαστε .:p[/SPOILER]

συγχωρείστε τον άσωτο ιυό !

Sin after sin you’d gone too far… :wink:

Άλλη μια ΝΙΚΗ ΤΟΥ ΡΟΚΙΝ ΜΑΣ :!:

Μόλις έχουν καταρριφθεί once and for all τα περί σεβασμού στο προσωπικό γούστο μπλαμπλαμπλά. Μωρέ όπου βλέπετε αμπαλοσύνες στο μεγαθηριο-θρεντ βουρ στον πατσά μέχρι να έρθει ο εκάστοτε άμπαλος στα συγκαλά του και να περάσει μια βόλτα και από δω. Σήμερα ήταν ο Δισκοβόλος με το Sad Wings of Destiny. Αύριο, πού ξέρετε, μπορεί να είναι ο ψηλός με το Operation Mindcrime!

Εντάξει το Sad Wings παρόλο που είναι απίστευτη δισκάρα, λόγω του ήχου του είναι απόλυτα φυσικό να μη συγκινήσει έναν κλασικό μεταλλά -όπως συμβαίνει πολλές φορές και το έχουμε δει.

Από την άλλη ο ψηλός είναι αδικαιολόγητος και πρέπει να αποκλειστεί από τα σύνορα της Τσεχίας για απεριόριστο χρονικό διάστημα.

Στο κωλοτουμπα θρεντ θα επρεπε να γραψει ο μουνοδουλος ο φιλος μου γιατι αυτον αφορα! Αλλα θα γραψω εγω για την παρτη του!

Εγω εχω μια αλφα πορωση με τους Death! Ειναι γνωστο στην μεταλοπαρεα μου! Ο κολλιτος μου λοιπον, [2 χρονια τον ξερω] δεν ελεγε να ακουσει death, οχι γιατι δεν του αρεσαν, ουτε επειδη εχει ακουσει κατι ασχημο, αλλα γιατι καθε φορα που του το ελεγα με εγραφε εκει που δεν πιανει μελανι! Καποια φαση αυτος ο φιλος βρισκει μια μεταλου γκομενα [3 μηνες τωρα περιπου]! Η μικρη πολυ καλη κοπελιτσα κ φανατικη των Megadeth. Της λεω ποσο γουσταρω τους Death κ με ρωτησε ποιοι ειναι αυτοι. [!!!] Της δινω το Sympolic, το Spiritual Healing κ το Human για να καταλαβει ποιοι ειναι αυτοι. Η μικρη παθαινει την πλακα της κ μου ελεγε καθε λιγο κ λιγακι ποσο γαματοι ειναι οι Death. [Κ τωρα μπανει το ζουμι.] Μετα απο μερικες μερες ερχεται ο φιλος μου κ μου λεει πως η γκομενα του τον εβαλε να ακουσει Death κ τους βρηκε απιστευτους. [!!]

Εγω δεν θα σας πω πως αντεδρασα. Τα συμπερασματα δικα σας!

Του έριξες μπουκέτο!!!

το συμπερασμα φιλε ManagerNick ειναι οτι ακουτε πολυ μεταλ. ειστε μια μεταλοπαρεα και τη πεφτετε και σε μεταλουδες γκομενες.