Τα πιο υπερεκτιμημενα αλμπουμ

pesta pesta …koitate tous pink floyd pou exoun valei ta themelia mazi alla sigrotimata kai theorite oti oi nightwish kai oi iced earth den einai ipertimimenoi (prosopika tous sixainomai kai tous 2 )

Φίλε Σπύρο, εννοείται ότι δέχομαι κάθε είδους χαβαλέ, από τους πάντες και ιδιαίτερα από σένα που δείχνεις ότι έχεις πολύ καλό χιούμορ… Απλά σήμερα για ένα περίεργο λόγο με έχουν πιάσει τα ψυχωπλακωτικά μου… Είμαι λίγο κυκλωθύμα, τι να κάνουμε…
Οπότε Paradise lost και άγιος ο Θεός…

Τ’ακούτε ρε;;;
Nightwish και βλακείες.
Φθινόπωρο και Draconian Times \m/

on topic
Υπερεκτιμημένοι :
Iced Earth 1998 - τώρα
Helloween: μετά τα δύο keepers (αν και το III δεν είναι άσχημο)
Nightwish εννοείται
Stratovarius:μετά το Visions
WASP: μετά το Crimson Idol (πραγματικό έπος)

dyingfreedom…συμφωνώ ως προς τα συγκροτήματα. Όμως δεν πιστεύεις πως και η Ars(h)enal είναι λιγάκι υπερεκτιμημένη ομάδα…;; :smiley: :smiley: :lol:

Είναι υπερεκτιμημένη ομάδα, ναι.
Αλλά από τους άσχετους, όχι από τους οπαδούς της. :wink:
Εγώ ξέρω τις δυνατότητες της ομάδας (ειδικά φέτος :cry: ). Οι άλλοι βλέπουν όμως ένα παιχνίδι που παίζει καλά και την αποθεώνουν. Κατάλαβες τι εννοώ;

Είναι η δεύτερη αρρώστεια όμως μετά τον γαύρο.

GO GUNNERS !
\m/

XAXAXAXA είσαι Θεός… Αν και συμφωνώ απόλυτα με τον dyingfreedom σ’ αυτά που γράφει παραπάνω κι επειδή όποιος γουστάρει τρελά PARADISE LOST είναι κολλητός μου (ξέρω ότι είναι οπαδός των lost από άλλο forum)…

Arsenal… Η πιο υπερεκτιμημένη ομάδα της Ευρώπης… EVERTON ρεεεεεεεε
Εντελώς ΓΡΑΦΙΚΟΣ και κολλημένος από την εποχή Σάουθχολ και Λίνεκερ, τότε που τα χώναμε στον καραγκιοζάκο τον Γκρόμπελαρ… Περασμένα μεγαλεία διηγώντας τα να κλαίς…

Λινεκερ;;; Ετσι έτσι.Μεγάλη παιχτούρα.

Επειδή πιστεύω ότι δεν έχει κανένα νόημα να συνεχιστεί αυτό το σκηνικό με καντήλια και χριστοπαναγίες (αν και πίστεψέ με πολύ θα ήθελα να σ’αρχίσω τώρα), το κόβω εδώ το θέμα.
:x Πάντως, όταν μεγαλώσεις (και επειμένω σ’αυτό, γιατί κι εγώ στα 17 μου δεν μπορούσα ν’ακούσω και να καταλάβω τους Floyd) θα ήθελα να θυμηθείς αυτήν την κουβέντα.
Αυτοί οι “λεονταρισμοί” τώρα και οι μαγκίτσες καλό θα ήταν να λείπουν. Άστα για κάνα συμμαθητή σου στο διάλλειμα!! :x

Και για του λόγου του αληθές που μου το παίζεις και θηγμένος, ξαναδιάβασε τι έγραψες:

Ε δεν μπορείς ρε αρχηγέ (για να μην πω τίποτ’άλλο) να έρχεσαι και να λες ότι τα τρία albums - σταθμοί των Floyd που τα παραδέχονται μέχρι κι οι εχθροί τους είναι υπερεκτιμημένα!!! :x :x :x
Απλά ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ !!! :x :x :x

…κι επειδή μου έρχεται να ξεκινήσω τρελλά μπινελίκια, την κάνω για να μην φάω κάνα ban!![/quote]

… λεονταρισμοι και μαγκιτσες? τι λες ρε΄φίλε??? σου μίλησα όπως μου μίλησες εσύ πρώτος. και μάλιστα περισσότερο ευγενικά.ποιος κάνει τις μαγκίτσες? μπινελικόνεις όπως μπινελικόνεις και μετα θες να βγεις και από πανω? αγγίζεις τα όρια της ύβρης…και για να ξεκαθαρίσω την θέση μου , επειδή μάλλον δεν ξέρεις καλά ελληνικά , ποτέ δεν είπα ότι οι φλοιντ δεν είναι καλό συγκροτημα η ότι δεν ήταν από αυτούς που έθεσαν τα θεμέλια της ροκ… ίσα ίσα είναι πολύ γαμάτο γκρουπ , μου αρέσουν πολύ, και επίσης έχει θέσει θεμέλια του ροκ όπως και κάποια άλλα συγκροτήματα. απλώς είπα ότι είναι υπερεκτιμημένοι , από ότι θα έπρεπε να ήταν.εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα μαζί σου , και ποτέ δεν σ έκανα μαγκίτσες και λεονταρισμούς.σου μίλησα λιγότερο άσχημα από ότι εσύ σε μένα. οκ? εάν μπορείς διέψευσε το

υ.γ. καλά πλάκα μου κάνεις για το ‘‘θιγμένος’’ ??? στο ποστ μου που ποαρεθεσες λεέι λίγο παρακάτω τη λέξη ΘΕΩΡΩ , που εννοείτε ισχύει και για τα αλμπουμ τα οποία ανέφερα…τι να σου πω , ξαναδιαβασε τα.

Jon_Lord Εγω παντος δεν βγαζω ακρη, αποφασισε επιτελους τι γνωμη εχεις για τους floyd γιατι μπερδευτικα :lol:

Οι Europe ειναι η πιο ΥΠΟΤΙΜΗΜΕΝΗ μπαντα…μαλλον μπερδευτικες…Για τον Martin συμφωνω και επαυξανω…αλλα τους U2 τι τους ηθελες τωρα? Δεν την μπορω την μιζερια βρε παιδι μου!!!

Είναι η δεύτερη αρρώστεια όμως μετά τον γαύρο

Έτσι μπράβο!! Πολύ σωστός!!! :smiley:

Ωραία…Δεν τα εκτιμάς…Δεν πιστεύεις όμως ότι έχουν βοηθήσει τη μουσική(metal,rock,progressive) να πάει μερικά βήματα μπροστά;;

εμένα λέτε πιτσιρικά , εσείς έχετε μυαλό κάτω των 5 χρόνων…συμβαίνουν και αυτά…[/quote]

[size=6]Ο Εξυπνος παραδεχεται το λαθος του, ο Πονηρος δικαιολογειται, και ο Βλακας επιμενει[/size]

Πραγματικα παντως, χαρηκα οταν ειδα οτι αρχισες να γραφεις με Ελληνικους χαρακτηρες.Ειδες τωρα; No big deal.

Μακαρι ρε να μπορουσα να να ειμουν 17 τωρα.(Οχι οτι με πηραν τα χρονια κιολας)
Και σενα σε λενε πιτσιρικα και στραβωνεις;; Οταν μεγαλωσεις θα καταλαβεις!!

Οι Europe ειναι η πιο ΥΠΟΤΙΜΗΜΕΝΗ μπαντα…μαλλον μπερδευτικες…![/quote]

bitch κούκλα μου το ίδιο πιστεύει κι αυτός, απλά του αρέσει να μου τη λέει…

Από αυτά τα 10 albums δεν έχω ακούσει κανένα οπότε δε μπορώ να ψηφίσω :lol:

IMO ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ υπερτιμημένοι είναι οι Black Sabbath και ειδικά το ομώνυμο κομμάτι τους… Και μένα μ’αρέσουν, τους έχω και αφίσα στο δωμάτιο μου, έχω αγοράσει και 2 cd τους αυθεντικά, αλλά πιστεύω πως πολλοί υπερβάλλουν όταν μιλάνε γι’αυτούς… Αν το ομώνυμο κομμάτι τους το Black Sabbath γραφόταν εν έτος 2005 οι περισσότεροι θα έλεγαν ότι είναι μάπα… :roll:

ναι αλλα οταν γραφτηκε ηταν κατι το διαφορετικο…

καμμια σχεση τοτε με τωρα ρε.

Οι Floyd μετέφεραν το συναίσθημα πάνω στο πεντάγραμμο κι εσύ μου λές για Focus? Shocked
Πολύ καλό folk-rock συγκρότημα, αλλά δεν έχει σε τίποτα να κάνει με τις εικόνες και το trip των Άγγλων. 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O

siekkas APLA ELEOSSSSSSSS!!!

oxi k folk-rock i focus!!! se ligo tha mou pis oti i eloy pezoun country!!!

Αν το ομώνυμο κομμάτι τους το Black Sabbath γραφόταν εν έτος 2005 οι περισσότεροι θα έλεγαν ότι είναι μάπα…

Και αν οι iced earth επαιζαν το '70 θα ταν progressive

ΔΕΝ ΠΑΜΕ ΚΑΛΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ.

ban…TORAAA!!!