Πατάτες άλμπουμ που λατρεύουμε

Και γω,αν και γουσταρα πολυ αρχικα το this i love,τωρα δεν παιζει να το ακουσω,skip στο επομενο αμεσως…αλλα το chinese χωνει ομορφα,γαμω τους δισκους…

ειναι και αυτο.

Μέγκαντεθ - Ρίσκ :slight_smile:

Paradise Lost “Believe In Nothing”

Η πλειοψηφία το βρίσκει ως ένα από τα χειρότερά τους, αλλά τα Fader, I Am Nothing, Illumination, Mouth, World Pretending και κυρίως το φανταστικό Control είναι ΤΡΑΓΟΥΔΑΡΕΣ!

:cold::lol3:

εχει και ΠΑΥΣΗ! στο 0:36!

ΤΡΑΓΟΥΔΑΡΑ!

Και γω το λατρεύω, και νομίζω εκτος του Sell it to the World όλα είναι πολύ όμορφα κομμάτια (τουλάχιστον).

Mαλακία δίσκος :stuck_out_tongue: Μετά από αυτό τους παρακολουθώ με μισή καρδιά.

XΩΝΕΙ. Απλά δεν μοιάζει με entombed.

EΠΙΤΕΛΟΥΣ κάποιος είναι στα λόγια μου!!! Φταίει βέβαια που είσαι και ΠΟΛΥ ροκ.

Το έχω εκθειάσει σε πολλά ποστ, το άλμπουμ ροκάρει σχεδόν σα τα χελακόπτερα!:vibrate:

Oι ειδικοί το λένε πατάτα, αλλά είναι ο πρώτος death metal δίσκος που άκουσα ποτέ και τον λατρεύω!

Deicide “Insineratehymn”

δεν το λατρευω, απλα μ αρεσει και δεν το θεωρω πατατα
Crumbsuckers - beast on my Back (B.O.M.B)

το αλμπουμ που εβγαλαν οι προντιτζι το 2003

μ’αρεσει πολυ το “strange and beautiful” των crimson glory!

δεν είσαι μόνος :wink:

Πατατα ειναι καπως ‘χοντρο’ αλλα αρκετα αδιαφορο το λες.
Για μενα παντως οι Deicide ειναι μια μπαντα που εχει καθαρα δυο διαφορετικες
περιοδους στην δισκογραφια της.Πριν και μετα το When Satan Lives.

Το Fight For The Rock των Savatage, αν εξαιρέσεις τον άθλιο τίτλο και το απαράδεκτο εξώφυλλο είναι ένα ωραιότατο άλμπουμ. Δεν βρίσκω λόγο για να θεωρείται πατάτα. Φαίνεται πως η πιο “μέτρια” (ο Θεός να την κάνει) στίγμη τους ονομάζεται πατάτα σε σχέση με την υπόλοιπη δισκογραφία τους, ενώ για άλλους μπορεί και να ήταν το masterpiece της καριέρας τους…

Και έλεγα να το ποστάρω. Μεγάλη αλήθεια!

Ρε οι τύποι είναι οι Πάπες του μεταλ. Αλάθητοι.
Και για να πω την αμαρτία μου και ελπίζοντας να με συγχωρήσουν για αυτό, ποτε μου δεν τους είχα βάλει όσο ψηλα θα έπρεπε…