Πατάτες άλμπουμ που λατρεύουμε

Ο δίσκος αυτός είναι ο χειρότερος τους. Αλλά είναι μέτριος γαμώ, έχει κομματάρες!

Εν είναι πατάτα όχι όχι όχι είναι θεούληδες ρε και το same difference είναι απίστευτη ροκιά!

Eμένα με πιάνουν τρελά ντέρτια (δλδ να ρίξουμε και μια ζειμπεκιά φάση) με το Dark Ride των HELLOWEEN, αλλά δεν ξέρω αν θεωρείται νομίμως πατάτα.

(edit) Α, και το τελευταίο των KORN, το οποίο με συντρόφεψε σε μοναχικές στιγμές :roll:
αλλά παραδέχομαι ότι είναι επίσημη πατάτα. Όταν τους είχα δει λάιβ τα κομμάτια του μπροστά στα παλιά δεν έπιαναν μία. Κλονίστηκα για κανα δίωρο αλλά μετά μου πέρασε!

Υπαρχουν παρα πολλοι εδω που θεωρουν το Dark Ride ως ενα απο τα καλυτερα των
Helloween οποτε μην αγχωνεσαι.

μιλάμε για το - με άνεση - καλύτερο helloween της τελευταίας εικοσαετίας.

^
:yahoo::yahoo::yahoo:
=D>=D>=D>

Slayer - Undisputed Attitude
Iron Maiden - X Factor
Morbid Angel-formulas fatal to the flesh
Gamma Ray-powerplant (Ειδικα την διασκευη που έχει στο it’ a a sin την λατρευω)
Iced Earth-Horror Show

Το character των dark tranquillity θεωρειται πατάτα; :eek:
κατι τέτοιο διαβασα κάπου και τρελαθηκα. Μιλαμε για δισκαρα. Α ναι και το dark ride είναι ότι καλύτερο έχουν κάνει οι Helloween χωρις τον Kain Hansen.

ούτε το powerplant είναι πατάτα, ποιος λέει αυτές τις φήμες???


Now playing: Doro - We are the Metalheads
via FoxyTunes

Slayer πολυ καλο το undisputted attitude, αν και διασκευες.

Μοrbid angel ουτε κατα διανοια πατατα

Εβαλα στην λίστα άλμπουμ για τα οποία ειχα ακουσει και διαβάσει περισσότερα αρνητικά παρά θετικά σχόλια.

To Steal this album των SOAD οι πιο πολλοί το θεωρούν μούφα αλλά εγώ το λατρεύω…

WASP KILL FUCK DIE

Δεν ξερω γιατι ειναι πατατα αλλα για εμενα ειναι το καλυτερο τους, :roll:

ΙΜΜΟRΤΑL SONS OF NORTHERN DARKNESS, το οποιο εχει θαφτει απειρες φορες απο τον τυπο…εδω!

Ε και ποιος ειπε κακο λογο για το formulas8O

1)Deep Purple:’‘Come Taste The Band’’.Οταν βγηκε,οι Purple εφαγαν το κραξιμο του αιωνα.Κατ’εμε φοβερο album
2)Βlack Sabbath:’‘Technical Ecstasy’’.Δεν ειναι δισκαρα,αλλα δεν ειναι και πατατα!!!Πολυ καλος δισκος.
3)Dream Theater:’‘Falling Into Infinity’’.Απλα δισκαρα!!!
4)Βlack Sabbath:’‘Dehumanizer’’.Εχω βαρεθει να ακουω θαψιμο γι αυτη τη δισκαρα,που εχει μεσα τα:’‘I’’,’‘Computer God’’,’‘Master Of Insanity’’,’‘T.V Crimes’’ και’‘After All’’.
5)Rush:’‘Rush’’(Ομωνυμος).Θυμαμαι σε ενα αφιερωμα στους Rush sto Μetal Hammer,καπου το '99 η 2000,ο Περβανιδης ειχε βαλει 5/10 και πραγματικα γελουσα.Μπορει να ειναι καργα επιρρεασμενο απο Led Zeppelin,αλλα εχει κομματαρες μεσα.

Δεν είναι μούφα, απλά σου αφήνει αυτή την εντύπωση πως τα κομμάτια του είναι “ρετάλια” από το Toxicity.

  1. Aυτό όχι μόνο πατάτα δεν είναι, είναι δισκάρα!
  2. Σε αυτή την περίπτωση ο πατάτας είναι ο συντάκτης! :lol:

Έλα ρε, μέγιστη δισκάρα… Ποιός ΠΑΤΑΤΑΣ το έθαβε;; :lightsabre:

Αν βγαιναμε για μπυρες θα σου ελεγα την αποψη μου για το σχολιο στο 5,αλλα τωρα δεν μπορω.Επισης ποτε δεν θεωρησα τρομερο δισκο το '‘Psycho Circus’'των K.I.S.S κι ας ειχε παρει 9/10 στο Metal Hammer.Μονο ενα τραγουδι αξιζε κι αυτο ηταν το ομωνυμο.

ε, οχι και μουφα…

το ακουγε ενα ολοκληρο καλοκαιρι ενα στρατοπεδο στο κιλκις… :roll:

Το Hammer.

Όχι τόσο ότι είναι ρετάλια, όσο ότι είναι μια συλλογή ακυκλοφόρητων (κάτι που ισχύει πάνω κάτω). Λείπει η συνοχή που έχουν στους υπόλοιπους δίσκους. Βέβαια ότι περιέχει μέσα κομματάρες είναι δεδομένο (Mr. Jack :bow2:).

:smiley: Xεχε, θα γίνει και αυτό κάποια φορά που θα βρεθούμε στην ίδια πόλη! 8)

Αυτό εννοώ με τον όρο “ρετάλια”, ότι έμεινε έξω από το Toxicity. Χωρίς να σημαίνει πως δεν υπάρχουν μέσα και καλά ή πολύ καλά κομμάτια.

Οντως το Steal This Album δεν ειναι πατατα απλα δεν εχει αυτη την συνοχη που εχουν τα υπολοιπα albums των SOAD.
Εμενα μου αρεσε παντα παρα πολυ το ομωνυμο των Motley Crue με τον Corabi στα φωνητικα…

Υ.Γ. Το σχολιο για τους SOAD το εγραψα χωρις να εχω διαβασει το προηγουμενο post του ChrisP. Μετα το ειδα.