Πατάτες άλμπουμ που λατρεύουμε

E καλα επρεπε να το φανταστω… Θυμασαι και συντακτη???

στην κριτική μια χαρά τα έλεγε για το φόρμιουλας.

Απλά στην κριτική του γκειτγουέης 3 χρόνια μετά έλεγε πως είναι πολύ ανώτερο από το ανέμπνευστο προηγούμενο. Αναστόπουλος ή Πούσιος ήτανε.

Μαλιστα… Κλασικη δλδ συνταγη χαμμερ

Ο Πουσίος ήταν. Στις κριτικές πάντα καλά τα λένε τα θαψίματα πέφτουν αργότερα. Πάντως για το formulas ειχα ακουσει θαψιμο και απο κανα 2 γνωστους μου τότε που ήταν στην φαση (τωρα παντρευτηκαν και “σοβαρευτηκαν” :lol: )

εγώ δεν μπορώ να εκφέρω άποψη για το formulas γιατί ήταν το δεύτερο ΜΑ άλμπουμ που άκουσα όταν βγήκε. Σίγουρα δεν είναι Covenant ας πούμε, αλλά το λατρεύω.

Invocation of the Continual One Ω ΡΕ!!!

Mα κι εγω το λατρευω… Σιγουρα δεν ειναι Altars of Madness, ομως:p

Απο Μ.Α. μόνο το τελευταίο με χάλασε λίγο και αυτο περισσότερο λόγω παραγωγης, άλλαξαν στουντιο και τους βγήκε πολύ πριμαριστο αν και είχε κομματαρές μέσα.

Ενα album που πραγματικα μου αρεσε πολυ ,αλλα εχει φαει τρελο θαψιμο και που ο ιδιος ο καλλιτεχνης του το εχει ψιλογραμμενο,ειναι το ‘‘Eclipse’’ του Y.Malmsteen.Ενταξει υστερει σε σχεση με τα πρωτα,αλλα ηταν καλο.

Για το Formulas Fatal To The Flesh, έπεσε θαψιματάκι στο death metal κομμάτι του αφιερώματος του Hammer για τα 90’ς (Άυγουστος 2000), το οποίο είχε κάνει ο Αναστόπουλος. Γενικά σε κείνο το αφιέρωμα, αυτά που θάβονταν μπαίναν στις “αμφιλεγόμενες” κυκλοφορίες κάθε υποκατηγορίας.

Σαν το Electric Scum ας πούμε? Μεγάλο μπάζο είμαι σίγουρος:lol::lol:

Έτερον εκάτερον, το internet ακόμα δεν είχε την διάδοση που έχει σήμερα, mp3 δεν υπήρχαν, οπότε το τι έγραφε το Hammer στα αφιερώματά του ακόμα έθετε τα στάνταρτς.

Και κυρίως αναφέρομαι στις “αμφιλεγόμενες κυκλοφορίες” από μεγάλες μπάντες.
Τύπου Host etc.

α μπράβο, γι αυτό θυμόμουν και τον Αναστό (rexona uber alles ρε!).

Πάντως πέρα από αυτά, γεγονός είναι ότι κομμάτια σαν το Heaving Earth ή το Bir Ur Sag ακόμα ΧΩΝΟΥΝ στεγνά. Ίσως να του λείπει η ατμόσφαιρα του Altars of Madness και των υπόλοιπων επών με Vincent αλλά μια χαρά δίσκος είναι! Εγώ το θεωρώ και λίγο ανώτερο κι από το Gateways to Annihilation κιόλας.

Στο ίδιο αφιέρωμα ειχαν βάλει στα αμφιλεγόμενα και το powerplant απο gamma ray το οποίο αργοτερα ο Περβανιδης δεν σταματησε να θαβει σε κάθε ευκαιρία. (για αυτον που ρωτησε ποιος θεωρει το powerplant πατάτα, πιο πριν).

Απο Morbid Angel τα Gateways to Annihilation και Covenant είναι μάλλον τα 2 αγαπήμενα μου. Το Formulas ακολουθει μαζι με την υπόλοιπη δισκογραφία τους (ειπαμε εκτος απο το heretic).Πάντως είναι πολύ “άρρωστο” άλμπουμ ίσως και το πιο αρρωστο που βγαλαν.

νταξει δεν το λατρευω αλλα μου φαινεται πολυ καλο το ‘‘rubbit don’t come easy’’ απο helloween αν και πολλοι εχουν διαφορετικη αποψη

Το formulas και εγω το θεωρω το πιο καλο της tucker περιοδου (ενταξει ακολουθει κατα ποδας το gateways to annihilation), μην πω ξεπερνα και το domination…

ε ναι, μην το πεις καλύτερα… :p:lol:

Εγώ προτιμώ Gateways από Domination !

Steve Tucker = Death Metal φωνάρα

.-

Τwisted Sister-Love is for suckers…μακαρι να επαιζαν ζωντανά εστω τον ομώνυμο υμνο…

Μπραβο,εννοειται!!Κι οχι μονο τον ομωνυμο υμνο ,αλλα και το ‘‘Wake Up(The Sleeping Giant)’’.

το Horror Show των Iced Earth που αν και όπου διαβάζω κριτική μέτριο το ανεβάζει - χάλια το κατεβάζει εμένα με πορώνει . 8)