Πατάτες άλμπουμ που λατρεύουμε

για την τελευταια προταση μιλαω.

Σε συζητήσεις που κάνω με γνωστούς, στο internet που έχω δει, δεν το έχουν και στην μεγαλύτερη εκτίμηση, μπορεί να μην το θεωρούν πατάτα, αλλά πιστεύω αξίζει κάτι περισσότερο, από ένα απλά καλός δίσκος.

και το come clarity θα πω, που όντως δεν είναι η δισκάρα, αλλά μου αρέσει να το ακούω.

Νομιζω οτι γενικα, το Master of Puppets το Powerslave και το Operation Mindcrime δεν θεωρουνται πατατες απο την πλειοψηφια

oh lawdy

Ναι εννοείτε ότι δεν μιλάω σοβαρά, στο άλλο τόπικ για τους “δίσκους-μεγαθήρια που δεν μας κάνουν καμμία εντύπωση” ξεχάσαμε και αυτά που ξέραμε με αυτά που γράφτηκαν. Τι Painkiller, τι Βritish steel, τι Dark side of the moon, τι Blizzard of Ozz, όλοι φάγανε καλά.

On topic, αν το Turbo θεωρείτε πατάτα τότε αυτή είναι η απάντηση…

Α οκ my bad τοτε :). Νταξει καμια φορα δεν ξερεις ποτε ο αλλος μπορει να σοβαρολογει. Ακριβως γι’αυτο που ειπες κι εσυ οτι στο αλλο θρεντ ξεχασαμε κι αυτα που ξεραμε. Αλλα οκ, γνωμες ειναι αυτες. Αν δεν ειχαμε κατι περιεργο να πουμε που παει κοντρα στην πλειοψηφια δε θα γραφαμε σε αυτο το θρεντ

Motorhead - On Parole…λατρεία και για τον δίσκο, και για την μπαντάρα με τον μοναδικό Θεό:):!:

Νομίζω θα βάλω το Train of Thought από Dream Theater…

Είναι πολλά ρε γμτ…που να τα θυμάμαι όλα; :smiley:

Το πρώτο που μου ήρθε στο μυαλό.
Πατάτα για τους περισσότερους, μέτριο για πολλούς, λατρεμένο για πολύ λίγους:

Δισκάρα.Το τέταρτο αγαπημένο.

Το Lock Up The Wolves. Πολλοί μιλούν για μάπα line-up, έλλειψη έμπνευσης, κτλ, κτλ, άστους να μιλάνε.

To Strange Highways & Angry Machines. Συγγνώμη κύριοι, αλλά τα άλμπουν είναι χέβι μέτσαλ και χώνουν.

Το Ram It Down. Και γαμώ τα άλμπουμ. Eπειδή προηγείται του επαναστατικού Painkiller, δεν σημαίνει ότι δεν γαμεί.

Και ναι, το Matter of Life and Death. Και οι συνθέσεις μου αρέσουν, και τα lyrics σε πολλά σημεία.

ΛΟΛ. Πατάτα λέει το Train of Thought.

ον τοπικ:

~ St. Anger περιέχει μερικές φοβερές συνθέσεις και riffs.
~ Horror Show επίσης, και μάλλον είναι και το τελευταίο ανεκτό άλμπουμ των Iced Earth, το οποίο ήρθε με κεκτημένη ταχύτητα από την επιτυχία του 3πλού live και των άλλων.
~ Tormato των Yes, σαφώς και δεν αγγίζει την τελειότητα των προηγούμενων, αλλά γενικώς είναι υποτιμημένο.
~ Tribe των 'Ryche, μάλλον το κορυφαίο της μετα Promised Land εποχής.
~ In The Absence Of Truth μια χαρά δίσκαρος ! (σίγουρα οχι πατάτα όπως αφήνεται να εννοηθεί απο αρκετούς)

αυτο.

Αν κατάλαβα καλά, μιλάμε για άλμπουμ που οι άλλοι θεωρούν πατάτα, ενώ εμάς προσωπικά μας αρέσουν πολύ! Ε, σε αυτή τη κατηγορία ανήκει το Train γιατί έχει πολύ κόσμο που το θάβει… Οπότε το “ΛΟΛ” σου δεν έχει νόημα :slight_smile:

Βασικά πάει σε κείνους που το θεωρούν πατάτα.

Το Ultimate Sin ο ίδιος ο Ozzy το χει χαρακτηρίσει αλκοολική πατάτα.
Έχει μέσα κομματάρες όμως και πρωτοεμφανίζεται σε αυτό ο Randy Castillo.

Ουπς, γράψε λάθος :slight_smile:

Θυμήθηκα επίσης το Triarchy of the Lost Lovers. Ξέρω ότι σήμερα αρκετοί θα το εκτιμούν, αλλά όταν είχε βγει εμένα μου άρεσε και όλοι με βρίζανε :stuck_out_tongue:

Crimson glory-strange and beautiful
Kreator-Endorama
Wasp-Helldorado
Kiss-animalize

Kαλα ντάξει, θα είχε πιει κάτι παραπάνω. Υπερδίσκαρος όμως, ότι καλύτερο έβγαλε σόλο μαζί με το Blizzard…

Ασχετο.
Γιατί εννοούμε κατι κακό με τον όρο “πατατά” αφού κυριολεκτικά πρόκειται για το καλύτερο συνοδευτικό φαγητού έβερ?

και μην ξεχνάμε και τον patatesftw ε!