Πατάτες άλμπουμ που λατρεύουμε

  • οχτάρι ξαπλωμένο.

Mάλλον το έχετε ήδη πει αλλά ας το πω κι εγώ, το St. Anger λοιπόν, έχει αρκετά καλά τραγούδια και προσπαθώ να το ακούω ολόκληρο(λίγο δύσκολο βέβαια).

Πως το εννοεις αυτό? Το λατρευεις αλλα δυσκολευεσαι να το ακούσεις ολόκληρο επειδή έχει μόνο μερικα καλα κομμάτια μέσα?

“Λατρεύω” το μισό ας πούμε, το άλλο μισο ίσως με καλύτερο ήχο να το λάτρευα κι αυτό, είναι περίεργο αλλά είναι κάποιες φορές που βάζω αυτόν τον δίσκο και με φτιάχνει πολύ. Άλλες πάλι λέω “τους μαλάκες πως κατάφεραν και έβγαλαν τέτοιο δίσκο μετά από τόσες δισκάρες?” Έχω πρόβλημα ε? :stuck_out_tongue:

Απ’ τα αγαπημένα μου και μένα.

σύμφωνα με την πλειοψηφία, τα Courts of Chaos και Out of the Abyss των Manilla Road θεωρούνται τα χειρότερα της πρώτης περιόδου. εμένα όμως είναι 2 απο τα τρία αγαπημένα μου

Λατρεύω Louder than hell, μου αρέσει το Instant clarity-Michael Kiske :oops:
Και Chapter VI βέβαια,που αναφέρθηκε, αλλά δεν ξέρω κανέναν που να το θεωρεί πατάτα…Ξέρω οτι το κράζανε όταν βγήκε, λόγω διαφορετικότητας, αλλά μετά το αποδέχτηκαν.:slight_smile:

Σωστός όποιος αναφέρθηκε στο Tormato των Yes.Δισκάρα.

the battle rages on και γενικα οτιδηποτε απο purple απο το 90 και μετα που απο την πλειοψηφια των ακροατων θεωρουνται πατατες…
τα ιδια περιπου για sabbath
το turbo απο priest επισης εχει φοβερα κομματια μεσα (απο μουσικης πλευρας ναι-οι στιχοι του ομωνυμου ειναι απο τους πιο ηλιθιους που εχω ακουσει ποτε:lol:)…
δεν ειμαι σιγουρος αν πρεπει να βαλω το st anger…ακομα ειμαι διαχασμενος μεσα μου…εχει πολυ καλες συνθεσεις μεσα ομως καποιες μετριοτητες εως και χαζομαριτσες χαλανε το συνολο

Oσα Manowar εχουν φαει θαψιμο τα λατρευω. fighting the world (αν και το '87 αποθεωθηκε απο το χαμερ, λογω πρασουλα), louder than hell (logan σας γαμει), gods of war (σας τον χωνει ο odin).
Venom - Prime Evil (γαμει πωπουδακια)
Black Sabbath - Born again
Black Sabbath - dehumanizer
Black Sabbath - forbidden (tony martin absolute fan)
Iron Maiden - X Factor (η τολμηρη ωριμη ενδοσκοπηση του Steve Harris. Δεος)
Yngwie Malmsteen - Eclipse
KISS - dynasty
Crimson glory - strange and beautiful
Anathema - a fine day to exit
Paradise Lost - Host
Sisters of mercy - vision thing

μαζί σου

Slayer - Undisputed Attitude

Το βάζω μετα το Operation : Mindcrime II…

Βefore the Dawn είμαι μαζί σου, ειδικά για το Dehumanizer και το Eclipse. Να με συμπαθάτε, αλλά δεν πρόκειται για πατάτες, αλλά δισκάρες.

Δεν χρειάζεται να κοκκινίζεις είναι φοβερό :drunk:
Άσε που ακους να solarei Adrian Smith και Kai Hansen σε κανα δυο κομμάτια

Σοβαρά τώρα θεωρείται πατάτα αυτη η ασσύληπτη δισκάρα; Αν ναι συμφωνώ. Λέω επίσης το Divine Intervention που απορώ γιατί πολλοί το θάβουνε, εγώ πιστεύω οτι ήταν το τελευταίο 10/10 άλμπουμ τους.
Βάλε κ St.Anger που γαμεί και έχει θεϊκό ήχο στα νραμς. Αυτά, δεν μου έρχεται άλλο.

Κι εγω με τον BtD. Πειτε με αμπαλο αλλα το X Factor μου αρεσε αρκετα.
Τωρα θα μου πεις εδω ειδαμε αλλον που του αρεσε το Virtual XI (απο το οποιο τα μονα κομματια που συμπαθω ειναι το clansman και το como estais amigos) οποτε μπορουμε να ειμαστε αμπαλοι παρεα :):drunk:

Βασικά, εγώ συμφωνώ με BtD για Born Again !

Δε ξερω αν θεωρειται πατατα αλλα το enemies of reality των nevermore οταν βγηκε δεν ενθουσιασε και παρα πολυ κοσμο.Εμενα μου αρεσει πολυ.

Νομιζω εχει φαει πολυ κραξιμο λογω της κακης παραγωγης του και μονο αλλα ειναι δισκαρα. Ευκολα απο τα αγαπημενα μου. Το κωλοχαρηκα οταν βγηκε