Κουλά όνειρα σχετικά με μεταλ (συγκροτήματα-συναυλίες κλπ)

^^^
:|:|:|:|:|:|:|…(Ν αμήχανα προσωπάκια, όπου Ν ανήκει στους φυσικούς αριθμούς)

Εγώ πάλι προχθές είδα κάτι σχετικό με Solitude Aeturnus και το artwork του Damage Done των Dark Tranquillity, αλλά δεν θυμάμαι τίποτα, ήταν πολύ σκοτεινή γενικά η εικόνα (όχι πως αν δεν ήταν θα έβγαινε άκρη…)

Κουλά όνειρα revisited…

Φρεσκαδούρα:
Υποτίθεται μόλις ήρθαν οι Metallica για ένα live και το μαθαίνω τελευταία στιγμή κατά τύχη από μια γκόμενα (και πάμε μαζί προφανώς). Το live κλασικά γίνεται υποτίθεται στη Μαλακάσα, αλλά όταν φτάνω στο μέρος, δεν μοιάζει με το tera vibe.
Σκέφτομαι από μέσα μου “γαμώ! θα τους δω 2 χρονιές σερί” και πάω προς τον χώρο όπου υποτίθεται θα γίνει η συναυλία… αλλά έχει λίγο κόσμο (για την ακρίβεια είμαστε στην αρχή καμιά 20αριά άτομα και πολύ λέω :-s ) και είναι σε έναν περίεργο χώρο με ένα κτίριο. Τελικά βγαίνει το συγκρότημα, αλλά από τους Metallica είναι μόνο ο Hetfield και ο Ulrich, ενώ κιθάρα/μπάσο είναι 2 άγνωστοι (και καλά από άλλο γκρουπ, ως γκεστ σταρ ξέρω 'γω… εμμμ μου θέλετε συνεργασία με Megadeth και βλέπω εφιάλτες μετά :stuck_out_tongue: ). Μετά από λίγη ώρα μαζεύετε και άλλος κόσμος, αλλά σε κάποια φάση ο Hetfield κατεβαίνει (ναι, η συναυλία τελικά γινόταν στον 1ο όροφο του κτιρίου που έλεγα πριν, αλλά δεν θυμάμαι πως βρεθήκαμε πάνω :-s ) και πάω κάτω να τον ρωτήσω τι τραγούδι θα παίξει στη συνέχεια… τον βλέπω χωρίς κιθάρα όμως… τον ρωτάω έτσι κι αλλιώς και μου λέει “Seek and destroy” και σκέφτομαι… τόσο νωρίς; ακόμα δεν αρχίσανε και το παίζουν ήδη… Και μετά ακούω άλλον να τραγουδάει στη θέση του Hetfield και ξενερώνω!
Αυτά σε γενικές γραμμές!

[SPOILER]ξέρω είμαι φανμπόις :p[/SPOILER]

[SPOILER]πρέπει να πάω να δω ψυχίατρο τελικά; :-k :-s [/SPOILER]

όνειρο με terra vibe και όροφο εχω δει και εγω.! αλλά με Maiden.! και μερικούς άλλους που είχαν έρθει να αράξουν με εμένα.!

Eγώ ρε γαμώτο ότι όνειρο και να δω σχετικά με το μέταλ θα αφορά τους metallica. Και να πεις και ότι τους πολυακούω .:dunno:

Iron Maiden σε πανηγυρι με πλαστικες καρεκλες και McBrain στα φωνητικα εχει δει κανεις, ομως;;; 8)

Το πιο καμένο όνειρο που έχω δει με Queensryche(διακοπές γαρ) και ελπίζω όχι το μοναδικό, έριξα πολύ γέλιο μόνος μου προσπαθώντας να μην το ξεχάσω. Μετά καταγράφηκε γραπτώς οπότε όλα οκ.[SPOILER]

Ο Alpha, λέει, είχε αποφασίσει να κάνει live αναμετάδοση μια εκτέλεση του Mindcrime στην Πλατεία Νερού από τους καλλιτεχνάρες του Greek Idol… Και μάλιστα σκεφτόμανε (στο όνειρο πάντα!) ότι ήταν μεγάλη μαγκιά του καναλιού να φέρει στην ελληνική τηλεόραση τέτοια ΔΙΣΚΑΡΑ. Πάω λοιπόν κι εγώ με την ελπίδα να δω κάτι καλό. Τεράστιο πανό Mindcrime, η Κορομηλά να παρουσιάζει :lol: και ένα συνονθύλευμα από μπόλικα samples και playback, γυναικείες χορωδίες από πίσω (πάντα με την υπογραφή ποιότητας του Greek Idol) και μπροστά οι καλλιτεχνάρες να πετσοκόβουν τα κομμάτια. Και εκεί που έιμαι έτοιμος να αφεθώ στην ελληνική υποκουλτούρα, βγαίνει ξαφνικά ο Tate με εμφάνιση εποχής OMII. Παίρνει το μικρόφωνο και λέει κάτι σε στυλ "Ζητώ συγγνώμη για τη χαμηλή ποιότητα ως τώρα, θα ξεκινήσουμε τώρα το Mindcrime από την αρχή the way it should be done(μεταξύ μας θα τον προτιμούσα να βγει στο “Religion and sex are powerplays…” και να σκάσουν DeGarmo, Wilton από πίσω, αλλά ας όψεται, αρκετή φαντασία για μια μέρα. Ξεκινάει κι εγώ με κάτι κοντινούς μου αρχίζουμε και πορωνόμαστε μανιωδώς, ενώ ο άλλος κόσμος νέκρα. Παρά την τρελή πόρωση όμως καταλάβαινα ότι ο Tate δεν τα έβγαζε καν τα κομμάτια και θλιβόμουν μέσα μου(ναι, στο όνειρο γαμώτο!) Τελειώνει η παράσταση και γυρίζω σπίτι μου. Με το που μπαίνω χτυπάει το τηλέφωνο, το σηκώνω.
-Hello?
-Hey, it’s Geoff.
-Geoff, you mean…Geoff Tate???
Χάνεται ο ήχος, ακούω κάτι παρεμβολές και μετά ακούω την φωνή του καργιόλη του μάρσιαν(I swear!)
-Σόρρυ φίλε, εδώ αναλαμβάνω εγώ.
Κλείνω το τηλέφωνο ρίχνοντας χριστοπαναγίες. Αργότερα μαθαίνω από τον καργιόλη τον μάρσιαν ότι είχε κλείσει συνάντηση για συνέντευξη και καταλάθος έκτράπη η κλήση(ναι, το ξέρω, wtf) αλλά, αφού μιλήσαμε που μιλήσαμε και είμαι και τόσο φαν, θα έπαιρνε κάποια στιγμή να μιλήσει μαζί μου. Εγώ σχεδίαζα να του κάνω εποικοδομητική κριτική, αλλά μόλις βάρεσε το τηλέφωνο, μάλλον ξέχασα τα πάντα και άρχισα το γλείψιμο. Congratulations mr.Tate, και you were amazing mr.Tate και λοιπά. Το μόνο που του είπα ήταν:
-I heard you were sick the past few days, was it true?
-Yes, it was.
-Is that why you performed with less power than usual on some of the songs?
-…Yeah, that could be it.
-Then get well soon, sir.
-Thank you.
Και στο τέλος:
-I wish you the best, mr.Tate.
-Same to you, Vagelis.

Ντρέπομαι για λογαριασμό μου, το ξέρω. Να σημειώσω πως το όνειρο το είδα την τελευταία μέρα των διακοπών, χωρίς Ίντερνετ σπίτι μου για 2 βδομάδες (ultimately ένας και κάτι μήνας) και χωρίς να έχω ακούσει Queensryche την τελευταία βδομάδα. Βγάλτε τα συμπεράσματά σας. Ψόφος στον κωλόφαρδο αρειανό. Και… όπως είχα σκοπό να όταν γύρισα…

I’M BAAAAACK ΛΕΧΡΙΤΕΣ!!!

Δύο ακροάσεις του Mindcrime με έκαναν να σκεφτώ σοβαρά να μη ποστάρω το άνωθεν κείμενο. Η ανάγκη μου για προβολή τελικά υπερίσχυσε.*[/SPOILER]

Πριν λίγες μέρες είδα ένα όνειρο σχετικά με Judas Priest. Πάω στην κουζίνα μου και ξαφνικά βλέπω πάνω στο ψυγείο, το οποίο είχε ύψος περίπου 3 μέτρα, τον Halford να πηδάει κάτι γκόμενες (!!! ΝΑΙ… ο Halford). Μου κάνει νόημα να ανέβω και γω. Μου δίνει το χέρι, πηδάω και το πιάνω και με αρκετή δυσκολία ανεβαίνω και γω στο ψυγείο.
Έτσι, αρχίζουμε και πηδάμε και οι δύο τις γκόμενες παρτούζα…:-k:|:|:|
Εκεί κάπου ξύπνησα…
Τελικά οι διακοπές ευνοούν τα όνειρα σχετικά με το μεταλ…

ΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!

Μιλαμε πηρα συνεντευξη απο τον Geoff. Κανονικη χαλαστρα σου εκανα ε, μετα απο την real time με το σετλιστ των Φεητς, τωρα αυτο!

:lol::lol::lol:

Οκ guys, o Martian μας στοιχειώνει κι εγώ είδα στον ύπνο μου ότι γνώρισα τον Coverdale… Πράγμα που θα παραμείνει όνειρο φυσικά…!

χαλαει η φωνη του Robb Flynn και μου ζητα να τραγουδησω στη θεση του
ασε που μου ζητα να του γραψω και τραγουδια :lol::lol::lol:

Μόνο στα όνειρα… εγώ πάλι είδα ότι έπαιξα με τη μπάντα που ξεκίνησα μόλις τώρα, στο Wembley (μεγάλο όνειρο) support και έτσι γνώρισα τον Coverdale… (these dreams will never come true… FUCK!)

Μαλάκα κι αυτό ήταν πριν το Φέητς. Σκέπσου να ήταν μετά δηλαδή.

Mαλακα εχω δει εγω, αλλα κανονικα με Dickinson στα φωνητικα :wink:

Ρε 'σεις! Ο Slash έβγαλε σουγιά να με ληστέψει 8O 8O 8O 8O 8O

Λοιπόν, την Παρασκευή είχα να κάνω μια ομιλία σε ένα οδοντιατρικό συνέδριο στην κοσμοπολίτικη Δημητσάνα (!?). Το προηγούμενο βράδυ είχα το κλασικό άγχος, το γνωστό stagefright, το οποίο δεν φεύγει εντελώς όσες φορές κι αν το έχεις ξανακάνει. Με παίρνει ο ύπνος με το ζόρι λοιπόν και βλέπω όνειρο…
Είχα λέει μπει στην αίθουσα διαλέξεων, αρκετός κόσμος από κάτω, φτάνει η σειρά μου και ακούω το όνομά μου. Μάλιστα πρέπει να φόραγα και κοστούμι αν θυμάμαι καλά (κάτι που στην πραγματικότητα δεν παίζει, πουκαμισάκι και πολύ είναι). Ανεβαίνω λοιπόν στο βήμα και προλογίζω κλασικα “αξιότιμο προεδρείο, αγαπητοί συνάδελφοι, καλημέρα σας…”. Και εκείνη τη στιγμή ακούγεται με τσίτα ένταση από τα ηχεία το Harder Than Steel από Jag Panzer! Ω, ναι!!! Έπαιζε σε όλη τη διάρκεια της ομιλίας και από κάτω έπεφτε ξύλο! Εννοείται ξύπνησα γκαβλωμένος και το άγχος το ψιλοξέχναγα κάθε φορά που έπαιζε στο μυαλό μου το ριφφάκι.

Άνετα φαντάζομαι ένα μάτσο κουστουμάτους να χτυπιούνται μανιωδώς κάτω από το βήμα(?), με τους τροχούς(και τις χαίτες) να ανεμίζουν. Γέα.

[SPOILER]Ποια ομιλία; Εγώ και στόνειρο νάμουνα έριχνα στέητζ ντάηβ αυτομάτως.[/SPOILER]

ήμουνα σε κάποια συναυλία στο ΟΑΚΑ , και ξαφνικά περνάει ο slash ξυρισμένος ΓΟΥΛΙ !!! δεν έμοιαζε πολύ αλλα ήμουν σίγουρος πως ήταν αυτός - φάση: Ο! Ο ΣΛΑΣ ! -, προσπάθησα να τον φτάσω αλλα χάθηκε μέσα στο πλήθος .

Λέτε να τα ξυρίσει ?

Ε ξύρισε την μασχάλη του, τώρα όλα είναι πιθανά.

προχθες ειδα οτι περναγα απο την πλατεια κ ειχε συναυλια ο αλις κουπερ και μολις με ειδε να περναω με φωναξε να παιξω κιθαρα στο bed of nails και εγω κοκκινησα γιατι μου ριξανε το φως του προβολεα και γυρισε ο κοσμος και με κοιταγε,
αλλα μιας και με φωναξε ειπα στον υπνο μου να μην του χαλασω χατιρι και πηγα τςς 8)

ειδα μια αφισα στο δρομο να λεει οτι οι Machinae Supremacy ερχοντουσαν αθηνα, headliners σε συναβλια! πορωση!

…μεχρι να καταλαβω οτι ηταν ονειρο…