Κουλά όνειρα σχετικά με μεταλ (συγκροτήματα-συναυλίες κλπ)

Αυτό το βλέπω κι εγώ συχνά:lol:
Το υπόλοιπο είναι ό,τι πιο άκυρο:|

Πάντως, έχω ξαφνιαστεί που βλέπετε τόσα όνειρα με μπάντες!! Εγώ συνήθως βλέπω με άτομα που ξέρω, το πολύ-πολύ κάναν ηθοποιό ή φανταστικό πρόσωπο.

Γαμώ τη πουτάνα μου χτες στο όνειρο μου και καλά μπήκα στο rocking και βλέπω τοπικ “εφυγε” ο Λαμπρής (αυτός των Theater)

Aν γίνει τπτ τέτοιο θα πάω να κλειστώ σε σπηλιά!

[B][U]ΚΟΡΥΦΑΙΟ ΜΟΥΣΙΚΟ ΟΝΕΙΡΟ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΕΠΟΧΩΝ!!![/U][/B]

[SIZE=“5”]ερχονται οι Blind Guardian ξανα αθηνα!!![/SIZE]
ειμαστε ολοι πορωμενοι και μες την χαρα και ξαφνικα βγαινει ανακοινωση απο τον χανσι, οτι η συναβλια θα μαγνητοσκοπηθει!!!
ομως οχι απλη μαγνητοσκοπηση!!! αναφερει οτι θα υπαρχει μια εκπληξη που αυτο θα μπορουσε να γινει μονο στην ελλαδα.
της πουτανας στην προπωληση! sold out σε λιγες ωρες.

ερχεται η μερα (νυχτα της συναβλιας), οπου γινεται σε ενα κλαμπ (που δυστυχως δεν υπαρχει στη ελλαδα) που ειναι τεραστιο!, ειναι 6 φορες σε μηκος οσο το φαζ και 2 σε πλατος, συν εναν μεγαλο εξωστη πανω σε ημικυκλικο σχημα. ομως παρολο που ειναι sold out, η αρενα ειναι γεματη κατα το 1/3 (???)
ολοι ειναι αποριμενοι, μεχρι που σκανε μυτη καμια 300-500αρια παληκαρια ντυμενα με στολες. τι στολες? πανωπλιες, κρανη, σπαθια και τα συναφη.
τελικα οπως αποδικνυεται ενας μεγαλος χωρος μπροστα στην σκηνη, εχει κλεισει ειδικα για αυτους, (που ειναι μελη του rocking.gr και αλλων φορουμ οπως και του ελληνικου φαν κλαμπ) ολοι ντυμενοι θεματολογικα με κατι απο τον τρωικο πολεμο(!!!).

η συναβλια ξεκιναει με into the storm κλασσικα, και αφου ακολουθησει ενα απιστευτο setlist, φτανει η στιγμη και παιζουν το And Then There Was Silence, σε ενα υπερ-extended version(γυρω στα 30 λεπτα)…
στο οποιο βεβαια ο καθενας εχει τον ρολο του, και βλεπεις να αναπαρασταται πληρως ο τρωικος πολεμος, σε παραλληλια με το τραγουδι. ΚΟΛΑΣH!!!
(εγω ημουν ντυμενος αγγελιοφορος των θεων-χαρος :D)

μετα encore με welcome to dying, the bard’s song και τα δυο, valhalla και τελος με mirror mirror…
στο τελος να γινεται ενας διαγωνισμος που να λεει οτι οι τρεις πρωτοι που θα φτασουν στο πισω μερος του κλαμπ, θα κερδιζαν κατι (δεν θυμαμαι ακριβως), αλλα θυμαμαι οτι τρεχαμε σαν τρελοι μετα, με εμενα να βγαινω τριτος στο τσακ, πρωτος ενας που ετρεχε σαν τρελος, και δευτερος να βγαινει ενας με αλογο (?!?!wtf?!?8O)

μετα θυμαμαι να βγαινουμε ολοι μαζι και οι 300-500 φωτο με μπαντα και τα συναφη.
η συναβλια τελειωνει, με τελικο απολογισμο 3 ωρες και 35λεπτα!!!
τελος θυμαμαι τον εαυτο μου να μιλαει με τον χανσι μετα τα αυτογραφα.

το κακο με το ονειρο αυτο ειναι οτι

[SPOILER]ΜΟΝΟ ΣΤΑ ΟΝΕΙΡΑ… :cry::cry::cry:[/SPOILER]

Πραγματικα επος το ονειρο σου, Blaine!

το οτι έχεις χρόνους στο όνειρο με σκοτώνει…

*είχες φάει βαριά?

Εγω τις προαλλες ειδα οτι ηρθαν οι Five Finger Death Punch και επαιξαν στο An… οτι να ναι δλδ:p

σιγά τα αυγά…εδω οι metallica έχουν παίξει στο μαγαζί με τα ηλεκτρονικά που πήγαινα 15 χρόνια πριν…

*και μου έκοβε την θέα μια κολόνα …και εγώ το ζώο δεν έκανα λίγο πιο κει

Σιγά ρε. Εγώ είδα metallica να παίζουν στο σπίτι μου. \m/

Α και γω έχω δει όνειρο με Metallica (τι διάλολο, ομαδική παράκρουση είναι?). Μάλιστα έπαιζαν σε ένα θέατρο και κόσμος υπήρχε μόνο μεταξύ της σκηνής και της πρώτης σειράς των καθισμάτων, δηλαδή ζήτημα 50 άτομα.

και γω πέρσυ πρέπει να είχα δεί τουλάχιστον 20 όνειρα με μετάλλικα.
τρελό κάψιμο θυμάμαι μέχρι που ανακοινώθηκαν στο σόνισφηρ και μετά έτρεμα.
θυμάμαι ένα από αυτά…ξεκινάω για την συναυλία τους αλλά δεν κατάφερα να φτάσω…πέρναγα μέσα από κάτι αγρούς με άλογα μπερδευόμουν στα στάχυα και έκανα σαν τρελός για να φτάσω. ήμουν στο πάτωμα και δεν μπορούσα να σηκωθώ…εφιάλτης ήταν! :lol:

εγω λεει ειχα παει στον κουρκουλη και αρχισε να τραγουδαει το nightwing των sabbath

nope… :smiley:
δεν θυμαμαι ολη την συναβλια. θυμαμαι την αρχη, και απο το And The There Was Silence και μετα. μετα αφου μιλαγα με τον χανσι μου εδειξε κατι σε ενα laptop, και καλα κατι στοιχεια για την μαγνητοσκοπηση και ελεγε “total running time: 03:35:%%” (δεν θυμαμαι και τα δευτερολεπτα-αν και νομιζω οτι ηταν 56 η 59 η κατι που να μοιαζει με τους 2 αριθμους αυτους…) απο εκει καταλαβα ποση ωρα ηταν η συναβλια:p

Θ.ελω κι εγώ να δω κάτι τέτοιο.ρε γμτ σπανίως τα θυμάμαι

θελει κολπο! :stuck_out_tongue:

[SPOILER]βασικα, απλα οταν ξυπνας, το πρωτο πραμα που πρεπει να σκεφτεις ειναι το τι ονειρο ειδες. βοηθαει να εχεις κλειστα τα ματια οταν σκεφτεσαι.

και αμα τυχον δεις συναβλια ετσι, ειναι πολυ πιθανο να σου μεινει η εμπειρια οτι πραγματικα ακουγες τα τραγουδια οπως θα ηταν και στην πραγματικοτητα! η αισθηση τα σπαει!!! :)[/SPOILER]

χτες είδα όνειρο ότι οι slayer έπαιζαν σπίτι μου! τι εμπειρία και αυτή…θυμάμαι που ο araya φώναζε angel of death σαν τρελός και επίσης θυμάμαι και τον kerry king να παίζει το ριφφ που αλλάζει στην μέση και το σόλο. κάποια στιγμή όμως λέει κάποιος γείτονας είχε φωνάξει την αστυνομία και άκουγα τις σείρηνες στο σόλο του angel of death. όταν βγήκαμε όλοι έξω (ήταν και κάπιοι γνωστοί μου) είδαμε τους αστυνομικούς να μας λένε “put the gun down slowly” και ήμασταν όλοι με τα χέρια ψήλα. ο kerry king τα 'χε πάρει πάρα πολύ άγρια, είχε γίνει κόκκινος σαν παντζάρι.και όταν φεύγαμε είδα και την φοίβη από τα φιλαράκια η οποία έλεγε τις άπειρες μλκιες :stuck_out_tongue:
στεναχωρήθηκα που δεν τους γνώρισα θυμάμαι επίσης…

Δεν είναι ακριβώς τέτοιο αλλά έχει μέτσαλ στοιχεία.

Το είχα δει στον στρατό…

Ημουν λέει αρχιφύλακας και σκάει έφοδος εξωτερική ο Διοικητής μου.

Εγώ αραχτός στο τραπεζάκι, με μέτσαλ να παίζει από το κινητό και να μασουλάω κρουασάν. Συνηθησμένα πράγματα δηλαδή.

Μπαίνει ο διοικητής και ετοιμάζομαι για κράξιμο…

Όχι όμως.

Ο τύπος ζυγώνει στο αυτί μου και αρχίζει σκισμένα growls.

Γαμώ τις φάσεις.

Παω βουλγαρια για AC/DC αρχιζει το βιντεο και αντι να δειχνει το ροκ ν ρολλ τραινο δειχνει Soad-Chop Suey και μετα βλεπουμε τους AC/DC να καθονται και να μιλανε με κατι χαρτια και ολα αυτα πανω την σκηνη και μετα λεει ο Μπριαν οτι η συναυλια ακυρωνεται και λεω εγω σιγα τους εχω ξαναδει και μετα αυριο πρωι ροτησα εναν γιατι ακυρωθηκε η συναυλια και ειπε δεν τα βρικαν με τα λεφτα…#-o#-o

και εχω δει πολλα με KISS …!!!

ειδα οτι πηγα σε συναβλια opeth, whitesnake, judas priest, σε ενα ακυρο venue στου διαολου το κερατο, αναμεσα σε κατι βουνα, που πηγαινες μονο με χωματοδρομο…
βγηκαν αρχικα opeth και μετα απο 2 τραγουδια εγινε ατυχημα στην σκηνη και διεκοπη η συναβλια…
κι εγιναν αλλα κουλα πραματα που βαριεμαι να τα γραψω…

σαν συναυλία της didimusic μου ακούγεται…χαχαχαχα

Πωω είδα σήμερα ότι είχαμε πάει σε ένα φεστιβάλ με δύο φιλαράκια όπου σίγουρα headliners ήταν Maiden και γενικά ήταν και άλλα συγκροτήματα αλλά δεν θυμάμαι ποια.
Πάμε και καλά στον χώρο διεξαγωγής,που θύμιζε Μαλακάσα αλλά μπαίναμε μέσα από ένα κτίριο όπου κατεβαίναμε κάτι σκάλες,θύμιζε λίγο τυπικό ελληνικό κλειστό γυμναστήριο.
Δεν είχαμε εισιτήρια για μπροστά μπροστά(είχαμε πάρει τα 60άρια να 'ουμ) και ήταν δύο σκηνές,μόνο που για να πας στην άλλη έπρεπε να ανεβείς ένα βουνό,και όχι μόνο αυτό αλλά θυμάμαι να κοιτάζω προς τα πίσω,όπου ήταν το βουνό(και συνεπώς πίσω από αυτό η σκηνή) και είδα κάτι μορφές βγαλμένες από τον άρχοντα των δαχτυλιδιών,αστραπές,φωτιές κτλ και μου φάνηκε πολύ τρομακτικό και δεν πήγα,αφήστε που ήθελα να δω και τους Maiden και σκεφτόμουν να πηδήξω το κάγκελο και να πάω μπροστά μπροστά.
Τέλος πάντων οι φίλοι μου δεν ήθελαν Maiden πήγαν μέσα(στο κτίριο ντε) και εγώ πήγα να τους πείσω να έρθουν να τους δούνε.Δεν ήθελαν,είπαν θα φύγουν και τότε εγώ μπήκα στα αποδυτήρια και ενώ έδενα τα κορδόνια από τα μπασκετικά παπούτσια μου(!) ακούω να παίζει το Number Of The Beast.Τρέχω σφαίρα κάτω να τους δω,αλλά όλος ο κόσμος είχε φύγει.Εγώ τότε καθόμουν σε ένα συντριβάνι εκεί πέρα,δίπλα στην σκηνή(εκεί έβγαινες από το κτίριο) και είχα πιάτο όλη την αρένα από κάτω.Ο Dickinson έκοβε βόλτες εκεί και τραγουδούσε και στο δεύτερο τραγούδι σταματήσαν επειδή ήμασταν 20 άτομα το πολύ.Μόνο πεταμένα μπουκάλια έβλεπες όντως,καλά έκαναν οι άνθρωποι δηλαδή,και θυμάμαι τον Harris να λέει με το γνωστό χαμόγελο “ε αφού έχετε κρίση μωρέ,τι μας φωνάζετε και εμάς”.
Είπαν θα την ξανακάνουν αλλά δεν θυμάμαι πότε.

:|:|