Κουλά όνειρα σχετικά με μεταλ (συγκροτήματα-συναυλίες κλπ)

ΠΟΙΟ ΜΕΤΑΛ “ΣΟΥ” ΡΕ;

[SPOILER]Κάποιος έπρεπε να στην πει. :country:[/SPOILER]

όλοι ξέρουμε πως το αληθινό ΜΕΤΑΛ είναι ΜΟΝΟ το ΠΟΖΕΡ ΜΕΤΑΛ. \m/

[SPOILER]πάντως τσιμπάς όμορφα. :razz:[/SPOILER]

Δεν ανανεώνεσαι όμως :!:

μα αφού βρήκα το ιδανικό μοτίβο, γιατί να το διαλύσω προς όφελος κάποιας θολής ανανέωσης?
besides, επανάληψη μήτηρ οφ τόπικ…

Δε θέλω να σε πληγώσω, αλλά τα πνευματικά δικαιώματα ανήκουν αλλού ;p

σταματώ το οφτοπικ

Eιλικρινα μπορει να κανει κακο το Brian Molko;;; :lol:

εγω παντως αν το εβλεπα στον υπνο μου θα σκιαζομουν…:stuck_out_tongue:

αν σου πέσει το σαπούνι μπορεί να σου κάνει μεγάλο κακό :-s

Τοτε ειναι που δεν μπορει στανταρ. :lol:

πατατα, παλι σε gay mode μπηκες;;; :stuck_out_tongue:

Ρε…γι’ αυτό ήταν εφιάλτης…σκέψου τον μολκο…να προσπαθεί να κάνει τον κακό… :dizzy: :lol: #-o

Ακριβώς αυτό…δεν μπορούσα να κλείσω μάτι μετά… :lol: :lol:

Είδα τους Metallica να έρχονται Ελλάδα για 4 συναυλίες σε διάφορα μέρη (ούτε Scorpions να ήταν :lol: ) και αρχικά έχουν έρθει σε κάτι εκδηλώσεις ή κάτι παρόμοιο, για επικοινωνία με το κοινό κλπ. Ο Hetfield να φοράει κάτι γάντια αλά Michael Jackson, επειδή υποτίθεται είναι υποχόνδριος #-o. Σε κάποια φάση ξεκινάει η συναυλία τους σε ένα περίεργο μέρος (ούτε γήπεδο, ούτε το γνωστό χωράφι) και όπως πάω προς το χώρο για να παρακολουθήσω τη συναυλία, συναντώ τον Hetfield (τώρα έχει βγάλει τα γάντια… προφανώς για να μπορεί να παίξει στην κιθάρα :-k) που κατευθύνεται προς την εξέδρα, και του φωνάζω στα ελληνικά “ξεκίνα με το Master of puppets!” :lol:

ειδα οτι φέραν σε Πάτρα μονο coroner-sacred reich ,και η συναυλια ακυρώθηκε λεει λογο της μεγάλη προσέλευσης κόσμου χαχαχαχαχα

Πριν 1-2 μέρες είδα ενα τρελό όνειρο.

Ημουν λεει με εναν φιλο μου, και ετοιμαζόμασταν να πάμε live Suicidal angels,στο 7sins.
Ετοιμαζόμαστε λοιπόν,ανεβαίνουμε πατησσιων,παίρνουμε ενα τρολλευ (το 134 -???-)
το οποίο ήταν απο τα παλιά,τα πορτοκαλί.Κατεβήκαμε στη σταση 7sins (wtf?) μπαίνουμε μέσα,εισιτίρια κλπ,αλλα η αίθουσα ήταν ένα πραγμα σα θέατρο,καθήσματα και ενα μπαράκι πισω-πισω.Καθομαστε λοιπόν,και μετά κατι λέγαμε δεν θυμάμε,οσπου έρχεται ενας τυπος και έλεγε σε όλους πως δεν θα παίξουν οι Suicidal angels,διοτι ο ορφέας (drummer) έσπασε το πόδι του.Εκει λοιπόν που ετοιμάζονται όλοι να φύγουν,ξαφνικά ακούω τις πρώτες νότες του αγαπημένου μου τραγουδιού.Ναι ηταν το Shoot to thrill !!!
Γυρνάνε όλοι,και κατάπληκτοι βλέοιυμε AC/DC πάνω στη σκηνή :open_mouth: :open_mouth: χεσμένος απο την χαρα μου εχω τρελαθέι.Σύντομα όμως παρατήρησα πως αντι για τον Brian στη φωνή,ήταν ο Dio ! έκανε μια γαμάτη εκτέλεση,και μόλις τελειώσανε,έκλεισε γρήγορα η σκηνή και εξαφανίστικαν.Εντωμεταξύ όλοι να έχουν σκαλώσει.Φωνάζαμε όλοι κιάλο κιαλο,και βγαίνει ο Phill στη σκηνή,και αρχίζει και μας μιλάει στα ελληνικά με τέλεια προφορά.Διαπραγματευτήκαμε αλλα 2 τραγούδια.Πάει μέσα συντομα βγαίνει ο Dio με τους αλλους,και αρχήζουν και παίζουν το Jaillbreak.Δεν μπορώ να πω πως με χάλασε,μ’αρεσει πολυ αλλα δεν ειαι τοσο καλο για live.Τελειώνουν χωρίς το σόλο,και ξαφνικά σπάει η οροφή και μπαίνει μια τεράστια καμπάνα ! αρχίζει λοιπόν το Hells bells,ενώ όλοι είχαμε κουφαθεί απο την καμπάνα.

Αμέσως όλα σταματανε και ξυπνάω με τον αδερφό μου απο πάνω να μου λέει :
“Εισαι καλά ρε μαλάκα?κάνεις πολύ φασαρία και δεν μπορώ να κοιμιθώ”

Απ’ότι μου είπε το πρωί,κουνιομουνα πολύ σαν να είχα παθει κριση επιλιψίας και έβγαζα κραυγές σκυλιού. #-o

Και γαμώ τα όνειρα

πωπω, καμμενιά του κερατά!

είναι και ένα αλλο με AC/DC.Προσπαθώ να θυμηθώ…

Είδα ότι ο Τόργκελε έπαιζε στους Corrosion of Conformity:!:

υπαρχει γενικοτερο thread με ονειρα?

:expressionless:
επηρεασμενος απο το θρεντι “οι παιζουμε απο το 1911 δισκο μας” ειδα οτι θα ερχονταν οι γκριν ντει και θα επαιζαν ολο το αμερικαν ιντιοτ

ειδα οτι επαιζαν alice in chains με Layne και εγω ανεβηκα στη σκηνη και εκανα με καποιον μαχη με lightsaber.μετα βρεθηκα σε κατι ντουζιερες και κατουρουσα εναν κυριο