Κουλά όνειρα σχετικά με μεταλ (συγκροτήματα-συναυλίες κλπ)

είδα πως φυστικώθηκα με την Doro :lol:

ωραίο όνειρο :thumbup:

Πρεπει να εχω επηρεαστει αρκετα απο το θεμα απεργιες-Ενφορσερ.

Το λοιπον, ειναι η μερα της συναυλιας. Κανονισμενο να βγω και μετα να παω στο λαηβ. Βγαινω με την παρεα μου τσαρκα στην Αθηνα και καταληξαμε σε μια πραγματικα τεραστια μπυραρια στο Θησειο (εμοιαζε σαν αιθουσα/χωρος που γινονται τραπεζια μετα τον γαμο και ηταν πραγματικα μεγαλη). Καθομαστε, αρχιζει να παιζει μεταλ και στο μπροστα τραπεζι βλεπω καποιες κοπελιες. 1-2 ηταν γνωριμες, η μια φιλη, με την αλλη παιζοταν κατι. Αλλα μεχρι εκει, δεν εγινε κατι. Περναει η ωρα και κατα τις 1 λεω να αρχισω να πηγαινω στο λαηβ. Βρισκω μετρο, το οποιο ηταν διαφορετικο, εμοιαζε μια μιξη του μετρο οπως ειναι και αεροδρομιου. Με τα πολλα, μπαινω στο τρενο, και πρεπει να βγαινω καπου Εξαρχεια. Περιπλανιεμαι λιγο εκει περα και μετα βρηκα τους Angmar/Dude/Shaman με ενα αυτοκινητο (ή ο Dude ή ο Shaman οδηγουσε) και τα ειπαμε και κανονισαμε να με πανε μεχρι το λαηβ, επειδη ειχα ψιλοχαθει. Μπαινω μεσα, χαλαρα ολα και βγαινουμε σε μια παραξενη εθνικη. Μετα συνειδητοποιω ποσο αργα ειναι, οποτε ακυρο το λαηβ. Και υστερα κατι πρεπει να ειπα, στην πλακα, αλλα να πειραξε τον Angmar και να θεωρησε ή ο Dude ή ο Shaman οτι δεν ηταν πρεπον αυτο και σταματησαμε μες στην μεση του δρομου και μετα πρεπει να ξυπνησα.

Υ.Σ. Και οι 3 τους ηταν σαν σκοτεινες φιγουρες. Αν και ο Angmar νομιζω οτι φορουσε γυαλια, κατα τα αλλα δεν θυμαμαι χαρακτηριστικα κτλ…

  1. Υ.Σ Δεν ξερω που/αν υπαρχει θεμα με ονειρα γενικοτερα, αλλα επειδη υπηρχαν στιγμες μεταλ εδω και το λαηβ των Ενφορσερ ηταν η αφορμη, τα ειπα εδω

:stuck_out_tongue:

κ ξυπνησες στη μεση για να αλλαξεις σωβρακακι??? :stuck_out_tongue:

βασικά η αλήθεια είναι πως είχα αφήσει το πισι ανοιχτό να παίζει μουσική κ την ξάπλαρα . οπότε με πήρε ο ύπνος κ είδα αυτό το όνειρο … ξύπνησα στην “κορύφωση” και λέω με κάποιον πρέπει να το μοιραστώ :lol: :lol: :lol:

(σημαντική λεπτομέρεια :stuck_out_tongue: doggie ενώ αυτή έκανε headbanging :lol: :lol: )

:lol2::bow:

πωπω μου σηκώθηκε :p:D:roll:

έχω δει τους μεταλλικα (τουλάχιστον 30 φορές), τους λαμ οφ γκαντ και τους ανθραξ.

όταν είχα τρελό κόλλημα στο γυμνάσιο με μετάλλικα τους έβλεπα σχεδόν κάθε μέρα να παίζουν live μέχρι που τους είδα στο στο σονισφηρ και ησύχασα. τους λαμ οφ γκαντ τις επόμενες μέρες από την μέρα που έχασα το live τους και τους ανθραξ ότι τους απολάμβανα μπροστά μπροστά ενώ το υπόλοιπο κοινό ήταν πίσω και με ζήλευε! :stuck_out_tongue:

Να ξεκινήσω λέγοντας πως είχα πυρετό.

Παίζουν λοιπόν λάιβ οι Metallica (αυτό πρέπει να είναι κάποιου είδους αταβιστική εικόνα για τους μεταλάδες απ’ότι φαίνεται:p).
Το μαθαίνουμε τελευταία στιγμή, κι έρχεται και με παίρνει ένας φίλος μου, πάω όπως-όπως με κάτι πυτζάμες, ανακαλύπτω ότι έχω ξεχάσει να βάλω παπούτσια, δέν πειράζει. Διασχίζω το λασπωμένο χώρο (εσωτερικά γινόταν η συναυλία) εν μέσω βρισιδιών που έπεφταν προς τη Didi για τις τιμές και το κακό προμόσιον, για πάω και κάθομαι σε ένα παγκάκι στο πλάι της σκηνής, δίπλα στη σκάλα απ’όπου ανεβοκατέβαιναν οι μουσικοί.
Την ώρα που ξαναφόραγα τις -λασπωμένες πια- άσπρες καλτσούλες μου, ανακαλύπτω ότι δίπλα μου πάνω στη σκηνή είναι οι metallica. Επίσης ανακαλύπτω πως είχε φύγει ο Trujillo και στη θέση του είχε έρθει κάποιος άλλος, που δεν τον ήξερα, που έπαιζε κιθάρα (?). Εγώ ψιλοντρεπόμουν για τις κάλτσες μου, για το γεγονός ότι ο τύπος με φλέρταρε κάνοντας σχόλια για τις κάλτσες μου, επίσης για το γεγονός ότι δεν πολυήξερα τα κομμάτια, που ήταν κάπως περίεργα. Από κάτω, σε μία τεράστια σκηνή, δεν παίζει να ήταν πάνω από 100-200 άτομα, αραχτοί και σκορπισμένοι στο χώρο.

Εντωμεταξύ οι metallica ανεβοκατέβαιναν από τη σκηνή και μου έπιαναν κουβέντα, και ήταν πολύ ωραία, και ξαφνικά ανιχνεύω κομμάτια που ξέρω! Αρχίζουν να οδεύουν προς το τέλος του σετ, παίζοντας διασκευές σε Richard Cheese και Fantomas (εκλεισαν με κάτι από το Director’s Cut, που εκείνη τη στιγμή το τραγούδαγα, αλλά δεν μπορώ να θυμηθώ ποιο ήταν, αν ήταν συγκεκριμένο κομμάτι). Στο fantomas δεν αρχίζω να κάνω μανιασμένα σήματα επιδοκιμασίας στον Hetfield, ο οποίος μου ανταπέδιδε με thumbs up γιατί ήξερα το κομμάτι, πολύ περήφανος!

Σε εκείνο το σημείο ο κιθαρίστας που με φλέρταρε μου έδωσε ένα νεροπότηρο τζιν που μέσα του έπλεαν κάτι μυγάκια, αλλά του είπα όχι ευχαριστώ γιατί παίρνω αντιβίωση, και μόλις το μύρισα με έπιασε αναγούλα, και σκεφτόμουν με θλίψη ότι παρόλο που τελείωσε η συναυλία τώρα αυτός δεν θα μου πιάσει κουβέντα, αλλά τότε ξύπνησα και έτρεξα στην τουαλέτα γιατί η αναγούλα ήταν πραγματική.

Στον κόσμο πάντως δεν άρεσε ούτε το σετ λιστ, ούτε η διοργάνωση της Didi \μ/

Δε θυμάμαι λεπτομέρειες, αλλά ή χθες ή σήμερα είδα στον ύπνο μου ότι είδα live τους D.R.I.

είδα όνειρο ότι οι τζουντας πριστ ερχόντουσαν στο φαζ στα πλαίσια του τελευταίου τουρ :stuck_out_tongue:

Χθες είδα στον ύπνο μου την αυτού μεγαλειώτης, prince of darkness, όζυ! Είχε έρθει και καλά επίσκεψη σπίτι μου, και ήταν πολύ ρεαλιστικοί οι διάλογοι και λοιπά!:stuck_out_tongue: Είμασταν στο δωμάτιο μου και ακούγαμε το πρώτο αλμπουμ των Σάμπαθ αλλά ο όζυ ήταν λίγο αλλού…τον ρώταγα πως ήταν η εποχή τότε και λοιπά…μου λέει “πρέπει να είσαι λίγο αλλού για να γράφεις τέτοια κομμάτια”…μετά μπήκε το wizard και γούσταρε! Μετά μπήκε η μάνα μου στο δωμάτιο και ψιλο-στράβωσε με τον όζυ (μου λέει “τι αλητάμπουρας είναι αυτός?” :lol:) και τις λέω "Ε οι σαμπαθ είναι ρε μάνα, τι περίμενες? :smiley:
Μετά μας φώναξε στο τραπέζι να φάμε…τορτελίνια (#-o :lol:) και αφού τα εφάγε απίστευτα γρήγορα ο Όζυ του έβαλε και γλυκό…παγωτό η μάνα μου!

Ότι να ναι…:lol:

Ξύπνησα και γέλαγα μόνος μου…

ΧΑΧΑΧΑ τι θεικο θρεντ εχω ψοφισει με μερικα ποστ εδω μεσα. Δυστηχως εγω δεν εχω ή δεν θυμαμαι κανενα καλο να ποσταρω. Μονο αμυδρα οτι ειχα δει στον υπνο μου μια φορα τον Χετφιλντ να πινει Σουρωτη και να ταιζει τον σκυλο μου. ντοινγκ

Ειναι αυτο που λενε οτι οπως σε βρει ο καινουριος χρονος, ετσι θα παει;;;

Δεν εβλεπες ρε μαλακα, οτι κερδισες κανα τζοκερ;;; :lol:

[B][I]"Ε οι σαμπαθ είναι ρε μάνα, τι περίμενες? [/I][/B] :lol:

Δεν το λες ακριβώς όνειρο…
αλλά μια φορά υπνοβατούσα και ζητούσα από τον αδερφό μου την πένα του Schaffer #-o Και φυσικά την επόμενη μέρα δεν θυμόμουν τπτ…:lol:

Εγώ έβλεπα ένα κουκό όνειρο χθες ότι και καλά η Αθήνα είχε γίνει πολή-φυλακή, σαν το “Escape from L.A.” ένα μπράμα και εγώ έκανα βόλτες στου ψυρρή μέρα μεσημέρι. Πηγαίνοντας προς το μετρό μοναστηρακίου, ακούω κάποιον να μου φωνάζει από μακριά “φύγε από το άσπρο αυτοκίνητο, θα ανατιναχτεί!” και γυρίζω και βλέπω τον “Flake” των Rammstein πάνω σε αυτό το δίτροχο που έχει στο Völkerball, μαζί με τα πλήκτρα να παίζει το soundtrack από την ταινία με αυτό το full psycho χαμόγελο που έχει κ μετά από λίγα δευτερόλεπτα που τον χάζευα, ανατινάχτηκε τελικά το αυτοκίνητο κ εγώ πετάχτηκα στο απέναντι πεζοδρόμιο και ξύπνησα…:stuck_out_tongue:

Ρεεε εγώ είδα ότι ήμασταν πρώτη ώρα στο σχολείο και μπαίνει μέσα ο καθηγητής και μας λέει «παιδιά ήρθε ένας καινούργιος μαθητής». Είμαστε όλοι περίεργοι να δούμε
ποιος είναι και σκάει μύτη ο… Corey Taylor! ΟΝΕΙΡΟ!=P~
:youwish:

Χτες είδα οτι περπάταγα σε ένα σκοτεινό σοκάκι και με ακολουθούσαν οι placebo και ήθελαν να μου κάνουν κακό…

Δεν κάνω πλάκα…

ΠΛΑΣΗΜΠΟ?ΣΤΟ ΜΕΤΑΛ ΜΟΥ??

[SPOILER]κάποιος έπρεπε να τα πει. :country:[/SPOILER]