Κουλά όνειρα σχετικά με μεταλ (συγκροτήματα-συναυλίες κλπ)

Γενικά βλέπω πολύ σπάνια όνειρα(μάλλον τα ξεχνάω) οπότε μέχρι τώρα δεν είχα δει κανένα κουλό σχετικά με μέταλ κ.λ.π
Μέχρι χθες:!:

[SPOILER]Δεν το θυμάμαι και πολύ καλά πάντως ήμουν στην ουρά για να πάρω εισιτήρια για Black Sabbath.
Όταν έφτασα μπροστά, το ταμείο ήταν σαν μπαρ και ο υπάλληλος σαν μπάρμαν εξυπηρετούσε 2-3 άτομα μαζί
Του ζήτησα ένα τίκετ, μου το έδωσε και ενώ έδινε και στους δίπλα του ζήτησα και 2ο και μπερδεύτηκε και αντί για απλό μου έδωσε VIP
Επειδή γινόταν λίγο πανικός ο υπάλληλος/μπάρμαν ήταν ψιλοχαμένος και πλήρωσα μόνο το απλό εισιτήριο\:D/
Και μετά σκεφτόμουν τι να το κάνω το περίσσιο αλλά ξύπνησα…μάλλον θα το πουλούσα

Το απλό εισιτήριο είχε 45? και το VIP 105?[/SPOILER]

Χα χα έχω πάει σε συναυλία όπου oι Manowar παίζουν support sτους Rush. Στην Ελλάδα, εννοείται.

χαχα.ειχα δει κατι αντιστοιχο μια φορα.
ειχα παει στα σεβεν και καλα,να επιστρεψω μια ταινια και μου λενε επειδη εισαι καλος πελατης θα σου κανουμε ενα δωρο.και μου εδωσαν ενα τικετ blind guardian:p

λοιπόν…

κάστρο, βγαλμένο απο τις ιστορίες του οζζυ για την πρώτη περίοδο των sabbath, με κλειστό συναυλιακό χώρο…
ο οζζυ και ο butler καθισμένοι σε καναπέ, προσπαθούν να γράψουν στίχους, ο iommi έχει κλείσει τα μάτια και “γράφει” μουσική στον αέρα.(ο ward μάλλον κάπου βάζει φωτιά στο μούσι του:p)
εγω με την κοπέλα μου, τον αδερφό της, και τα 2 μας παιδιά(!!), περιμένουμε το Live που θα γινει αργότερα
η παρουσία των sabbath στο κάστρο, το οποίο είναι στη γέφυρα του αλκαζαρ στη λαρισα, φέρνει τον σατανά στον χώρο, ο οποίος παίρνει την μορφή όποιου θέλει…
εγω προσπαθώ να σώσω τους δικούς μου , αφού πρώτα παλεύω να καταλάβω ποιος από όλους ειναι ο σατανάς κάθε φορά…όμως κάθε φορά που προσπαθώ να σώσω κάποιον, καταλήγει να είναι ο σατανάς και τρέχω σαν τον ηλίθιο.:lol:
οι sabbath με μια απάθεια, λενε ότι αν δεν σταματήσουν αυτά τα κυνηγητά απο όλους, θα ακυρώσουν το Live και θα φύγουν…
τα κυνηγητά συνεχίζονται, το Live ακυρώνεται,ο σατανάς εξαφανίζεται, και εγω φεύγω απο το κάστρο στεναχωρημένος, ξεχνώντας του δικούς μου.!!

*έστυψα το μυαλό μου να τα θυμηθώ ολα

:blink:

από κουλά όνειρα, άλλο τίποτα…

[SPOILER]π.χ. ο (ναι ο γνωστός!) Γεωργίου στη θέση του ντράμμερ των Metallica να βαράει οτι…του καπνίσει!!! :frowning: :frowning: :([/SPOILER]

Εγώ ξέρεις τί κατάλαβα ε, ότι ξύπνησε μέσα σου ο πατέρας.

εχει ξυπνήσει εδώ και κανα δυο χρόνια…
αλλά ωραίος πατέρας…στο τέλος απο την στεναχώρια που ακυρώθηκε το Live, ξέχασα τους δικούς μου!!

:lol::lol::lol:

Καλά, για όσους γνωρίζουμε την εν λόγω γέφυρα και την γύρω περιοχή, το να φανταζόμαστε το κάστρο κάνει την όλη διήγηση ακόμα πιό αστεία! :smiley:
Ο Πηνειός σε ρόλο Λίγηρα! :lol:

Χαχαχαχαχα, έχεις πάθει ζημιά με το reunion έτσι;;;

Ειδα οτι ειχα παει στη Λαρισα με καποιους παλιους συμμαθητες μου και περιμεναμε να μπουμε στο γηπεδο Αλκαζαρ για τη συναυλια των [B]Agent Steel[/B]. :smiley:

χαχαχαχα…μάλλον…δεν εξηγείται αλλιώς

ναι ρε πούστη…Live στη λαρισα.!!

*μεγάλη επιτυχία οι agent steel…χαχαχα

Εχω δει απειρα ονειρα με heavy metal “θεματολογια”…

Το μονο που θυμαμαι ειναι οτι εχω δει την Αννα Βισση να παιζει κιθαρα με τους Metallica, ντυμενη με χαϊμαλια, φουλαρια και αλλα τετοια χιππικα, κρατωντας μια απο τις Explorers που επαιζε στα 80s o Hetfield…και εκανε και πολυ headbanging!!!

Nταξ’ είμαι απόξω από το venue και έχω καθυστερήσει. Από μέσα οι Uriah Heep, έχουν ήδη αρχίσει να παίζουν το July morning, που ακούγεται πεντακάθαρα έξω κι εγώ βιάζομαι να μπω…
Θα ήταν όλα συμβατικά (τους έχω δει 5-6 φορές), αν δεν τραγουδούσε ο Byron…

ειδα χθες το κλασικο ονειρο καθε μεταλα.
σ ενα γηπεδο μπασκετ κοντα στο σπιτι μου ειχαν ερθει να παιξουν οι μεταλικα.τελικα το λαιβ αλλαξε χωρο επειδη δεν ειχε πολυ κοσμο και μεταφερθηκε πανω σ ενα μικρο καραβι.τελικα πηγα και περιμενοντας να αρχισει,κοιταζα την πανσεληνο(ειμαι ρομαντικος στα ονειρα μου εγω)και ξαφνικα ειτε βγηκαν οι arcturus ειτε οι metallica ντυμενοι arcturus και τραγουδησαν το chaos path.:!::!:

Τι ωραία που ναι αυτά τα όνειρα! χεχε! Εγω πιο παλιά είχα δει ότι περπάταγα στην παραλιακή ενός ψαροχωριού και στρίβοντας βλέπω σε μια ψαροταβέρνα να παίζουν οι Megadeth. Πορώθηκα, ανέβηκα και εγώ στην σκηνή και άρχισα να παίζω κιθάρα μαζί τους. Άδειο το μέρος by the way εντελώς…:slight_smile:

πριν κανα μηνα

η συναυλια των Black Sabbath και επισημα ακυρωνεται, οποτε σπευδω με μια φιλη μου να εξαργυρωσουμε τα εισιτηρια, να παρουμε τα λεφτα μας πισω και να αγορασω εισιτηριο για Peppers. ελα ομως που στο ταμειο μας λενε οτι δεν θα παρουμε λεφτα πισω, αλλα εισιτηρια για τους Ολυμπιακους Αγωνες, που γινονται παλι(!!!) στην Αθηνα. οποτε ξενερωμενος και νευριασμενος αρχιζω να βριζω και να κλωτσαω τα παντα μπροστα μου

είδα 2 πολύ κουλά όνειρα τις τελευταίες μέρες.

Στο πρώτο ήμουν ταξίδι στην αμερική φιλοξενούμενος από συγγενείς. Εκανα γνωριμίες εκεί με παιδιά της ηλικίας μου μαύρους/άσπρους. Ήμουν λοιπόν στο σπίτι ενός από αυτούς που ήταν μαύρος και ο οποίος έπαιζε ντραμς. Επιασα και γω μια κιθάρα και αρχίσαμε να παίζουμε. Καποια στιγμή χτυπάει το κουδούνι και ξαφνικά σηκώνεται από τα ντραμς, βγάζει ένα όπλο από την τσέπη του και μου λέει πέσε κάτω. Πυροβολάει μέσα από το ματάκι της πόρτας (:p) και έπειτα έφυγα από τον κήπο πίσω και κάπου πήγα, δεν θυμάμαι πολυ καλά. Ξαφνικά εμφανίζομαι στην αθήνα και συγκεκριμένα οδεύω προς ένα πάρκο της περιοχής μου που γινόταν φεστιβάλ με τους anthrax και άλλα τετοια θρας ονόματα. Εχω αργήσει και με το που φτάνω κάνω μια βουτια στους πισω και αφου με σπρώχνουν λιγάκι φτάνω μπροστά. Έπαιζαν οι anthrax με τον hetfield στα φωνητικά. Έπαιζαν την εισαγωγή του seek and destroy και μετά το dance of death και ο hetfield xόρευε ελληνικό παραδοσιακό χορό. :stuck_out_tongue:

Στο δεύτερο ήμουν σε μια παραλία, ξαπλωμένος σε μια ξαπλώστρα και μπροστά μου ήταν γυμνές γκόμενες που έκαναν μασάζ η μία στην άλλη. Καποια στιγμή σηκώνομαι και…φεύγω. Περνάω μέσα από κόσμο και φτάνω σε έναν μικρό λόφο. Έρρεε ένα μικρό ρυάκι που επεφτε από κάποιο ύψος σαν καταρράκτης. Όταν έπεφτε στο δάπεδο γινόταν αίμα και ακουγόταν από πίσω το south of heaven. Είχε και μια πεντάλφα χαραγμένη σε μια πέτρα δίπλα. :stuck_out_tongue:

^ τέλειο το δεύτερο!

Μετάλ δεν το λες αλλα είδα χθες στον ύπνο μου οτι τα είχα φτιάξει με τον puff daddy. Ήμασταν πολυ ερωτευμένοι…:roll:

Εγώ ειχα δει παλιότερα ότι ήμασταν σπίτι με τ’αδέρφια μου και τον Bobby Liebling και βλέπαμε dvd Metallica.Και λέει ο Bobby στον αδερφό μου να τελειώσει πρώτα τα μαθήματα για το σχολείο και μετά να έρθει να παρακολουθήσει:p
Είχε και κάτι άλλα κουλά,θυμάμαι που με είδα στο dvd ενώ έκανα crowd surfing,αλλά δεν τα θυμάμαι όλα γαμώτ