Κουλά όνειρα σχετικά με μεταλ (συγκροτήματα-συναυλίες κλπ)

Προψε ειδα οτι πηγα Οπεθ με μια φιλη μου και καπου στο λαηβ χαθηκαμε και αρχισε να μου σπαει τα νευρα μια τυπισσα διπλα μου, στην αρχη μου επιτεθηκε λεκτικα στα καλα καθουμενα και μετα μ’αρπαξε απ το λαιμο να με πνιξει :expressionless: οποτε αμυνθηκα, την πεταξα χαμω(εν μεσω του λαηβ ολα αυτα ε) και την κλωτσησα για να σκασει, αλλα μαλλον την κλωτσησα στο κεφαλι ή κατι και πσοφηκε. Μετα σπαστηκα γιατι επρεπε να παω στην αστυνομια να παραδοθω και θα χανα το λαηβ. :expressionless: Οποτε παω, παραδιδομαι και ο εκει αστυνομικος ο οποιος ηταν αυτος:


μου ειπε οτι απλα θα υπογραψω καπου οτι βρισκομουν σε νομιμη αμυνα και θα φυγω.
Μετα χσυπνησα.
Δεν θελω να παω Οπεθ τωρα. :\

δε ξέρω τι παίρνεις αλλά σταμάτα το.

Tι να πει και η άλλη, που κλώτσισες! :wacko:

Λοιπον,εχω δει σχεδον τους παντες και παμπολλες φορες μαλιστα.Απο Maiden,Rush ,Metallica,Dio,Sabbath,etc.Αλλες φορες μιλαμε στα αγγλικα και αλλοτε στα Ελληνικα :s

Ενα καλο που 8υμαμαι απο το γυμνασιο ακομη
Ειχαν ερ8ει οι Maiden στην Χαλκιδα για Live στην παραλια.χμμμ Οκ … και που λετε ειναι ο Harris σε ενα δωματιο ενος ξενοδοχειο ακριβως διπλα στην παραλια.
(Σημειωση:παιζω μπασσο και εγω )
Να μαι και εγω λοιπον σε ενα δωματιο του ξενοδοχειου τιγκα στους ενισχυτες και καπου εκει να σου και ο Harris που κανει soundcheck.

Αλλαγη σκηνικου.(Πραγματικοτητα) Το πρωι η αδερφη μου 8α πηγαινε εκδρομη με το σχολειο της.

Ειστροφη στο ονειρο τωρα
Αφου λοιπον γνωριζομαστε με τον Harris και αφου του λεω πως ειμαι και εγω μπασσιστας αποφασιζει να μου δωσει να παιξω με εκεινο το μπλε fender περιοδου world slavery tour.Λοιπον,φοραω το μπασσακι,καυλωνω αφανταστα και με το που παω να χτυπησω την πρωτη νοτα ακουω την αδερφη μου να κλαιε ικαι χυπναω.

Απο την χαρα της και απο το αγχος της μηπως δεν χτυπησει το ρολοι τελικα απενεργοποιησε το ξυπνητηρι χαχαχααα

Και να μαστε τωρα ολοι στο ποδι η αδερφη μου να κλαιει και εγω να την βριζω

σχετικό γιατί εχει king diamond και αφορά και το φόρουμ.
χθες βράδυ.

είχαμε μαζευτεί το μισο φόρουμ σε ενα παζάρι δίσκων(??).
ολοι είχαμε παει γιατι ενας συλλέκτης που ειναι και στο φόρουμ ειχε αγοράσει ολες τις κόπιες παγκοσμίως των mercyful fate/king diamond και θέλαμε να αγοράσουμε απο αυτόν.
σε μια σύντομη κουβέντα που ειχε μαζί μου έφυγε με μαυρισμένο μάτι οταν ζήτησε τιμη 200 ευρο το cd για όλους, και λέγοντας οτι είναι να βγουν επανακυκλοφορίες και νέος δίσκος κing diamond και θα δείτε εσείς.!!!

*οι αγγελίες φταίνε

Bump γιατί θυμήθηκα ένα ακατανόητο που είχα δει μια φορά και είπα να σας το κεράσω, να με πάρετε λίγο στο ψιλό. Κρατηθείτε: είχα δει ότι παίζανε, λέει, οι AC/DC (με Bon Scott) στην αυλή του πατρικού μου στο χωριό (…), με κοινό… εμένα. Αυτό βέβαια δεν είναι τίποτα ε. Το κομμάτι που παίζανε στον ύπνο μου πήγαινε λέει στο ρεφραίν “Earthquake in Mexico” και έφερνε λίγο στο Murder in the Skies του Gary Moore. :expressionless:

Και παρ’ όλο που τα περισσότερα όνειρα που βλέπω τα ξεχνάω, αυτό μου έχει μείνει ακριβώς γιατί ξύπνησα επιτόπου. Εκεί που έβλεπα AC/DC και γούσταρα, κάποια στιγμή σκέφτομαι στον ύπνο μου “κάτσε ρε μαλάκα τί σκατά λένε τώρα, τί Earthquake in Mexico και πράσινα άλογα, wtf”. Ε και ξυπνάω. :frowning:

Eχει πάνω απο 10 χρόνια:
Είχα δει ότι ήμουν ο Demaio και γίνονταν ένα φεστιβάλ κάπου στο εξωτερικό με μεγαθήρια. Εμείς (οι manowar δηλαδή), οι Priest, οι Maiden και οι Metallica.

Τέσπα… ήμασταν σε έναν τεράστιο backstage χώρο όπου τρώγαμε πατατάκια (!!!) και εγώ ήμουν άρρωστος γρίπη και τέτοια αλλά έπρεπε να μη λυγίσω διότι ήμουν ο Demaio και οι ΑΝΤΡΕΣ δεν λυγίζουν.

Σε κάποια φάση μαλώνουν οι priest και φεύγει από τη μπάντα ο owens (ο μεταλγκοντ δεν είχε γυρίσει ακόμα) και μένουν ξεκρέμαστοι χωρίς τραγουδιστή για το λάιβ.
Μετά δεν θυμάμαι τι έγινε, ξύπνησα πριν βγούμε να παίξουμε. Πουστιά.

Μετά από μία άσχημη νύχτα με εφιάλτες.

Είμαι με την παρέα μου, τη μεταλοπαρέα που είχα στα 20, και με σέρνουν στο κέντρο, που έχουν συναυλία οι Dream Theater. Είναι ανοιχτή συναυλία, σε πλατεία, δεν έχω και πολύ όρεξη να πάω, με σέρνουν, και βρίσκομαι σε ένα σημείο που ήταν η Κοραή, και η εξέδρα έιναι μπροστά από το πανεπιστήμιο.
Και ακούω τις πρώτες νότες του pull me under
και συνειδητοποιώ ότι θα παίξουν όλο το images
και η αθηνα μετατρεπεται σε μία τεράστια πόλη, με δρόμου 3 φορές φαρδύτερους, και υπάρχουν πυροτεχνήματα, πέφτουν χαρτάκια από τον ουρανό, είναι σα μεγάλη γιορτή, και όλοι χοροπηδουν και τραγουδάνε (και όταν λέμε όλοι…) και είναι σαν γιορτή! Αρχίζουμε να τρέχουμε στους δρόμους (αυτό το πράγμα που τρέχεις σαν αστραπή, περνάς πάνω από σκάλες και παγκάκια και είναι λίγο σαν να πετάς), και όποιο δρόμο και να πάρεις σε οδηγεί στην πλατεία από όπου έρχεται η μουσική, άνθρωποι είναι κρεμασμένοι στα μπαλκόνια, όνειρο σας λέω, και εντωμεταξύ να ακούω στο κεφάλι μου όλο το images, κομμάτι κομμάτι, στίχους και τα πάντα, έφτασα νομίζω κάπου στο metropolis/surrounded.
πωωωωω, ωραία ήταν:roll:

Ζηλευω ε, μια τελειοτητα ακουγεται!!

Έχω κι άλλο.

Έρχονταν για συναυλία οι DHG, στο Αν ήταν, χωρίς να είμαι σίγουρη γιατί, ήταν κάποιου είδους exclusive/ πριβέ πράγμα, όπου ήμασταν-δε θα μασταν 40 άτομα μέσα, καθιστοί, με τραπεζάκια κι έτσι. Θα έπαιζαν όλο το 666, και μου είναι λιγο θολό τώρα πώς και γιατί, αλλά τους έπιασα κουβέντα. Κι ενώ ήδη έπαιζαν στη σκηνή, κι ενώ είχαν φτάσει στο τέλος του άλμπουμ, λέει (αν και ακουγόταν το sonar bliss και τέλος έπαιξαν το regno potiri), εγώ καθόμουν και συζητούσα με τον vicotnic και ήμουν εκστασιασμένη. Μετά εμφανίστηκε κι ένας φίλος μου που τώρα σπουδάζει Σουηδία, και αρχίσαμε να βοηθάμε τους DHG να μαζέψουν, και λέγαμε που θα πάμε για ποτάκι. Λίγο να συνάχιζε το όνειρο και θα είχα πιάσει το vicotnic γκόμενο, γαμώτο…

2 κουλα ονειρα χθες!

ειχε ερθει ο Dio στα Γιαννενα να κανει μια συναυλια με μια αγνωστη μπαντα σε εναν πολυ μικρο χωρο 50-60 ατομων. Ειχα παει εκει απο νωρις και πριν τη συναυλια μιλουσαμε με τον Dio κλπ. Ξεκιναει η συναυλια και αρχικα παιζονται τραγουδια μαλλον αγνωστα. καποια στιγμη κανει διαλειμμα και μας υποσχεται οτι στο 2ο μερος θα παιξει τραγουδια απο Rainbow. Βγαινοντας εξω απο το χωρο για το διαλειμμα, διπλα υπαρχει ενα ξενοδοχειο που μενουν οπαδοι του ΠΑΟΚ. βγαινουν για να μπουν στο πουλμαν που τους περιμενει και ξαφνικα ξεκινανε επεισοδια με μπατσους και αποκλειεται ο χωρος της εισοδου στο συναυλιακο χωρο απο τα ΜΑΤ!! μετα απο καμποση ωρα σχολαει η φαση με τα μπαχαλα και μπαινουμε μεσα στο κλεισιμο του Over The Rainbow που τελειωνει και η συναυλια…

το δευτερο δεν το θυμαμαι πολυ καλα, αλλα θυμαμαι να βρισκομαι σε εναν χωρο που υπαρχει μονο η σκηνη με αλλους 2-3 φιλους μου και παιζουν οι Deep Purple με Coverdale. και ειμαστε πανω στη σκηνη με τη μπαντα και κωλοχτυπιομαστε

ειχαν ερθει οι black sabbath για συναυλια στην ελλαδα(χωρις τον ward οπως ειναι τωρα δλδ).και ειχα παει με εναν θειο μου(ασχετο τελειως)και ξαφνικα μου λεει οτι ηξερε εναν απο αυτους(νομιζω τον γκιζερ)και θα τον φωναζε σπιτι να θυμηθουνε τα παλια.και μεταφερομαι αστραπιαια στο σπιτι του που χτυπαει η πορτα.ανοιγω και τους βλεπω ολους μαζι(ντραμερ ειχαν ενα γερο ασχετο).μετα πιναμε μπυρες και ο οζζυ ηταν κοκκαλο,και βγαζαμε φωτογραφιες αλλα ηταν ολοι μεθυσμενοι και κοιταγαν αλλου.και ελεγα θα παω να τις ποσταρω στο ροκινγκ να ζηλεψουν ολοι:p

α και μια λεπτομερεια.σε καποιες φωτογραφιες φορουσαν κατι περουκες κοκκινες κιτρινες για τι ηταν καρναβαλι :expressionless:

Έχω λιώσει:lol3:

Είχα πάει με αμόρε να δούμε στο σινεμά το τελευταίο James Bond (όχι αυτό, άλλο). Μας πιάνει μία φούντωση, ήταν και μούφα η ταινία, οπότε χωνόμαστε από το πλάι πίσω από κάτι κουρτίνες και βρισκόμαστε πίσω από την οθόνη, μέρος που έμοιαζε με σκηνή, και πάνω που αρχίζει να γίνεται ενδιαφέρον το όνειρο, εμφανίζονται πέντε κακοί νάνοι, ντυμένοι σαν Αγιοβασιλιάτικα ξωτικά στα πράσινοκόκκινα με σκούφους κόκκινους με γουνάκια, κρατώντας όπλα, και αρχίζουν να εκβιάζουν τον τοιούτο.
Και πάνω που αναρωτιέμαι τι διάολο συμβαίνει, ανακαλύπτω ότι υπάρχουν παντού γύρω μου Korn memorabilia (όλα εποχής Follow the leader) γιατί είχαν παίξει εκεί την παραμονή οι Korn (όλο το Follow the leader) κι εκεί που ανησυχούσα για τη ζωή μου, αρχίζω να θυμώνω σοβαρά που έχασα τη συναυλία, μέχρι που ανακαλύπτω ότι οι κακοί νάνοι έχουν μπερδέψει το φίλο μου με τον Munky και τον εκβιάζουν να τους δώσει τα memorabilia και να τους πάρει στην περιοδεία αλλίως θα τον σκοτώσουν, και μετά αρχίζουμε και τρέχουμε προς τα πάνω, γιατί apparently το back stage του σινεμά έχει μεταμορφωθεί σε υπόγειο γκαράζ, και οι νάνοι με τα πιστόλια να μας κυνηγάνε, κι εκεί επειδή είχε αρχίσει να γίνεται πολύ τρομαχτικό το θέμα, ξύπνησα.

:lol3::lol3::lol3:

Ειδα σουπερ ονειρο σημερα…

Που λετε, βλεπω στο fb οτι θα γινει ενα event στην Πανεπιστημιου death/brutal death/grind. Οχι συναυλια, αλλα θα βαζουν μουσικες. Εντελως χυμα κατασταση, καπως αντιδραση φαση και ετς. Παραξενευομαι αλλα γουσταρω, παταω attend, καθως αλλα 1000 ατομα ειχαν πει πως θα πανε.

Παω λοιπον στην Πανεπιστημιου. Δεν μπορω να σας πω με σιγουρια σε ποιο κομματι της, γιατι ηταν καπως διαφορετικη. Εμοιαζε σαν να ηταν απο αλλη εποχη, πιο αριστοκρατικη και κυριλε. Παρατηρω πως στα πεζοδρομια δεξια και αριστερα υπηρχαν διαφοροι καφροι μαλλιαδες και ειχαν στησει μεγαλα ηχεια, ενω μες στη μεση του δρομου υπηρχαν ακομη περισσοτεροι. Γενικα πολυς κοσμος. Και αρχιζουν να βαζουν μουσικες, αρχισαν με grind/brutal death, γινεται ενας χαμος σε ενα τεραστιο πιτ στη μεση του δρομου, οι περαστικοι (εξισου high class και αριστοκρατες) εχουν χαζεψει, σκανε ματατζηδες να διακοψουν τον χαμο, μπαινουν μες στο πιτ προσπαθωντας να συμμαζεψουν τα πραγματα και σιγα σιγα αρχιζει να αραιωνει ο κοσμος.

Αυτο που θυμαμαι μετα ειναι να εχουμε μεινει λιγοι, να παιζει το Catatonia των Suffocation (στο ονειρο μου το ειχα βαφτισει Bleeding, των Cannibal Corpse, για καποιο λογο), να κοπανιεμαι και να με κοιταζει μια κυρια αποσβολωμενη, να βλεπω εναν γνωστο μου που τελικα ηταν πισω απο ολο αυτο και τελος, να βλεπω εναν αλλο γνωστο μου που μου γνωρισε κατι κοπελες απο την σχολη του.

Η φαση με το πιτ και τα ματ ηταν ολα τα λεφτα :stuck_out_tongue:

η μέρα για τη συναυλία των Samsara στη Λάρισα είχε επιτέλους φτάσει! και ενώ φτάνουμε Λάρισα από Γιάννενα με μια φίλη, πηγαίνουμε σιγά σιγά προς τον χώρο της συναυλίας συναντώντας διάφορους γνωστούς που μας καθυστερούν! μετά ως δια μαγείας βρισκόμαστε στο Χασαν στα Εξάρχεια για καφέ, με αποτέλεσμα να μην προλάβουμε ποτέ τη συναυλία…

και άλλο ένα στον μεσημεριανό μου ύπνο (αλλά χωρίς συναυλίες για αυτό και σε σπόιλερ):

[SPOILER]είχα λέει μετακομίσει σε ένα άλλο σπίτι με 2 άγνωστους 30άρηδες, ποτέ δεν κατάλαβα το γιατί και πως και κάποια μέρα κάλεσαν κόσμο οι άλλοι 2 στο σπίτι και μέσα σε αυτούς ήταν παιδιά από τη σχολή που γενικά δεν κάνω παρέα και οι συμφορουμίτες Floydized και Faceless Rania! :p[/SPOILER]

Μεσα σε οτι ειδα, θυμαμαι οτι εζησα συναυλια Soul Cages, σε ενα πλοιο νομιζω (κρουαζιερα φαση), το Naked Word, γινοταν ενας χαμος στον κοσμο, ο τραγουδιστης (μακρυμαλλης στο ονειρο) μου εδωσε το χερι του επειδη ηξερα απεξω τους στιχους και σε καποια δοση φωναξε πανω τον Anselmo (!!), νομιζω και εναν αλλο που δεν θυμαμαι. Τι να πεις.

Είναι λίγο θολές οι αρχικές λεπτομέρειες.

Πάντως ήμουν σε ένα σπίτι ή κάτι τέτοιο, μετακόμιση νομίζω, και ξαφνικά έγινε ένας σεισμός και πριν το σπίτι καταρρεύσει μπήκα γρήγορα μέσα και πήρα ένα παλιό επιτραπέζιο, ξύλινο, που ήταν λέει πολύ σημαντικό για μένα.
Και έκατσα γύρω από το γρασίδι, ήταν πολύ όμορφη μέρα σε κείνο το σημείο, μαζί με τον Plunderer, τον Denzel Washington, τρεις συμμαθητές μου από το λύκειο (που έχω να τους δω από τότε) και τον Devin Townsend και αρχίζουμε να μιλάμε για το τι συνέβη με το σεισμό.
Και τότε το Devin Townsend αρχίζει να λάμπει με κάποιο τρόπο, και ανακαλύπτουμε ότι είναι κάποιου είδους Μεσσίας, ο Άρχοντας των Πάντων, και τότε αυτός μας βάζει σε έναν κύκλο για να μας μάθει τα Μυστικά του Σύμπαντος.
Tα οποία ήταν δύο:
[ul]
[li]το ένα ήταν αυτό το [I]πράμα με τις μπίλιες[/I] που κολάνε και το κάνεις ό,τι θες, και συμβαίνει κάποιου είδους ιερό μυστήριο όταν βάλεις όλες τις μπίλες στη σειρά και τις κάνεις έναν κύκλο[/li]
[li]και το άλλο ήταν αυτές οι τεράστιες [I]φουσκωτές πλαστικές κυψελοειδείς μπάλες[/I] που apparently όταν μπαίνεις μέσα βρίσκεσαι σε έναν λαβύρινθο από κυψέλες και χάνεσαι, οπότε ο Devin μας έδειχνε τον τρόπο να βρούμε την έξοδο.[/li][/ul]

Το γαμάτο ήταν ότι ξύπνησα κάποια στιγμή, και είχα συνέχεια στο νου μου να καταγράψω το όνειρο να το ποστάρω. Οπότε όταν ξανακοιμήθηκα είδα ότι ήμουν με τους γονείς μου αυτή τη φορά και κατέγραφα το όνειρο για να τους το διαβάσω, αλλά αυτό εξελισσόταν σε μυθιστόρημα, γιατί κάθε πρόταση που έγραφα γινόταν πραγματική και πολλαπλασιαζόταν επί δέκα!

Θεωρώ ότι το όνειρό μου είναι πολύ σημαντικό και πραγματικά προφητικό.
Ότι o Devin είναι ο Άρχοντας των Πάντων το ήξερα.
Τώρα έμαθα ποια είναι τα Μυστικά του Σύμπαντος.

Ωραία και καλά και κουλά όλα αυτά και μπλα μπλα μπλα, αλλά ΤΕΙΝΤΟΥΤΟ

Το είδα 3 φορές. Δεν πάμε καλά. :expressionless: