Μεγάλες ταινίες που δεν μας άρεσαν

ντάξει, το επόμενο βήμα είναι να προτιμάς φρεντοτσίνο-καραμέλα αντί για ΦΡΑΠΕΔΙΑ, να μην βλέπεις μπάλα για να πας σε λάουντζ μπαρ στην παραλιακή φορώντας παρεό και να έχεις wallpaper Robert Pattinson.

Κι ο φουρθιώτης κάπως έτσι ξεκίνησε, ψάξου, δεν είναι να τ’αφήνεις αυτά… :hippy:

Πώς δεν είχε σφραγίδα; Οκ δεν είναι και ο,τι καλύτερο έβγαλε ο Kubrick, αλλά σαν πολεμική ταινία ξεχωρίζει από τις περισσότερες…Καταρχάς σπάνια βλέπεις εκτός από σκηνές πολέμου τόση εμβάθυνση στην ψυχολογία των πεζοναυτών. Από την εκπαίδευση μέχρι και το τέλος. Εμένα είναι η δεύτερη αγαπημένη μου πολεμική μετά το platoon

Κακες ταινιες η λιστα του Schindler’s και η ζωη ειναι ωραια#-o#-o

Δεν μαρεσαν: Memento,Avatar και Requiem for a dream

Requiem for a dream…???8O

ΨΟΦΑ.

Ναι Ναι:p

[QUOTE=Roland_Grapow;914364]Ναι Ναι:p[/QU

χαχα! θα το ξεπερασω…

και taxi driver…ελατε ρε παιδια…

Εγω πιστευω οτι το να λεμε πως μια ταινια μας φαινεται τωρα νεροβραστη επειδη γυριστηκε πριν μισο αιωνα και ηταν αλλα τα δεδομενα τοτε ειναι λιγο δικαιολογια.Εχω δει και ελληνικες ταινιες του 40 και του 50 και του 60 που μ’αρεσουν παρα πολυ,εχω δει και ξενες παλιες που μ’αρεσουν,αλλα εχω δει και ‘‘μεγαθηρια’’ που δε με συναρπαζουν κα-θο-λου.Να οπως αυτο που εχει σημερα στη τουβου…Δοκτορ Ζιβαγκο :stuck_out_tongue: ή το king kong το παλιο (το νεο ειναι λιγο καλυτερο λογω εφφε).Επισης δεν μου αρεσε το περιβοητο martix και το american beauty :roll: αυτα με μια πρωτη σκεψη

Να συμπληρώσω τη Σιωπή των Αμνών. Μεγάλη απογοήτευση. Ειδικά με την αποκάλυψη στο τέλος ήθελα ν’ αρχίσω να χτυπιέμαι. Μόνο ο Χάνιμπαλ άξιζε και κανα δυο φωτογραφίες.
Ούτε τα Matrix μ’ αρέσαν, ούτε ο Άρχοντας των Δαχτυλιδιών. Δίχως να είμαι απόλυτη όμως, γιατί θέλω να τα ξαναδώ.

Matrix ουτε εμενα μου αρεσε!!! αλλα αρχοντας για μενα μια απο τις καλυτερες μεταφορες βιβλιου στη μεγαλη οθονη…επος!!

Ti λετε ρε για τη Σιωπη των αμνών μην τα πάρω ρε;

Εμένα δεν μου αρεσε το “Fountain”.

Οκ σε κάποιους να μην αρέσουν οι κουλτούρες γιατί όσο να ναι μερικές θα σ’ αρέσουν, όχι όλες. Γι’ αυτό αλλωστε είναι κουλτούρες :stuck_out_tongue:
ΑΛΛΑ ΤΟ ΡΕΚΒΙΕΜ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΑΡΕΣΕΙ ΣΕ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟ ΟΝ

Ζουμε αναμεσα σας…

Σιγλα την κουλτούρα που ήταν το ρεκβιεμ

τι λες μωρε και συ? αφου ο σκηνοθετης τελειωνει σε -ofsky, μια χαρα κουλτουρα ειναι.

το fight club

fight club??? :!: ταινιαρα…

δεν θα μας μεινει τριχα με αυτα που γραφονται εδω μεσα λεμε

Ούτε μένα μ άρεσε η ταινία. Απλά μια ταινία με πολλή σαπίλα.

Ξαναδές το μέχρι να πάθεις επιληψία και θα αλλάξεις γνώμη.

Όντως, είναι κάτι παραπάνω από μεγάλη ταινία.

Το ΑΛΛΑ τι σας μάθαν ότι σημαίνει στο δημοτικό;