Αγαπημένος ΜΕΤΑΛ Δίσκος του 1989

το πολλ είναι και πολύπλευρο και αντικειμενικό.η χρονιά αυτή είναι σημαντική για τους ευρύτερους χώρους του thrash και του death.πως να το κάνουμε δηλαδή?
αλήθεια, πες μου πως θα ήταν το δικό σου πολλ.10 δίσκους θέλω…

Παίζει και να είχε δυο φορές το Titan Force! :lol:

(που είναι δισκάρα, δεν αντιλέγω αλλά κάποιοι πέρσι τους σνομπαραν στο UTH… :roll:)

Τους 10 αγαπημενους μου δισκους του 1989 τους εχω ποσταρει στην σελιδα 2.

Αλλα ποτε δεν θα εβαζα μια τετοια ακυρη και γενικη ψηφοφορια με δισκους χωρις κανενα κοινο σημειο παρα μονο το οτι ετυχε να κυκλοφορησουν την ιδια χρονια.
Αν ηθελα να κανω ενα ετσι για το χαβαλε, θα ελεγα ‘‘οριστε μαγκες 10 δισκοι που μου ηρθαν στο μυαλο, διαλεξτε τι προτιματε’’.

@ chrisp

Xαχα, τοτε ο τιτλος θα επρεπε να ειναι ‘‘ποιος δισκος καταφερνει να δει εκει στο βαθος το titan force’’.

η ψηφοφορία δεν είναι καθόλου άκυρη και γενική και με δυσκόλεψε περισσότερο από κάθε άλλο πολλ που έχω φτιάξει.
αλλά δε μου απαντάς και με στενοχωράς…:frowning:
ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΑ ποιούς δίσκους θα έβαζες στο πολλ?
και ποιούς θα έβγαζες από το δικό μου?

βαζω το guuter ballet για σινεσθηματικους λογους καθοτι ηταν κε η προτη μου επαφη με αυτη την τεραστια μπαντα που λεγετε savatage.

Nτάξει, τόσο ωραία χρονιά, το πολλ το γαμάτε και σιγά σιγά ψοφάει…

Σου απαντησα ηδη αλλα δεν το καταλαβες.
Δεν θα εμπαινα καν στο κοπο να φτιαξω ψηφοφορια με δισκους που δεν εχουν καποιο κοινο χαρακτηριστικο ωστε να συγκρινει και τελικα να επιλεξει ο αλλος.
'Η θα το αφηνα χωρις επιλογες το thread (οπως γινεται για τους ‘‘δισκους της χρονιας’’ στις ‘‘Κυκλοφοριες’’) ωστε να κανει ο καθενας τη δικια του λιστα με τα 10 αγαπημενα του albums καθως το να ‘επιλεξω εγω γιαυτον’ μονο δεκα απο μια ολοκληρη χρονια ειναι αστειο.

ντάξει, το πολλ σου θα ήταν αστείο τότες…
μα ακριβώς επειδή δεν έχουν κανένα κοινό χαρακτηριστικό οι δίσκοι είναι αξιόπιστο και αντικειμενικό το πολλ, το οποίο ξαναείπα πως είναι ΕΝΔΕΙΚΤΙΚΟ.
ο καθένας ό,τι θέλει γράφει.δε σε υποχρεώνω να ψηφίσεις.έγραψες τη λίστα με τα δικά σου αγαπημένα.η συζήτηση δεν περιστρέφεται μόνο γύρω από το πολλ.περιστρέφεται και γύρω από αυτό, αλλά ΚΥΡΙΩΣ στη χρονιά 1989 στο μέταλ χώρο.nothing more, nothing less.άντε, γιατί πολύ τράβηξε.
α, και άκου και όλους τους δίσκους του πολλ και ίσως καταλάβεις γιατί βρίσκονται εκεί…

Α ρε κολλήματα που έχουν μερικοί… Τα ασπρόμαυρα τσίρκα… Περαστικά :lol:

τοτε σκεψου κανα ΓΑΜΑΤΟ για να το παιξεις ψαγμενος.

απειρου καλους χιουμορ το ξερω! μη βαρας:lol::lol::stuck_out_tongue:

Παιδιά, τα 3/4 των ποστ ως τώρα ασχολούνται με το αν έπρεπε να βρίσκονται αυτοί οι δίσκοι στο poll ή όχι. Έτσι είναι τα poll, υποκειμενικά, απο τη στιγμή που τα φτιάχνει ένας, πάμε παρακάτω με την ουσία του θρεντ λέω εγώ καλύτερα.

ακριβώς αυτό λέω κι εγώ.=)

πες τα χρυσόστομε!
καταντά εκνευριστικό πια και γίνεται σε ΟΛΑ τα μουσικά polls.

Για της επιλογές σου αναφέρομαι καθώς δεν βλέπω να είναι έτσι όπως τα λες
Thanx που έκανες την χάρη να βάλεις ένα φλωρό progressive/power δίσκο…

καντε ενα πολλ με παπαουερ και warriors of the smurfs United της ιδιας χρονιας και ξεκαυλωστε γιατι εχει γαμηθει το πραμα…πως στο Μπουτσο να κανει ο αλλος πολλ οταν δεν ακουει τετοια? Ή μηπως πρεπει σε καθε πολλ που εχει ηδη γινει εδω να προσθετουμε και ενα warning:personal poll opinions expressed here and only μαζι με ενα διαπιστευτηριο ενναλακτικα οτι ο τοπικ/πολλ σταρτερ εχει ακουσει τα παντα και μονο τα παντα και βαση αυτων το πολλ περιεχει τα παντα και μονο τα παντα…

Καλα χαζος εισαι ? Ποιο πολλ ?? Αφου σου ειπα οτι δεν θα εβαζα πολλ ! :lol:
Εκεινα τα δεκα ειναι τα δικα μου αγαπημενα της χρονιας αυτης, οχι οτι αυτα θα τα εβαζα σε πολλ για ‘‘τον αγαπημενο μεταλ δισκο του 1989’’.

Συμφωνουμε.

Τα εχω ακουσει ολα, εκτος απο το ministry.

όχι ρε λέω να κάνουμε ένα poll για το ποιος σκατόφλωρος βάφετε πιο μαύρος… Όχι αλλά όταν θες να είσαι αντικειμενικός δεν γράφεις της μαλακίες που λες παρακάτω… Άμα δεν ακούει τότε να μην βάζει METAL στην ερώτηση του…

Ρε βλαμμένε σου απαγορεύει κανένας να κάνεις ποστ που να λες “ΚΑΝΕΝΑΣ, ο δικός μου αγαπημένος είναι ο <τάδε>”?

δεν καταλαβαίνεις ρε γμτ.μια χαρά τα λέει ο lupin.
και πότε είπα πως οι savatage είναι φλώροι?ίσα-ίσα που είπα πως απλά ξέχασα να τους βάλω.
και δηλαδή θες να μου πεις πως αυτά που έβαλα δεν είναι μέταλ ε?

Αυτό που κολλάει ρε καθυστερημένε? Μπορείι να μου το απαγορέψει κάποιος? Άμα εσύ έχεις βουυλωμένα τα αυτιά σου δεν μπορώ να διαβάζω κάθε παπαριά που λέει ο καθένας για το ποιοι δίσκοι όρισαν τον ήχο του metal για την χρονια 1989… Άμα για σένα ήταν αυτοί δεν πάει να πει ότι ήταν και για μένα…

Ξέχασες?

:-({|=:-({|=:-({|=