Αγαπημένη πλατεία - πάρκο!

Έλα ρε μάγκα, ποιο High Line, εδώ στο central κόβουν βόλτες τα ζωάκια γύρω σου. Πας και στη λίμνη της Τζάκι και σαλεύεις… Τέσπα.

Χαίρομαι που το πάρκο του Βίγκελαντ έχει παραπάνω από έναν υποστηρικτή :Ρ

Πλατεια Νεας Σμυρνης…(για να παινεψουμε και το σπιτι μας)

Γούστα είναι αυτά… Απλά το Χάιντ παρκ στο Λονδίνο είναι ίδια κατάσταση με το Σέντραλ. Σκιουράκια, πάπιες, λίμνες, κόσνος να κάθεται στο γρασίδι, τίγκα τουρίστες…
Σαν το Χάι Λάιν όμως πού έχει;

στο blade runner 8):stuck_out_tongue:

(μπας κ ειναι κοντα σε chinatown ?)

Καμιά τριανταριά τετράγωνα μακριά. Δηλαδή καμια ώρα περπάτημα…

Πλατεία Αμερικής.

Μπορώ να μιλάω στο τηλέφωνο όσο δυνατά θέλω και να λέω ό,τι θέλω χωρίς να με καταλαβαίνει κανένας γύρω μου. :smiley:

Τα ειπες ολα. Beeeeeeeeeeeeeeeeeeer!

H Ολγας τα σπαει, αν και οσο παει η πρεζα εξαπλωνεται…

Ισα ισα, τα ψηλα αλωνια πιο κοντα ηταν στο προηγουμενο σπιτι μου. Τωρα μετακομισα :smiley:

Όντως??? Που πήγες?

Αγια Σοφια. Ωραια πλατειουλα και αυτη παντως, μαζευει πολυ κοσμο καθε βραδακι. Επισης για καλο αραγμα ειναι και τα σκαλια της Αγιας Σοφιας.

So true! :lol:

Εκεί ήτανε (όχι πια όμως :() και το θρυλικό σινεμά Άττικα. Πολύ όμορφες κινηματογραφικές εμπειρίες εκεί μέσα. Ο Ντέκαρντ μπορεί να επιβεβαιώσει, του τα λεγα χτες εμεσενικώς και πρέπει να μάζευε τα σαγόνια του απ’ το πληκτρολόγιο.

Ποια είναι αυτά?

(καλύτερη φάση η αγία σοφία πάντως από’ κει που έμενες)

προφανώς λέει για τα σκαλια της αγ νικολάου.

Ρε εσείς οι Πατρινοί, κανένας δεν τιμά την πλ. Ομονοιας;; καλή φάση ήταν και ήσυχη (σχετικα) πλατεία, αλλα λίγο μακριά.

Τα σκαλια της εκκλησιας λεω ρε :stuck_out_tongue:

Μια χαρα ειναι εδω, 10 λεπτα σχεδον απο Ολγας :smiley:

Εδιτ: Που ειναι η Ομονοιας Πανο? Απο σκαλια τιμαω της Γεροκωστοπουλου κυριως.

Εννοείται Άττικα, πολύ ωραίες αίθουσες.
Πότε γυρνοβόλαγες εκεί πέρα, εγώ τέρμα Τενέδου (προς Φωκίωνος) μένω.

Δε την ξέρω αυτή παναγιότη.

Εγώ πάντως όπως ξαναείπα μ’ αρέσει πολύ η πλατεία ψηλων αλονίων, αλλά γαμώτο όλοι βαριούνται να πάνε!

η πλ. ομονοιας είναι λίγο πιο πάνω βασικά από τα ψηλά αλώνια (αν θυμάμαι καλά συνεχίζεις επι της γουναρη και τσουπ φτανεις.) Α! και κάπου κοντά στα ψηλά αλώνια υπάρχει και η πλατεία ΒΟΥΔ!

Α ξέρω ποιά είναι! Δεν έχω αράξει ποτέ βέβαια.

Πέρσι που πήγαινα για φυσιοθεραπείες στον Αγ. Ανδρέα πέργαμα πολύ σύχνα

Αυτη που ειναι χωρισμενη στην μεση απο την Γουναρη? :lol:

Από τότε που ήρθα Αθήνα εκεί γύρω μένω. Μέχρι το 2005 έμενα Άγιο Ελευθέριο αλλά ακριβώς κάτω απ’ την Πατησίων (πάνω απ’ το σταθμό δηλαδή), οπότε ήταν 5 λεπτά υπόθεση με το λεωφορείο. Τα τελευταία χρόνια μένω ακόμα πιο κοντά, Άγιο Νικόλαο, 5 λεπτά με τα πόδια. Μαλακία που δεν υπάρχει πια το Άττικα, θα πήγαινα συνέχεια.

Αυτη ειναι.

Εννοειται οτι η πλατεια Βουδ ειναι καλτ ! 8)