Ολυμπιακος Βολου

ο μαρινακης στην ποινική δικαιοσύνη είναι κατηγορούμενος(ίσως άδικα) για [I]Για συνέργεια σε σύσταση εγκληματικής οργάνωσης[/I]» και «[B]δωροδοκίας για αλλοίωση αποτελέσματος[/B]»
αν πήρε την υπόθεση ο αθλητικός δικαστής όπως λέει, τότε θα σταθεί στη δωροδοκία…και για αυτό είναι υποβιβασμός η ποινή.
(αν και ο νόμος είναι ασαφής νομίζω να επηρεασμό αγώνα τρίτης ομάδας.αστερας-βολος πχ.)
δεν εχω κάτι με τον ολυμπιακό…απλά λεω :-s
*δεν μας λες και τι να παίξουμε σήμερα στο ματς του ολυμπιακού? πραγματικά το διπλό μου εχει κολλήσει(άσχετα που μπορεί να το πάρετε)

ρε συ jiopas…εσύ είσαι πιο έξυπνος…λέει/υπονοεί πουθενά να τιμωρηθεί ή όχι ο βολος!!! για την αναπλήρωση λέει.!!! [B][SIZE=“4”]έλεος.! [/SIZE][/B] (κάτι που και η ομάδα σου ψήφισε να γίνει όπως το θέλει η αελ.!!)

Εγώ το γράφω γιατί μου μοιάζει περίεργο που το συσχετίζεις με τις κατηγορίες για Βόλο/Καβάλα όπου έχουμε συμμετοχή των ίδιων των ομάδων στα παιχνίδια.

Η δωροδοκία από που προέκυψε? Βρέθηκε “δώρο”, παραλήπτης και αποδέκτης?

Δε με νοιάζει τι θα πάθει ο Ολυμπιακός, απλά στα δικαστήρια ισχύουν τα νομικά στοιχεία και όχι το “αίσθημα δικαίου”.

δεν διαφωνώ κάπου. κάθε άλλο

*δεν έβαλα εγώ την κατηγορία της δωροδοκίας :dunno:
(τι να παίξουμε θα μας πεις? :p)

(ρώτα στο στοιχηματικό θρεντ 8))

Προσωπικα εχω ηδη αρχισει να το πιστευω οτι πλεον ειμαστε ομαδα της Δ Εθνικης.
Κριμα…

καλά άσε, το Gazzeta πρόβλεψη κάνει όπως όλοι…δεν λέει κάτι σε στοιχεία…

το θέμα με τον βόλο είναι ένα…ο καρρας δεν χάρισε, αλλά πούλησε λέει…
οι μετοχές του ήταν 100.000(?)…απο 30 ευρο που κάνει η μετοχή του ολυμπιακού, 3 εκατομμύρια.!!
έδωσε ο μποτσιβαλης 3 μύρια??!!
η εεα αν κάτσει να επανεξετάσει τον φάκελο(δύσκολα), θα θέλει φορολογικά στοιχεία…υπάρχουν?

*αν και δεν εχω καταβάλει αν αγόρασε 100 χιλιάδες μετοχές ή 51 χιλιάδες…

Τετοιες λεπτομερειες ειλικρινα δεν ξερω,Crimson.
Ξερω ομωςς οτι τωρα εχουν κανει πολυ προσεγμενες κινησεις και οτι ο Μποτσιβαλης,λενε,εσκασε χρημα.
Τι,που,πως,γιατι και ποιος ειναι απο πισω(αν ειναι,που μαλλον ειναι) ενας Θεος(του Ναυπλιου) ξερει!!!

Γιατι ειναι θετικο,δεν το καταλαβαινω,πραγματικα.Ισως επειδη δεν εχω νομικες γνωσεις.

http://www.sentragoal.gr/article.asp?catid=19659&subid=2&pubid=128779233

Στο Βολο ελπιζουν,εγω δεν ελπιζω!!!

Tην Πεμπτη στις 19:00 στην Αγιου Δημητριου θα ξεκινησει κι αλλη πορεια,η για πανηγυρια η για κλαματα.
Δεν θα ειμαι προσωπικα παρων διοτι θα ειμαι στην πολη της Besiktas,της Galatasaray και της Fenerbahce.

Crimson,να σου στειλω το τηλεφωνο μου να μου στειλεις μηνυμα να μου πεις τα μαντατα διοτι θα ταξιδευω εκεινη την ωρα???

Επειδη παντως τα ονειρα επιτρεπονται,αν δικαιωθουμε μαλλον δεν προλαβαινουμε να παιξουμε με Ο.Φ.Η την Κυριακη,αλλα με Αρη την επομενη.
Περιττο να σας πω οτι στο Βολο ο Τσιωλης,[B]πολυ κακως για μενα[/B] ,θεωρειται personna non grata,διοτι το τελευταιο διαστημα εξεφρασε την επιθυμια να παρει στην ομαδα του Umbides,Monje και Sankare.Γι αυτο και πολλοι περιμενουν το παιχνιδι πως κ πως.
Προσωπικα θεωρω τον Τσιωλη κεφαλαιο για την ομαδα του Ολυμπιακου Βολου και οποιος δεν το αναγνωριζει αυτο ειναι αγνωμων και αχαριστος.

διάβασα πολύ άσχημα πράγματα για τον σακη…και στην τελική αν υπάρχουν ελεύθεροι(λέμε τώρα) αυτοί οι ποδοσφαιριστές γιατί να μην τους θέλει?
ούτε να πέσει ο βόλος είπε, ούτε τίποτα τρομερό…είπε αμα είναι ελεύθεροι θα τους ήθελα…ε αυτονόητο είναι

Δεν διαφωνω Crimson.Στους συντοπιτες μου πες τα.

[B]Πάνω απ? όλα άνθρωποι[/B]

Σύμφωνα με δημοσιεύματα, σε μια έμπρακτη κίνηση ανθρωπιάς, προχώρησαν οπαδοί της Α.Ε.Λ., προσφέροντας αίμα σε Βολιώτισσα που το είχε ανάγκη.

Μέλη των συνδέσμων Αμαζόνες και Σ.Φ. ΑΛΚΑΖΑΡ, απέδειξαν πως οι γηπεδικές κόντρες, αρχίζουν και τελειώνουν εντός των τεσσάρων γραμμών του γηπέδου και ότι ο ανθρώπινος παράγοντας δεν λογαριάζει φανέλες, χρώματα και τοπικιστικές κόντρες.

http://www.olavissini.gr/ποδόσφαιρο/πάνω-απ-όλα-άνθρωποι/

κόντρες λέει…γράψε ΜΑΛΑΚΙΕΣ.!

Μπραβο στα παιδια.
Crimson,αν χρειαστεις ποτε τιποτα,και μιλαω σοβαρα,εδω ειμαι.
Ειμαι αιμοδοτης.


Αφου πεσαμε,πεφτω κι εγω για υπνο.
Καληνυχτα,αυριο βλεπω να ξανακαιγεται ο Βολος

14 ομάδες ε? περίεργο…τι σχέδιο της αελ ειναι αυτό πάλι…? :bleh:

σχόλιο στο site των οπαδών του βόλου

Και ο “φιλος” μας ο Μαρινάκης δεν θα μας “υπερασπιστει”?

Ρε μηπως μας δουλευει για τα καλα και ο Αχιλλέας? Με τοσα χρηματα ο Μαρινακης, τοσο “αδυναμος” ειναι πολιτικα που δεν θα μπορουσε να πιεσει τον Γερουλανο ωστε να βοηθησει την ομαδα του παραγοντα που ΤΟΝ ΒΟΗΘΗΣΕ?

Οποτε μαλλον ο Αχιλλεας δεν νοιαζετε πλεον ή εχει κανει αλλου ειδους συμφωνιες…

και κάτι που έλεγα εδω και μέρες

Ο ΜΠΕΟΣ ΕΧΕΙ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΗΔΗ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ…ΚΑΙ ΕΒΑΛΕ ΤΟΝ ΛΕΠΑ ΠΡΟΕΔΡΟ…ΞΥΠΝΑΤΕ ΟΡΓΙΑ…

Στον τσουτσο μου για τον Μπεο ρε συ.Ποιος ΛΕΠΑ,αφου εφυγε τελικα απο Βοοbs Megarwn FC.
Δεν εχω κλεισει ματι ολη νυχτα,σε ενα ραδιο στημενος ειμαι και στο internet!!!
Μεγαλη αγωνια!!!

ελα μου ντε…γιατί έφυγε, ενώ θα έκανε τον βυζα μεγάλο…θα τον κάνει κάποιος άλλος τώρα

ασε τις αγωνίες και πιάσε κανένα σκουπόξυλο
ο Μποτσιβάλης αγόρασε ή απλά ανέλαβε να πουλήσει μετοχές στον κόσμο? μετοχές 2,5 εκατομμυρίων λεει περιμένει απο τον κόσμο.!! σιγα μην πάρει και 5 δις…εδω ο κόσμος πεινάει

Συμφωνα με πληροφοριες το πραγμα παει πολυ καλα.Ακουω ραδιο απο το πρωι οπως κι ολοι οι Βολιωτες.Εξεταστηκε ο φακελος,ειμαστε σε αναμονη,οι φημες λενε για θετικη εκβαση.
Η Καβαλα δυστυχως απορριφθηκε με το που μπηκαν μεσα οι εκπροσωποι τους.
Ο Βολος πηγε με τρεις δικηγορους και ειμαστε στην τσιτα και σε αναμονη…

??πως γινεται αυτό?? δεν μπορείς να επανεξετάσεις φάκελο.! και ολα τα μέλη αρνήθηκαν να το κάνουν.! τώρα πως το κάνουν?
μετά από αυτό μιλάμε για εξαιρετικά νεα για τον βολο

*εγω επιμένω οτι θα ζητήσουν αποδείξεις για χρηματική συναλλαγή για τις μετοχές…

Aντε ας το σβησω γιατι εισαι καλο παιδι.