Παιδικές εμπειρίες

Είχαμε φέρει τον κάδο στο κεφάλι της καθηγήτριας την ώρα του μαθήματος.Το βιντεάκι που τραβήχτηκε έχει παιχτεί και στο Alter.Οπότε νομίζω σας έχουμε όλους.

Γ3 RULES

:stuck_out_tongue:

Στις καταληψεις γκρεμισαμε τον τοιχο μιας ταξης,φλωροι:p
Στο δημοτικο με τον ιφριτ μαζι ομως ειμασταν καλα πεζακια:)

Στο δημοτικό λιώναμε να βάφουμε όλους τους τοίχους με Posca (στην 5η-6η). Ψιλοπράματα
Γυμνάσιο έπαιρνα τις μπάλες του σ χολείου και τις έκρυβα στους κάδους, έσκασα δυναμιτάκι μέσα στην τάξη, πήρα ένα πακέτο προφυλακτικά, αρχικά φούσκωσα το ένα και το αμόλησα σαν μπαλονάκι στην τάξη, μετά γέμισα με νερό το άλλο και μετά το άδειασα ώστε να φαίνεται χρησιμοποιημένο και στη συνέχεια το παράτησα στην καρέκλα του καθηγητή, λύκειο έχω καπνίσει δύο φορές στην τάξη, την μία σε έναν θεολόγο που δεν κατάλαβε τίποτα, την άλλη μαζί με ένα παιδί που ήδη έχασε μια χρονιά από απουσίες και έτσι κιαλλιώς ήταν έτοιμος να χάσει και την δεύτερη, οπότε ταχε όλα γραμμένα στα φρύδια του, ανάψαμε, μετά από τρείς ρουφιξίες η καθηγήτρια μύρισε κάτι και φώναξε τον δευθυντή γιατί νόμισε ότι βάζουμε φωτιά (γιατί στην ώρα της κάτι παιδιά είχαν κάψει το θρανίο τους και ήταν φοβισμένη), δείχνει το θρανίο μας στον διευθυντή και λέει ο άλλος “δεν τρέχει τίποτα, μια τρίχα από το μπουφάν μου έκαψα με τον αναπτήρα και μύρισε, όλα είναι ΟΚ” και δεν πάθαμε τίποτα, μόνο ο διευθυντής τον μάλωσε γιατί κουβαλούσε μαζί του αναπτήρα…

Και τώρα θα σας πώ για τις τρείς αποβολές που έχω φάει:
Πρώτη γυμνασίου, σαίτα πετυχαίνει την καθηγήτρια των καλλιτεχνικών στο μάτι, μία μέρα αποβολή.
2α γυμνασίου, βάζαμε με ένα παιδί φωτιά σε κάτι χαρτοπετσέτες πίσω από το σχολείο, περνά ο διευθυντής και μας βλέπει, 2 μέρες αποβολή ο καθένας.
3η γυμνασίου : Πάιζουμε μπουγέλο μέσα στην τάξη, περνάει μία καθηγήτρια και καταλάθος γίνεται μούσκεμα, 3 μέρες αποβολή.

Και επίσης τα κλασσικά
1)Σαίτες και μπαλάκια από τετράδια
2)Φωτιά σε στυλό…(μυρίζει απαίσια!!:smiley: )
3)Σαίτες με φωτιά στην άκρη
κλπ

Εγώ ποτέ δεν έπαιρνα αποβολή γιατί ήμουν φυτουκλάκι και την πλήρωναν οι άλλοι:D Μουχαχαχαχαχα:D

Βαζαμε καρφιτσες στις καρελες των συμαθητων μας οταν πηγαιναν να κατσουν…:naughty: :naughty:

Θυμάμαι στην 6η δημοτικού που πετάγαμε πέτρες και μια φορά πετύχαμε ένα τζάμι αμαξιού.Μόνο που τελικά τη γλιτώσαμε και δεν μας κρέμασε ο οδηγός,ευτηχώς.

Στη 3η λυκείου,ο γκόμενος της κολλητής μου με ένα άλλο παιδί,κάθε φορά που είχαμε αγγλικά σκίζανε τις σελίδες του μαθήματος από το βιβλίο και τις μασουλάγανε.Σχεδόν όλο το βιβλίο φάγανε:lol:

στην πεμπτη δημοτικου θελαν να μου δωσουν 1 βδομαδα αποβολη…:lol:

Στο δημοτικο με την κολλητη παιρναμε κατι καρφιτσες “να” με το συμπαθειο και τρυπαγαμε λαστιχα.:oops:

Επισης με τα παιδια της γειτονιας παιζαμε “μαντρες” τουτεστιν πηδαγαμε απο μαντρα σε μπαντρα σπιτιου εκει τριγυρω στις αυλες και τους κηπους, καμια φορα αμα ειχαν σκυλο ή μας κυνηγουσαν με καμια βρεγμενη σανιδα ειχε πλακα.

Τι έκανες ρε…Την τάξη έκαψες…

Άσχετο του 20ου ήσουν και εσύ ή δημοτικό πήγες Βότση;

γενικα στο δημοτικο ημουν παρα πολυ ατακτος!:stuck_out_tongue:
επειδη ημουν μεγαλωσομος εδερνα ολα τα αλλα παιδακια:lol:
για την αποβολη ηταν η πρωτη φορα που δεν εκανα τπτ!
απλος ειχα την ατυχια να ειχα κουβαλησει εγω στο σχολειο ενα σπρει το οποιο αμα ψεκαζες βρωμουσε απαισια!
ε το πηρε ενα εξυπνοσ συμμαθητης μου κ ψεκασε ποσες ταξεις! κ μετα πρεπει κ να με καρφωσε!(δεν ειμαι ακομα σιγουρος οτι ηταν ο ιδιος τεσπα) ε παω στο γραφειο του διευθηντη κ μου λεει θα μιλησουμ εολοι οι δασκαλοι να δουμε εαν θα σου δωσουμε μια βδομαδα αποβολη…
ευτιχως την γλυτωσα… δεν ξερω πως αλλα …

εγω πηγαινα στο 17 που ειναι διπλα στο γυμνασιο!

Ενιωσές την αδικία από νωρίς…Εντάξι πια και αυτοί…Μια εβδομάδα σιγά…Πόλυ υπερβολικό…Δεν ήταν και τόσο τρομερό…

Καλά το σπρεί τι το ήθελες…Μάλλον σε πρόλαβε ο συμμαθητής ε;:stuck_out_tongue:

Στην α’ γυμνασίου,αφηρημένη ως συνήθως,την ώρα που κάναμε αρχαία κάτι δεν κατάλαβα,κάτι που άκουσα, και χωρίς να το πολυσκεφτώ διέκοψα (μια κάτι παραπάνω από μεσήλικη) φιλόλογο και είπα δυνατά “μα κυρία τι είναι ο φαλλός?” κάγκελο η καθηγήτρια…:lol:

Στο νηπιαγωγείο είχα ένα φίλο που όποτε πήγαινα σπίτι του να παίξουμε με κυνηγούσε γύρω γύρω με τον πειρατικό
του γάντζο και όταν με έπιανε έλεγε…“τώρα… δείξε μου το βρακάκι σου!”:?

:lol2: :lol2: :lol2: #-o

Αυτο το παλικαρι θα επρεπε να ηταν κολλητος μου :stuck_out_tongue:

Τα 4 ποινολόγια καθώς και τα ‘‘εκτός τάξης’’ που είχα πάρει, ήταν όλα επειδή γελούσα σε φάσεις που δεν έπρεπε…

Μια φορα ειχα παει στο σπιτι ενος φιλου μου οταν ημουν 7 χρονων μαζι με την αδερφη μου, πηραμε ενα ψαλιδι, και κουρεφτηκαμε μονοι μας… Ε, το φαγαμε το χαστουκακι μας…:stuck_out_tongue:

Ο μικρός μου αδερφός έκανε κάτι θεϊκό : Έκαναν γαλλικά και είχε γαλλίδα καθηγήτρια. Σε κάποια δόση λέει σε μια συμμαθήτρια του “Κας κούιγ” που σημαίνει “Μου έσπασες τα @@” στα γαλλικά. Κάθονταν δίπλα από την έδρα, τον άκουσε η καθηγήτρια, αλλά τελικά του είπε μόνο ένα “Αυτά τα λέμε έξω από την τάξη”

Εγω παραλιγο να γαμησω τριτη δημοτικου. Ειχαμε ξαπλωσει με την γκομενα στο κρεβατι ενος φιλου μου και αλληλοχουφτωνομασταν αλλα εν τελει δεν ξεραμε ακριβως τις συνεπειες και φοβηθηκαμε :stuck_out_tongue:

Στο δημοτικο θυμαμαι παιζαμε πολεμο τα τμηματα και υπηρχαν δαιφορων ειδων μαχες. Σωμα με σωματα (για την ακριβεια 10 σωματα με 10 σωματα), ή πεταγαμε αντικειμενα στα αλλα τμηματα. Θυμαμαι πεταγαν ολοι γομες κλπ, και καποια φαση πεταγομαι εγω και ρινχω ενα ψαλιδι, παιρνει ενα παιδι στο πλαι του προσωπου του, δεν τον εχω εχω ξαναδει απο τοτε :p.

Τριτη γυμνασιου πληροφορικη ειχα βαλει εν ωρα εργασιας στο youtube slayer και ακουγα και ερχεται καποια φαση ο καθηγητης, βλεπει τον tom araya και λεει: ποιος ειναι αυτος, ο rory gallagher? :p.

Πεμπτη δημοτικου με ειχε δειρει δασκαλα αλλα δεν το λεγα στην μανα μου γτ αυτο που εκανα στην δασκαλα ηταν χειροτερο. :stuck_out_tongue:

Πρωτη γυμνασιου ηταν καθηγητρια η μανα ενος φιλου μου και οταν μου κανε παρατηρηση στον διαδρομο παω και του λεω: μαζεψε την μανα σου μην της μαμησω τπτ :stuck_out_tongue:

Μόνο και μόνο για αυτή τη φράση, μπαίνεις στο πάνθεον των χρηστών !

Την περσινή χρονιά (Α’ Λυκείου) ήμασταν σε αίθουσες προκατ. (σαν containers είναι) και υπάρχουν 2 παραθυράκια πάνω δεξιά έτσι όπως κοιτάς προς τον πίνακα και δίπλα τους κάτι κουτιά.

Βάζουμε λοιπόν το κινητό ενός παιδιού, ενώ είχαμε αντιστοιχήσει τα νούμερα 5 παιδιών της τάξης σε ήχους κλήσης όπως “Βας, βας”, “Δώσ’μου δώσ’μου” και τέτοια. Την ώρα των αρχαίων λοιπόν έπαιρνε ο καθένας εναλλάξ στο κινητό και ακουγόταν μέσα στην τάξη “Βας, βας, βααααας”, η καθηγήτρια δεν μπορούσε να φανταστεί ότι είχαμε βάλει εκεί το κινητό και δεν το έβρισκε… τρελό γέλιο, στο τέλος της ώρας έφυγε για να αγοράσει υπογλώσσια :lol: …