Λίστες, Λίστες, Λίστες [2010]

μου εβγαλε νωρις θεματακι με MC Taki και τη σουταρα:blues:

Kαλά, ήμουν στο παρατσάκ να αρχίσω να σας κάνω προβοκατόρικα σχόλια στο fb, πολλή πολλή πλάκα έχει το θέμα!

Ποτέ δεν θεώρησα καμία[I] γενική[/I] λίστα αντιπροσωπευτική κανενός πράγματος.
Εδώ με τις ατομικές του κάθε συντάκτη και δεν είσαι ποτέ σίγουρος - όλο κάτι θα έχει ξεφύγει, όσο και κάτι θα αποτελεί δήλωση, όλο και κάτι θα αποτελεί προσωπικό πάθος.

Οπότε η λίστα σας, εντάξει, τι να πω, καλή μου φαίνεται!
Αλλά οι αναγνώστες σας είναι μία μαγεία. Αυτό πάει προς όλους τους αναγνώστες, τους αντιπαθώ όλους γενικά :stuck_out_tongue:

8O πραγματικά παίζει να ξέρω τους μισούς… Έχει να πέσει πολύ ψάξιμο και πολλές ώρες ακροάσεων αυτές τις μέρες…:smiley:
Άποψη όπως είναι κατανοητό δεν έχω καθώς χωρίς να τους έχω ακούσει δεν μπορώ να τους κρίνω. Η μόνη ένσταση που έχω είναι ότι θα ήθελα μέσα τους Motorhead…:frowning:

τότε τσέκαρε το “high violet” των national.αν κρίνω από αυτά που σου αρέσουν στο indie/alternative, θα σου κάνει.

πάντως δεν έχω ακούσει ούτε νότα από το avenged sevenfold.βασικά, για να είμαι ειλικρινής, τους απεχθάνομαι.τόσο καλό είναι για να είναι δεύτερο?θα το ακούσω και θα έρθω να κράξω κι εγώ στην κεντρική μέσω του fb. :stuck_out_tongue:
(αν και από τη στιγμή που νούμερο 1 είναι οι arcade fire, δε με απασχολούν και πολύ τα υπόλοιπα…)

sorry
δεν το εθεσα σωστα

hype o καθενας στο ειδος του

βορεια ευρωπη ειναι κορυφη
σουηδια και δανια εγινε χρυσος ο δισκος
ενω γενικα τα πηγανε εξαιρετικα στις περισσοτερες χωρες απο κει πανω

arcade fire ακους σε πολυκαταστηματα σε ποια χωρα?
αν μιλας για εδω
και στις σειρες του αλφα ακους anathema και 16horsepower
ειναι μπαντες για αρενες?

τεσπα
δεν αντιλεγω για την αξια του αλμπουμ
αλλα διαφωνω με την λογικη της λιστας

αν τυχον υπερτερουσαν οι μεταλλαδες συντακτες
δεν θα ειχε την ιδια θεση το συγκεκριμενο αλμπουμ

και ξαναπροτεινω την δημιουργια ξεχωριστων λιστων
ωστε να εχουν την ευκαιρια να ξεχωρισουν και αλλα αλμπουμ απο αυτα τα ιδιωματα
αυτα
:slight_smile:

Έννοια σου παραπονιάρη, και κάτι θα κάνουμε και για σένα :wink:

E ναι, πραγματικά καλύτερα θα’ταν. [-X
ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!
Α_Σ_Υ_Γ_Χ_Ω_Ρ_Η_Τ_Ο_Σ!!!

Λολ, πραγματικά γελάει ο κόσμος με το #1 του Ζαρκαδούλα!

Η λίστα του Μηνιάτη σας γαμάει σκληρά όλους ρε.

Προφανώς ο Σόρος αγόρασε τον ζάρκα και έστρεψε το ρόκιν μακριά από το στονεροντουμοσλαντζοροκ. ου ρε :stuck_out_tongue:
Πάλι καλά που ο Βόλκας και ο Φίλιππος στάθηκαν στο ύψος τους :smiley:

πρέπει να πάρουμε τον ποτ για καμιά αντρίκεια μπαρότσαρκα γιατί έχει ξεμωραθεί τελείως μ φαίνεται. [-X[-X[-X[-X

Bleedin συμφωνώ και θα τον υποχρεώσουμε να ακούσει sun of nothing, lucky funeral κλπ κλπ για να στρώσει . Και κάτι άλλο…ΖΑΡΚΑ ΓΙΑΤΙ ΜΑΣ ΠΟΥΛΗΣΕΣ?

Σ ευχαριστώ αγόρι! :smiley:

Σ ευχαριστώ αγόρι! :smiley:

μονο ο Nihilist και ο Δοσης τιμησαν τον δισκο της χρονιας[-X[-X

λοιπόν, credits σε Φίλιππο Αλέκου και σε Τόλη Δόση για electric wizard, σε Πάνο Παπάζογλου για yakuza, σε Παντελή Μαραγκό για sufjan stevens, σε Κώστα Σακκαλή για την ύδρα των πουλιών, αλλά και για black angels, και σε Ιάσονα Τσιμπλάκο για olafur arnalds.
credits και σε όλους όσοι ψήφισαν για album της χρονιάς το “suburbs”. :stuck_out_tongue:

[SPOILER]credits και σε Γιώργο Ζαρκαδούλα για lonely kamel, αν και το νούμερο 1 του είναι ένα ισχυρό πλήγμα στην αξιοπιστία του. [-X:p[/SPOILER]

Έλειπαν κάνα-δυο λίστες ή είναι ιδέα μου?

Υποψιάζομαι πως διαγράψαμε όλα τα Iron Maiden, για να έχουμε νέο κύκλο σχολίων στο facebook! :lol:

Ζάρκα, επανόρθωσε τώρα με τις underground κυκλοφορίες!!!

Έβαλε ο Ναηλιστ όντως Μelechesh και Enslaved ή τονεχακάρτε;

Κλασικά θα τσεκάρουμε ό,τι έβαλε ο Σακκαλής, μεγάλη αγάπη.

Σχετικά με τη συνολική λίστα, μιας και τώρα την είδα διεξοδικά, να πω ότι τη βρήκα πάρα πολύ καλή σε γενικές γραμμές. Τεράστια ένσταση μόνο στους avenged sevenfold (ας μην ήταν ο πορτνου και με το ζόρι θα μπαινε τριαντάδα ;ρ) και στην αδικαιολόγητη απουσία των Grand Magus.

Έβαλα έβαλα. :stuck_out_tongue: